dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Nowy piec a letnie grzejniki

    Witajcie
    Wczoraj wymieniłem piec na nowy 5 Klasy Drewmet 13kw uni-ds-bw i pomimo tego iz grzeje piec na 65 stopni grzejniki są letnie (oczywiście wszystko odpowietrzone płyn w instalacji uzupełniony ) pompka chodzi a grzejniki są takie jak na starym piecu były kiedy paliłem na 40 stopni. Od godziny 12 do teraz czyli 16 temperatura w domu wzrosła o 2 stopnie na starym seko taki przyrost był po 30 minutach od rozpalenia. Proszę o porade co jest grane ? Dzwoniłem do fachowca to mi powiedział ze spodziewał się telefonu ode mnie i stwierdził ze TE PIECE TAKIE SĄ . coś mi tu nie pasuje bo sąsiad 2 miesiące temu kupił taki sam piec i ogrzewa nim dom 200m i sie nachwalić nie może jaki ekonomiczny i wydajny i jak ciepło w domu. A ja mam dom 80m.

  2. #2

    Domyślnie

    Kocił macie taki sam z sąsiadem ale czy wykonana instalacja c.o. jest taka sama? masz coś sknocone w instalacji i tam szukaj rozwiązania problemu.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Kocioł 65 stopni, a grzejniki letnie? Zaczałbym od sprawdzenia, czy pompka pompuje (a nie tylko się kręci). Jeśli to nie ta przyczyna to zakładam, że układ jest gdzieś przytkany. Jedyna inna możliwość to to, że wcześniej był kocioł o dużo mniejszej mocy.
    Podaj jeśli coś jeszcze było zmieniane poza kotłem.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor Zobacz post
    Kocioł 65 stopni, a grzejniki letnie? Zaczałbym od sprawdzenia, czy pompka pompuje (a nie tylko się kręci). Jeśli to nie ta przyczyna to zakładam, że układ jest gdzieś przytkany. Jedyna inna możliwość to to, że wcześniej był kocioł o dużo mniejszej mocy.
    Podaj jeśli coś jeszcze było zmieniane poza kotłem.
    Pompka niby pompuje(pompka ma 9 lat) jak podniosłem temperatutre na piecu do 80 stopni dopiero wtedy grzejniki zrobiły sie gorące na tyle ile wcześniej były przy temperaturze na piecu około 50 stopni , wcześniej piec miałem seko 14kw teraz drewmet 13kw , poza wymiana pieca nic innego nie było robione dokładane czy zmieniane , sytuacja pojawiała sie z dnia na dzień wczoraj na starym piecu wszystko było ok a dzisiaj na nowym jest tak jak wyzej pisałem. Może by profilaktycznie pompe wymienić ?

  5. #5

    Domyślnie

    Przed pompką masz zamontowany filtr?
    Jak tak to odkręć i oczyść sitko a w razie potrzeby wymień na nowe, koszt to około 2 zł za takie sitko do filtra.
    Jest jeszcze opcja że pompka pomimo że ja słychać może nie tłoczyć. Okręć z tyłu pompki korek i rozruszaj płaskim śrubokrętem wirnik pompki po czym ja uruchom, będziesz widział czy wirnik się okręca, tylko po tym wszystkim nie zapomnij zakręcić korka.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Przed pompką masz zamontowany filtr?
    Jak tak to odkręć i oczyść sitko a w razie potrzeby wymień na nowe, koszt to około 2 zł za takie sitko do filtra.
    Jest jeszcze opcja że pompka pomimo że ja słychać może nie tłoczyć. Okręć z tyłu pompki korek i rozruszaj płaskim śrubokrętem wirnik pompki po czym ja uruchom, będziesz widział czy wirnik się okręca, tylko po tym wszystkim nie zapomnij zakręcić korka.
    Filtr przed pompką odkręciłem i wyczyściłem , śrubę na pompce też widziałem w środku ze wirnik sie kreci (już wczoraj to zrobiłem) a czy może być możliwość ze wirnik sie kreci ale ze łopatki są wyrobione ze nie pchają wody ? Zastanawia mnie jeszcze czy typ instalacji może mieć wpływ na to tzn mam instalacje tzw "otwartą" ze zbiornikiem przelewowym ale skoro na tamtym piecu wszystko działało super to czy przy nowym miało by to wpływ?
    Ostatnio edytowane przez matti86 ; 12-01-2022 o 07:07

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał matti86 Zobacz post
    Filtr przed pompką odkręciłem i wyczyściłem , śrubę na pompce też widziałem w środku ze wirnik sie kreci (już wczoraj to zrobiłem) a czy może być możliwość ze wirnik sie kreci ale ze łopatki są wyrobione ze nie pchają wody ? Zastanawia mnie jeszcze czy typ instalacji może mieć wpływ na to tzn mam instalacje tzw "otwartą" ze zbiornikiem przelewowym ale skoro na tamtym piecu wszystko działało super to czy przy nowym miało by to wpływ?
    Mało prawdopodobne aby wirnik pompki się tak wyrobił że nie tłoczy wody.
    Nie ma znaczenia czy to instalacja otwarta czy zamknięta tym bardziej jak piszesz że ze starym piecem było ok. Czy coś instalator dodał, zmienił w instalacji przy podłączeniu nowego pieca? Być może tu jest problem.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Mało prawdopodobne aby wirnik pompki się tak wyrobił że nie tłoczy wody.
    Nie ma znaczenia czy to instalacja otwarta czy zamknięta tym bardziej jak piszesz że ze starym piecem było ok. Czy coś instalator dodał, zmienił w instalacji przy podłączeniu nowego pieca? Być może tu jest problem.
    Właśnie o to chodzi ze nic nie było dodawane , odejmowane czy zmieniane tylko rura do zasilania została przespawana pod nowy piec a w tej chwili kiedy na piecu jest ponad 65 stopni pierwszy grzejnik ma ledwo co 30 stopni. Zastanawiam sie nad kupnem mocniejszej pompki ale czy to ma sens skoro ta chodzi.

  9. #9

    Domyślnie

    W takim razie musiał jak paprok dostać się w rurki instalacji i przyblokował przepływ.
    Spuszczenie wody i ponowne napełnienie może by coś pomogło.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    W takim razie musiał jak paprok dostać się w rurki instalacji i przyblokował przepływ.
    Spuszczenie wody i ponowne napełnienie może by coś pomogło.
    Coś mnie tknęło i zmierzyłem jeszcze temperaturę na rurach Zasilanie-Powrót i tak piec pokazuje 60 stopni na zasilaniu jest 45 na powrocie 40 stopni. Oczywiście nie mam specjalistycznego sprzętu pomiarowego ale czy taka rozbieżność jest normalna ? Czy powinienem sie odezwać do producenta kotła ? Użyłem termometru do żywności był dociśnięty do rury metalową opaską pod otuliną pomiar trwał jakieś 6 minut .

  11. #11

    Domyślnie

    60 stopni oparzy w łapkę 45 nie

    Czym zmierzyłeś ze pierwszy grzejnik ma ledwie 30 ?
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    60 stopni oparzy w łapkę 45 nie

    Czym zmierzyłeś ze pierwszy grzejnik ma ledwie 30 ?
    Postawiłem na nim termometr pokojowy tak na kilkanaście minut.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał matti86 Zobacz post
    Coś mnie tknęło i zmierzyłem jeszcze temperaturę na rurach Zasilanie-Powrót i tak piec pokazuje 60 stopni na zasilaniu jest 45 na powrocie 40 stopni. Oczywiście nie mam specjalistycznego sprzętu pomiarowego ale czy taka rozbieżność jest normalna ? Czy powinienem sie odezwać do producenta kotła ? Użyłem termometru do żywności był dociśnięty do rury metalową opaską pod otuliną pomiar trwał jakieś 6 minut .
    Wartości temperatur jakie podajesz są w zasadzie prawidłowe. Nie wiem co może jeszcze być. Skoro pisałeś że przy startym piecu wszystko hulało dobrze to nie zmieniając instalacji a jedynie montując nowy piec musiało jakieś zabrudzenie dostać się do instalacji c.o. tłumi przepływ.
    Nie wspominałem wcześniej ale chyba instalacje i grzejniki masz odpowietrzoną?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Wartości temperatur jakie podajesz są w zasadzie prawidłowe. Nie wiem co może jeszcze być. Skoro pisałeś że przy startym piecu wszystko hulało dobrze to nie zmieniając instalacji a jedynie montując nowy piec musiało jakieś zabrudzenie dostać się do instalacji c.o. tłumi przepływ.
    Nie wspominałem wcześniej ale chyba instalacje i grzejniki masz odpowietrzoną?
    Czyli temperatura na wyjściu z pieca 45 kiedy termometr na piecu pokazuje 60 jest prawidłowe ?
    Oczywiście cały układ jest odpowietrzony
    Zrobiłem jeszcze jeden test , pojechałem do znajomych co mają dom w którym jeszcze nie mieszkają ale maja nową instalacje i dokładnie ten sam piec , rozpaliłem i przy 60 na piecu dokładnie te same temperatury były tzn 40 na zasilaniu temperatura na pierwszym grzejniku 32 stopnie i już głupi jestem bo nie wiem co jest grane. Na starym piecu jak miałem 50-60 stopni grzejniki były gorące wskazówka na bojlerze była na 50% skali (teraz 25%) a w domu temperatura nawet zahaczało o 24 stopnie teraz z biedą 21.

    A może jeszcze coś innego ze na starym piecu termometr był uszkodzony i pokazywał 60 kiedy rzeczywiście było więcej bo na moim starym seko 14kw przy 65-70 stopni bulgotało w piecu, może tu jest pies pogrzebany... nie wiem. Ale wydaje mi sie ze 60 na piecu to taka temperatura ze domu powinno być więcej niż 20 stopni w sumie piec jest przewidziany na dom do 130 metrów a ja mam 80.
    Ostatnio edytowane przez matti86 ; 15-01-2022 o 16:38

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    730

    Domyślnie

    Może razem z nowym kotłem pojawił się też krótki obieg do ochrony temperatury powrotu kotła, a woda na zasilanie instalacji CO idzie po podmieszaniu z wodą powracającą z instalcji?
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał gondoljerzy Zobacz post
    Może razem z nowym kotłem pojawił się też krótki obieg do ochrony temperatury powrotu kotła, a woda na zasilanie instalacji CO idzie po podmieszaniu z wodą powracającą z instalcji?
    Tzn że w piecu jest cos takie zainstalowane ? Bo nie rozumie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony