dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Wymiana/drugie drzwi zewnętrzne

    Przymierzam się powoli do ... no właśnie wymiany czy dołożenia drugich drzwi zewnętrznych w domu. Jak sobie pomyślę o wymianie tj. rozwalenia podłogi z płytkami, pewnie rozkłądanie szafy wnękowaj aby te płytki wymienić itd. to już mnie głowa boli.

    Czy jest cens dołożenia drugich drzwi, czy w ogóle jest taka opcja ?. Miejsce jest ale drzwi musiały by być montowane w miejscu gdzie jest elewacja a pod nią wełna.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Za dużo myśli, za mało działania.

    Zmierz otwór - szerokość i wysokość od wewnątrz i zewnątrz, ew. zrób fotki i przejdź się po wybranych firmach.
    Nikt z montażystów nie kwapi się do rozwalania ścian, mebli i płytek. We wspólnym interesie jest taki dobór drzwi, by przebiegło to jak najłagodniej. Chyba że ktoś szuka taniego produktu, ze sztywnym wymiarem i zamówi w markecie, gdzie montażysta na miejscu pojawia się pierwszy raz razem z drzwiami i musi działać na tym, co ma...
    Słyszę czasem takie opowieści od znajomego, który bywa czasem pomocnikiem w takiej ekipie.. zdarzyła im się nawet wzywana Policja..

    Montaż w ociepleniu praktycznie jest niemożliwy. Bo niby do czego przykręcić drzwi? Kołkiem do wełny?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Słyszę czasem takie opowieści od znajomego, który bywa czasem pomocnikiem w takiej ekipie.. zdarzyła im się nawet wzywana Policja..
    Zapytam z ciekawości - w jakim celu? Rąk do pracy brakowało? ?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Zapytam z ciekawości - w jakim celu? Rąk do pracy brakowało? ?
    Nie pomyślałem, następnym razem skorzystam z opcji jak będę sam wieszał ciężkie skrzydło.

    Z tego co wiem, to dość mocno "poszerzali" otwór (ciągnikiem?) i były rozbieżności zdań co do fachowości prac...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Dobra, pochodziłem popytałem i zdecydujemy sie na wymianę. Wybrałem Wiked Optimum. Mam nadzieje że jakoś uda się bez większych zniszczeń ;]

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    To napisz jeszcze jakie masz wymiary otworu na drzwi, zobaczymy czym to może pachnieć
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    To napisz jeszcze jakie masz wymiary otworu na drzwi, zobaczymy czym to może pachnieć
    103*207

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Wydaje się być minimalnie na mało jak na Optimum, które ma wymiar 1036x2087mm (a jeszcze potrzebne luzy na montaż, bo przez szczelinę o wielkości 1-2mm nie da się wpuścić piany). Na pierwszy rzut oka lepiej pasują Premium (1008x2070).
    Ale ocenę możliwości zostawiam montażyście..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #9

    Domyślnie

    na wysokość na bank trzeba ciąć, ale tak jak piszesz niech montażysta się wypowie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony