Witam,
chciałbym się zapytać bardziej doświadczonych w temacie sufitów podwieszanych, bo choć kilka sufitów już zrobiłem (dla siebie, nie zarobkowo) to przeglądając filmy m.in. na youtube związane z tą tematyką nurtują mnie pytania:

- co to za profil na tym filmie w 1:25 minucie
Kod html:
https://www.youtube.com/watch?v=SWhz5DGLMiE
Zawsze robiłem i robię na profilach UD i CD, a takich raczej nie widziałem w sklepach budowlanych, choć z tego co widzę łatwiej z takimi profilami tworzyć stelaż pod krzywizny.


- druga sprawa, która mnie jeszcze bardziej nurtuje z tego samego filmiku to jak facet z tego filmu przykręca profile (tworząc 2 poziom) do tego pierwszego poziomu, nie wiem czy jest to zrozumiałe o co chcę się zapytać, chodzi o to, że np. od 1:37 minucie widać jak przykręca profil do płyty G/K z tego wyższego poziomu - no właśnie ale do czego, żeby się to trzymało - do samej płyty!? Raczej wątpliwe, żeby miał ułożoną konstrukcję profili na tym pierwszym poziomie w ten sposób, do którego są przykręcone te płyty bo ten drugi poziom to będzie coś w rodzaju "takiego poprzecinanego" okręgu. Widać to dokładnie na samym początku filmu w 11 sekundzie filmu i we wspomnianej powyżej 1:37 minucie, gdzie te profile są przykręcane do płyt G/K nie w miejscach, w których są również profile nad płytami tak żeby wkręt przechodził przez płytę i łapał profil nad płytą. Tego właśnie nie rozumie jak ten 2 poziom będzie się solidnie trzymał, bo przecież nie na samym gipsie z płyt G/K ???

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i za rozjaśnienie sprawy