dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Podnoszenie dachu w domu jednorodzinnym

    Witam wszystkich, w niedalekiej przyszłości planuję podnieść nieco dach w naszym domu i teraz mam pytanie do osób mądrzejszych od siebie. Dom jest jednorodzinny z dachem dwuspadowym z tym że na piętrze mam skosy (beton nie murowane) co automatycznie zmniejsza strop na strychu. Czy istnieje szansa na powiększenie powierzchni na strychu poprzez "nadlanie" płyty? Nie mogę coś dodać zdj więc w linku wrzucam o co mi chodzi https://ibb.co/W6ZvK9x

    Dziękuje i pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Podniesie dachu wymaga projektu i pozwolenia na budowę. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał rocketbunny Zobacz post
    Dom jest jednorodzinny z dachem dwuspadowym z tym że na piętrze mam skosy (beton nie murowane) co automatycznie zmniejsza strop na strychu. Czy istnieje szansa na powiększenie powierzchni na strychu poprzez "nadlanie" płyty?
    Andrzej ma rację.
    Odpowiadając ściśle na zadane pytanie - istnieje taka szansa ale to trzeba sprawdzić, ocenić, policzyć - patrz uprawniony i doświadczony konstruktor.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Andrzej ma rację.
    Odpowiadając ściśle na zadane pytanie - istnieje taka szansa ale to trzeba sprawdzić, ocenić, policzyć - patrz uprawniony i doświadczony konstruktor.
    O pozwoleniu wiem, chodzi mi tylko o to czy jest sens próbować się brać za coś takiego, szerokość piętra to jakieś ~ 7m skosy " odbierają " łącznie jakieś 3m bo są z obu stron więc aktualnie szerokość poddasza to jakieś ~4m więc dobrze by było uzyskać chociaż 5 m bo podnosząc dach nawet o 80cm wtedy już byłoby naprawdę dużo więcej miejsca

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    To jest większa przebudowa - trzeba zrobić nowe fragmenty ścian i nowy strop na całej rozpiętości.
    Czyli demolka starego w całości.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony