dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 64
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    Są opłaty stałe i zmienne.

    I w tym rzecz - opłaty stałe - czyli tak jakbym wchodząc do sklepu czy po jabłko czy po tonę mięsa musiał zapłacić wejściowe za czynsz czy tam sprzątanie dachu.
    W koszcie chleba mam piekarza jego czynsz gaz prad i mąkę czynsz sklepu sklepową i ich wszystkie koszty. A z prądem jak zreszta widać powyżej na fakturze - mocowa jakościowa kogeneracyjna dodatkowa jeden dodatkowa dwa i na wszelki wypadek może dajmy trzy. Czy na paragonie za chleb stoi tyle pozycji ?
    Cel jest prosty chodzi o takie zamotanie tematu żeby nikt nie wiedział kto kradnie. A i tak jak im brakło pozycji to dorobili sobie mocową, Skoro i tak napiszą co zechcą i dołożą do ceny ile im pasuje to po kiego grzyba tyle papieru marnować i dreczyć komputery ?

    P.S.
    Kolejny frustrat ?
    W tym kraju nie ma sensu pytać.
    Kto nie pije i nie przeklina ten widocznie nie śledzi co się wkraju dzieje.
    Co ma piernik do wiatraka? Co mają Twoje posty wspólnego z tematem? Czyżby kolejny lobbysta? Autorze tematu, jeżeli jakkolwiek prawdziwy, zdrowego rozsądku życzę

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Składniki cenotwórcze mam gdzieś.
    Mnie interesuje - ile złotówek zapłacę za 1kWh.
    Teraz płacę 1,31zł.
    Ciekawe ile będzie po podwyżce.

    Adam M.
    http://cena-pradu.pl/kwh.html
    http://www.cena-pradu.pl/tabela.html
    Mądry człowiek jesteś to potrafisz policzyć, po co takie posty piszesz?
    Ostatnio edytowane przez Ajstos ; 13-01-2022 o 07:50

  3. #23

    Domyślnie

    Ceny z ostatniej, jeszcze przedpodwyżkowej faktury u mnie:

    1.EE w G11 - 0,3006
    2. Akcyza - 0,005
    Łącznie EE to 0,3056PLN/kWh

    1.Dystrybucja sieciowa zmienna całodobowa - 0,2335
    2.Dystrybucja opłata jakościowa - 0,0102
    2. Dystrybucja OZE - 0,0022
    4. Dustrybucja kogeneracja - 0,0000
    Łącznie dystrybucja to 0,2437

    Cały "prąd to 0,5493 netto, czyli 0,6756 brutto

    Oczywiście, przy minimalnym zużyciu, średnio cena pójdzie do góry, bo haracze stałe podbiją średnią cenę. Mam jeden lokal, gdzie jest małe zużycie EE i fizycznie wychodzi mi 1,13PLN/kWh.
    Ostatnio edytowane przez mistalova ; 13-01-2022 o 10:48
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Ceny z ostatniej, jeszcze przedpodwyżkowej faktury u mnie:

    1.EE w G11 - 0,3006
    2. Akcyza - 0,005
    Łącznie EE to 0,3056PLN/kWh

    1.Dystrybucja sieciowa zmienna całodobowa - 0,2335
    2.Dystrybucja opłata jakościowa - 0,0102
    2. Dystrybucja OZE - 0,0022
    4. Dustrybucja kogeneracja - 0,0000
    Łącznie dystrybucja to 0,2437

    Cały "prąd to 0,5493 netto, czyli 0,6756 brutto

    Oczywiście, przy minimalnym zużyciu, średnio cena pójdzie do góry, bo haracze stałe podbiją średnią cenę. Mam jeden lokal, gdzie jest małe zużycie EE i fizycznie wychodzi mi 1,13PLN/kWh.
    a jak zużyjesz 0 kWh to ile wyjdzie cena za 1 kWh?

  5. #25

    Domyślnie

    Szczerze to nigdy nie rozumiałem tych składników rachunków. Nigdy się też w to aż tak nie zagłębiałem, bo to jest rzeczywiście absurdalne i niepotrzebnie komplikowane, tak żeby klient nie wiedział o co chodzi.

    Niestety nie jestem z tego w stanie wyciągnąć wniosków. Tak reasumując:

    Czy warto zainwestować te 10-15k więcej w pompę ciepła mając gaz w drodze, przy założeniu braku PV? Tak w przeliczeniu na złotówki w rachunkach. Widzę, że to ogarniacie, chociaż macie różne zdania, a ja nie bardzo szczerze mówiąc.

    Tak traktując te porównanie z linka za wiarygodne. To przy bardzo dobrze ocieplonym domu różnica na rok to około 1000 zł, więc zwrot zajmie z 10-15 lat. Przy słabszym ociepleniu już 2 tys. więc o połowę szybciej. No ja myślę o ociepleniu 20stką, ale zobaczę jak pogadam z jakimiś ekspertami.

    Przy założeniu, że pompa się nie spierdzieli przez 10 lat, hmmmm. Tu koszty są dla mnie niewiadome totalnie, ale kocioł myślę, że z 10 lat to maks,

    Zapewne nie da się jednoznacznie odpowiedzieć i za Chiny nie wiem co zrobić

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bialydiament Zobacz post
    Szczerze to nigdy nie rozumiałem tych składników rachunków. Nigdy się też w to aż tak nie zagłębiałem, bo to jest rzeczywiście absurdalne i niepotrzebnie komplikowane, tak żeby klient nie wiedział o co chodzi.

    Niestety nie jestem z tego w stanie wyciągnąć wniosków. Tak reasumując:

    Czy warto zainwestować te 10-15k więcej w pompę ciepła mając gaz w drodze, przy założeniu braku PV? Tak w przeliczeniu na złotówki w rachunkach. Widzę, że to ogarniacie, chociaż macie różne zdania, a ja nie bardzo szczerze mówiąc.

    Tak traktując te porównanie z linka za wiarygodne. To przy bardzo dobrze ocieplonym domu różnica na rok to około 1000 zł, więc zwrot zajmie z 10-15 lat. Przy słabszym ociepleniu już 2 tys. więc o połowę szybciej. No ja myślę o ociepleniu 20stką, ale zobaczę jak pogadam z jakimiś ekspertami.

    Przy założeniu, że pompa się nie spierdzieli przez 10 lat, hmmmm. Tu koszty są dla mnie niewiadome totalnie, ale kocioł myślę, że z 10 lat to maks,

    Zapewne nie da się jednoznacznie odpowiedzieć i za Chiny nie wiem co zrobić
    Przede wszystkim złóż zapytania o oferty kompletnych kotłowni opartych na gaz i PC, najlepiej u kilku instalatorów. Przy usterce, awarii nie trzeba wymieniać całego kotła. Do gazu musisz też doliczyć koszt projektu i przyłącza. Od 2024 roku też będą uwolnione ceny gazu, a prąd póki co jeszcze będzie pod URE. Także bardziej przewidywalna staje się PC moim zdaniem. Poza tym będzie dotacja z Moje Ciepło na PC PW 7 tys zł.
    Ostatnio edytowane przez Ajstos ; 13-01-2022 o 12:29

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.770

    Domyślnie

    Szczerze powiedziawszy nie znam się na taryfach itp ale mam drugi dom niezamieszkały który stoi pusty a co miesiąc muszę bulić 32 zyle , czy da się to zmniejszyć nie mam pojęcia .

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Szczerze powiedziawszy nie znam się na taryfach itp ale mam drugi dom niezamieszkały który stoi pusty a co miesiąc muszę bulić 32 zyle , czy da się to zmniejszyć nie mam pojęcia .
    Licznik na kartę, jak dostaniesz, ale też drogi jest.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bialydiament Zobacz post
    Szczerze to nigdy nie rozumiałem tych składników rachunków. Nigdy się też w to aż tak nie zagłębiałem, bo to jest rzeczywiście absurdalne i niepotrzebnie komplikowane, tak żeby klient nie wiedział o co chodzi.

    Niestety nie jestem z tego w stanie wyciągnąć wniosków. Tak reasumując:

    Czy warto zainwestować te 10-15k więcej w pompę ciepła mając gaz w drodze, przy założeniu braku PV? Tak w przeliczeniu na złotówki w rachunkach. Widzę, że to ogarniacie, chociaż macie różne zdania, a ja nie bardzo szczerze mówiąc.

    Tak traktując te porównanie z linka za wiarygodne. To przy bardzo dobrze ocieplonym domu różnica na rok to około 1000 zł, więc zwrot zajmie z 10-15 lat. Przy słabszym ociepleniu już 2 tys. więc o połowę szybciej. No ja myślę o ociepleniu 20stką, ale zobaczę jak pogadam z jakimiś ekspertami.

    Przy założeniu, że pompa się nie spierdzieli przez 10 lat, hmmmm. Tu koszty są dla mnie niewiadome totalnie, ale kocioł myślę, że z 10 lat to maks,

    Zapewne nie da się jednoznacznie odpowiedzieć i za Chiny nie wiem co zrobić
    Ceny wariują, a to dopiero początek tego, co nas spotka.
    Trzeba by policzyć koszt 1kWh uzyskanej z różnych źródeł.
    Z węgla, drewna, gazu, prądu i prądu z PC.
    Relacje pomiędzy cenami nośników są wzglądnie stałe.
    Warto rozejrzeć się za jakąś dotacją, bo są.
    Na PC do nowobudowanego domu już są lub mają być.
    O ile wiem - do gazowego kotła nie ma.

    Pomyślałbym nad gruntową PC, bo COP ma zawsze powyżej 4.
    Jeżeli dom ma sporą akumulację, to można, przy dobrym jego ociepleniu, ogrzewać go głównie w tanim prądzie.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #30

    Domyślnie

    Ale niezła PC pw to 15kPLN, a gruntowa trzy razy tyle.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Wiesz ile kosztuje bardzo dobrej jakości namiot?
    A ile zbudowanie takiego sobie domku?
    Powietrzna leci na grzałkach wtedy, gdy najbardziej potrzeba ciepła.
    Gruntowa wcale grzałek nie ma. Nie są potrzebne, bo działa.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  12. #32

    Domyślnie

    Gruntowe wymagają odwiertów. Te ceny podajesz za samą PC pewnie, a licząc z instalacją?

    Grzałki to kolejny aspekt. Czy to kwestia doboru mocy do powierzchni i ocieplenia. Jak się weźmie za dużą to pewnie wychodzi drożej, ale daje potem radę powyżej -5 st. ?? Pytanie czy to opłacalne? Czasem u nas są duże mrozy. -5 -do -8 to taki przedział standardowy, ale bywa i -15 i więcej.

    Pompa za 45 tys. ile lat się będzie zwracać? Nawet zakładając wzrost cen gazu znacznie dynamiczniejszy niż prądu. 20-30 lat?? Dożyje ona takiego wieku? Złożone urządzenie techniczno-elektroniczne...

    Chociaż w sumie pompy za 20 lat prawdopodobnie będą nowocześniejsze, ale z gorszej jakości materiałów, albo wymyślą coś innego.
    Ostatnio edytowane przez Bialydiament ; 13-01-2022 o 15:04

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Zajrzyj na strony tych od gruntówek.
    Zwykle jest tam cennik.
    W Konceptusie komplet z odwiertami i instalacją kosztuje tyle co bardzo dobra powietrzna, też z instalacją.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  14. #34

    Domyślnie

    Przy 45 tyś dostaniesz 13500 zł zwrotu na gruntowkę. Po dofinansowaniach różnica wyjdzie około 10 tyś między gruntową, a powietrze-woda. Trzeba pamiętać o wymogach w pierwszym (przejściowym) roku funkcjonowania programu będzie obowiązywać wymóg Ep maksymalnie 63 kWh/ (m²/rok),
    w kolejnych latach zaś wymóg Ep ma wynosić maksymalnie 55 kWh/ (m²/rok).

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bialydiament Zobacz post
    Gruntowe wymagają odwiertów. Te ceny podajesz za samą PC pewnie, a licząc z instalacją?

    Grzałki to kolejny aspekt. Czy to kwestia doboru mocy do powierzchni i ocieplenia. Jak się weźmie za dużą to pewnie wychodzi drożej, ale daje potem radę powyżej -5 st. ?? Pytanie czy to opłacalne? Czasem u nas są duże mrozy. -5 -do -8 to taki przedział standardowy, ale bywa i -15 i więcej.

    Pompa za 45 tys. ile lat się będzie zwracać? Nawet zakładając wzrost cen gazu znacznie dynamiczniejszy niż prądu. 20-30 lat?? Dożyje ona takiego wieku? Złożone urządzenie techniczno-elektroniczne...

    Chociaż w sumie pompy za 20 lat prawdopodobnie będą nowocześniejsze, ale z gorszej jakości materiałów, albo wymyślą coś innego.
    A ile lat ma Ci się zwracać dom?
    A to, że załączasz i zapominasz wartości nie ma?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bialydiament Zobacz post
    Swoją drogą z jednej strony drożeje energia przez emisję CO2, a oni wprowadzają regulacje, które sprawiają, że ekologiczne instalacje stają się nieopłacalne. Czy mi się wydaje, czy nasz kraj jest ekstremalnie powalony.
    To nie nasz kraj tylko wspólnota do której wstąpiliśmy. Można nas porównać do konia ze spętanymi nogami.
    Niektórzy ludzie przekonują mnie do pompy ciepła
    Jeśli pompa to tylko gruntowa. Raz wydajesz i masz spokój, wygodę, czystość oraz oszczędność na ponad 30 lat (mam to wiem).
    PS.
    O jakiej powierzchni mówimy?.
    Regulamin forum

  17. #37

    Domyślnie

    Jeśli dopytujecie o konkretne wybory CO, to podawajcie dom, kondygnacje, ocieplenie itd.
    Przy 70m2 na zgłoszenie, wystarcza najprostsze rozwiązanie, bo i tak wyjdzie tanio.
    Tym większy metraż, tym większe koszty CO, można bardziej kombinować.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Zajrzyj na strony tych od gruntówek.
    Zwykle jest tam cennik.
    W Konceptusie komplet z odwiertami i instalacją kosztuje tyle co bardzo dobra powietrzna, też z instalacją.

    Adam M.
    jak bardzo dewastacyjny byłby odwiert jeśli podwórko jest wyłożone kostką? Czy to miałobysens?

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Składniki cenotwórcze mam gdzieś.
    Mnie interesuje - ile złotówek zapłacę za 1kWh.
    Teraz płacę 1,31zł.
    Ciekawe ile będzie po podwyżce.

    Adam M.
    To albo masz jakiegoś nieciekawego sprzedawcę energii albo mało jej zużywasz, skoro przed podwyżką masz taką cenę. U mnie przy 400kWh/miesiąc wyszło 0,64 Brutto/1kWh.

    A na eboku dostałem właśnie info o podwyżkach

    https://www.enea.pl/dladomu/obsluga_...a_2022_www.pdf

    https://www.enea.pl/dladomu/obsluga_...yfa_010122.pdf

    Sporo czytania
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 13-01-2022 o 21:48
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał marvinetal Zobacz post
    jak bardzo dewastacyjny byłby odwiert jeśli podwórko jest wyłożone kostką? Czy to miałobysens?
    Pytanie do firmy.
    Przeliczą i odpowiedzą.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony