dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 64 z 64
  1. #61
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Pv w zasadzie można założyć do domu SSZ. Wystarczy rozdzielnia w domu i jest taryfa g w Tauronie. Wiadomo, że nie zalapie się wtedy na żadne zwroty.
    Jak ktoś ma dojścia, plus sam wszystko zrobi, to nawet bez tych dopłat, może wyjść taniej, niż z dofinansowaniem i ulgą.
    Najlepiej budować rozsądnie i solidnie i nie liczyć na jakieś dopłaty i ulgi. Ci, którzy obecnie podchodzą do budowy nowego domu mają wręcz komfortową sytuację, bo widzą jak na dłoni w którą stronę skręca rynek i otoczenie prawne. Rok temu mało kto się spodziewał takiego obrotu sprawy z gazem. Teraz tylko ślepi liczą na tani gaz.

    A ceny w budowlance rosną jak rosły. Ktoś pamięta czasy w których ceny spadały? Bo ja nie.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post

    A ceny w budowlance rosną jak rosły. Ktoś pamięta czasy w których ceny spadały? Bo ja nie.
    Pamiętam 2010-2014.
    2010 -2011/12 chyba nie tylko realnie, ale też nominalnie spadły.

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Najlepiej budować rozsądnie i solidnie i nie liczyć na jakieś dopłaty i ulgi. Ci, którzy obecnie podchodzą do budowy nowego domu mają wręcz komfortową sytuację, bo widzą jak na dłoni w którą stronę skręca rynek i otoczenie prawne. Rok temu mało kto się spodziewał takiego obrotu sprawy z gazem. Teraz tylko ślepi liczą na tani gaz.

    A ceny w budowlance rosną jak rosły. Ktoś pamięta czasy w których ceny spadały? Bo ja nie.
    Spadały. I to mocno.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 18-01-2022 o 04:56

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ajstos Zobacz post
    Poza tym będzie dotacja z Moje Ciepło na PC PW 7 tys zł.
    No dotacja mogłaby wpłynąć w znaczącym stopniu na moją decyzję.


    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Jeśli pompa to tylko gruntowa. Raz wydajesz i masz spokój, wygodę, czystość oraz oszczędność na ponad 30 lat (mam to wiem).
    PS.
    O jakiej powierzchni mówimy?.
    110m2 użytkowej ocieplenie styropian 20 cm (tak planuję)

    To pod fundamentem te odwierty się robi / obok domu??

    -----

    Co do cen, to obecnie są chore. Gdzieś tam podjąłem szereg działań związanych z budową - zajęło mi to sporo czasu i zachodu i dlatego to robię. Decyzję podjąłem żeby zagospodarować oszczędności.

    W życiu bym się nie zdecydował dzisiaj budować na kredyt, które z resztą też będą drożeć.

    Albo zadłużyć się na resztę życie, że dzieci jeszcze będą spłacać, żeby sobie postawić altanę bądź kurnik za pierdylion monet na minikawałku pola pod miastem i brodzić w błocie do śmieci .
    Ostatnio edytowane przez Bialydiament ; 19-01-2022 o 12:29

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony