dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Danyy90

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    39

    Domyślnie Fotowoltaika od Orange energia sp.z o.o.

    Witam
    czy ktoś posiada jakieś doświadczenia związane z instalacjami od firmy z tematu?
    Bardzo proszę o opinie.

  2. #2

    Domyślnie

    Na w ten sposób zadane pytanie jest tylko jedna odpowiedz: Czy lubisz chleb?
    Nie pytam czy pszenny czy żytni na zakwasie czy na drożdżach - nie napiszesz jaki sprzęt oferują i za ile tylko czy Orage jest OK? Nie nie jest to najgorsza możliwa sieć jaka istnieje w tym kraju.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Danyy90

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    39

    Domyślnie

    No tak nie sprecyzowałem. Bardziej mi chodziło o obsługę posprzedażową, system rozliczania, tutaj ponoć 1:1 kWh

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Danyy90 Zobacz post
    No tak nie sprecyzowałem. Bardziej mi chodziło o obsługę posprzedażową, system rozliczania, tutaj ponoć 1:1 kWh
    Dopytaj o opłaty dystrybucyjne (przesyłowa, abonamentowa, mocowa itd...). Zsumuj wszystkie i się dowiesz jak bardzo atrakcyjne jest rozliczenie 1:1. Gdzieś musi być haczyk skoro nie ma opustu...

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Danyy90

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    39

    Domyślnie

    Ucina mi posty, nie wiedzieć czemu

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Danyy90

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    39

    Domyślnie

    W necie znalazłem wiele niepochlebnych opinii klientów odnośnie usługi sprzedaży prądu przez Orange
    Niestety opinie o ich fotowoltaice brak.
    Mam dostać umowę/warunki na email, poczytamy.
    Cennik i stawki dostępne są ponoć na ich stronie.

  7. #7

    Domyślnie

    czego oczekujesz? Naszego błogosławieństwa kupna PV w miernej formie od miernego instalatora, który zleca prace podwykonawcom?
    Drążysz zupełnie jakby to była jedyna firma na rynku. Odpuść.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    czego oczekujesz? Naszego błogosławieństwa kupna PV w miernej formie od miernego instalatora, który zleca prace podwykonawcom?
    Drążysz zupełnie jakby to była jedyna firma na rynku. Odpuść.
    Obawiam się, że to może być kwestia np. finansowania czy "renomy" marki sprzedającej instalację. Takie firmy często przyciągają klienta, który nie dysponuje gotówką na instalację.
    Jeden mój znajomy, który założył PV rok wcześniej niż ja, wiedział że interesowałem się tematem PV od dłuższego czasu i badałem rynek. I zamiast spytać się mnie o cokolwiek, to tylko pochwalił się już po podpisaniu umowy, jak mu panele przywieźli. Nie chciałem mu psuć humoru, bo podpisał umowę z firmą na "C", zapłaci łącznie 45 kpln za instalację 6 kWp na falowniku ZerverSolar z panelami Ecodelta. Na dokładkę w umowie miał panele mono, ale zamontowali mu ostatecznie te Ecodelta poli. Ostatecznie znajomy jest zadowolony, bo montowała duża, porządna firma, płaci miesięcznie 250 zł przez 15 lat i "samo się spłaca".
    Nie twierdzę, że tak jest w tym przypadku ale są takie przypadki. Magia dużych firm + finansowanie. No i jeszcze czasami jak się ktoś zafiksuje na dane rozwiązanie, to bez kogoś, kto sprowadzi nas na ziemię można się uwikłać w różne dziwne rzeczy.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  9. #9

    Domyślnie

    No tak firma z tradycjami... na C 250 zł miesięcznie na 15 lat zajebiście to brzmi 250 * 12 * 15 ciekawe czy znajomy to policzył?
    Mi wychodzi 45k zł za tyle można było i 10kWp na dach opchać a nie tylko 6. No ale najważniejszy że znajomy zamienił rachunek za prąd na kredyt. Pewnie jak podjeżdża na stację benzynową skacze z radości że paliwo tak szybko leci i płacąc 50 zł za paliwo krócej tankuje.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    No tak firma z tradycjami... na C 250 zł miesięcznie na 15 lat zajebiście to brzmi 250 * 12 * 15 ciekawe czy znajomy to policzył?
    Mi wychodzi 45k zł za tyle można było i 10kWp na dach opchać a nie tylko 6. No ale najważniejszy że znajomy zamienił rachunek za prąd na kredyt. Pewnie jak podjeżdża na stację benzynową skacze z radości że paliwo tak szybko leci i płacąc 50 zł za paliwo krócej tankuje.
    Skądinąd bardzo inteligentny człowiek, ma łeb na karku i specjalistyczne stanowisko z ogromną odpowiedzialnością na skalę całego kraju (takie tam, liczone w milionach raczej bliżej kilkudziesięciu niż kilku). I liczyć to on zdecydowanie potrafi. Stąd naprawdę nie wiem czy on policzył koszt swojej instalacji, ja już tematu nie drążyłem, bo i po co? I tak po jabłkach, to po co psuć humor człowiekowi? Ważne, że zadowolony z instalacji. Ech.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Skądinąd bardzo inteligentny człowiek, ma łeb na karku i specjalistyczne stanowisko z ogromną odpowiedzialnością na skalę całego kraju (takie tam, liczone w milionach raczej bliżej kilkudziesięciu niż kilku). I liczyć to on zdecydowanie potrafi. Stąd naprawdę nie wiem czy on policzył koszt swojej instalacji, ja już tematu nie drążyłem, bo i po co? I tak po jabłkach, to po co psuć humor człowiekowi? Ważne, że zadowolony z instalacji. Ech.
    Hmmmm ....
    Może dzięki takim specjalistom mamy m.in. takie ceny gazu, prądu, i polski ład...
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Hmmmm ....
    Może dzięki takim specjalistom mamy m.in. takie ceny gazu, prądu, i polski ład...
    Chłopie OBNIŻYLI VAT na MUSZTARDĘ - nie widzisz ile oni robią dla kraju. Zobacz jaki dobrobyt mamy tarcze antyinflacyjne, VAT na szamę 0%... no dobra inflacja 10% przegoni VATeusza ale chciał dobrze
    Doskonale wiesz że to Winiarnia Tuska, bo tam jakieś zegarki za 20k zł były grane, te te no... mafie paliwowe. Teraz już tego nie ma skutecznie ukryli pod dywanem
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    "Sponiewierany" zegarek Ulysse Nardin był wyceniony na ok. 10-12 kzł.
    https://wiadomosci.wp.pl/biegli-o-ze...1544191399041a

    Masz rację, najważniejsze są intencje
    (dobre lub złe)
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Hmmmm ....
    Może dzięki takim specjalistom mamy m.in. takie ceny gazu, prądu, i polski ład...
    No nie. Specjalistą z rządu to on nie jest
    I nie, jest naprawdę dobrym specjalistą, jednym z nielicznych w Polsce i uczą się od niego ludzie spoza Polski. No nieważne, w swojej działce wymiata, ale interes życia na PV zrobił marny. Każdy ma jakieś epizody w życiu, które w świetle dnia nienajlepiej wyglądają
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Może pracować w tej firmie co dyktuje ceny gazu, prądu i paliw.
    Ale nie ma co się czepiać.
    Czytałem, że ceny gazu w Polsce nie powinny tak rosnąć bo 25% jest polskiego gazu al 50% ma cenę zakontraktowaną 9 miesięcy temu.
    Ale jedna spółka "matka" gazowa kupuje tanio a sprzedaje drogo gaz spółce "córce" która nam sprzedaje.
    Matka zarabia miliardy a córka będzie na stratach i będzie dotowana ....
    To wymyślił dobry "specjalista" ... ale nie ten o którym Ty napisałeś.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Może pracować w tej firmie co dyktuje ceny gazu, prądu i paliw.
    Ale nie ma co się czepiać.
    Czytałem, że ceny gazu w Polsce nie powinny tak rosnąć bo 25% jest polskiego gazu al 50% ma cenę zakontraktowaną 9 miesięcy temu.
    Ale jedna spółka "matka" gazowa kupuje tanio a sprzedaje drogo gaz spółce "córce" która nam sprzedaje.
    Matka zarabia miliardy a córka będzie na stratach i będzie dotowana ....
    To wymyślił dobry "specjalista" ... ale nie ten o którym Ty napisałeś.
    Nie, nie ten. Ten jest od spraw technicznych i innych bulbulatorów dziwnych, nie od tworzenia maszynerii finansowej
    Poza tym, żyj i daj żyć innym, każdy chce zarobić
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony