Dzień dobry wszystkim.
Chciałbym prosić o poradę kogoś kto zajmuje się zawodowo ciesielstwem. Buduję sobie domek 57m2 z dachem dwuspadowym a projekt został wykonany na indywidualne zamówienie ponieważ zależało mi m.in. na najprostszej konstrukcji dachu. Wiązar tworzy para krokwi 8x16 oparta na zamek oraz jętka 10x25 która leży na murłacie 14x14. Przekrój i umiejscowienie jętki jest dlatego taki, ponieważ do jętek zamocowane będą elementy sufitu podwieszanego więc jest ona niejako "jętką/belką stropową". Poddasze nieużytkowe, dach to membrana, łaty, kontrłaty i blachodachówka. Niestety w projekcie nie ma informacji na temat sposobu łączeń krokiew-jętka-murłata ale chciałbym to wykonać solidniej niż sam krokwiak czy wkręt talerzowy (dach lekki 25 stopni, wiatry coraz silniejsze).
Planuję to wykonać w następujących krokach:
1) najpierw krokiew na murłatę i połączenie 2x złącze LK (SPF) z jednej strony krokwi (złącza na przeciwko siebie, nie po przekątnej),
2) potem kładę jętkę/belkę na murłatę i dostawiam do krokwi łącząc z krokwią za pomocą 2 prętów fi10 (dostawiam po przeciwnej stronie co są powyższe złącza)
3) następnie jętkę/belkę łączę z murłatą z jednej strony złączem LK (SPF) (też złącza na przeciwko siebie, nie po przekątnej).
Z uwagi na przyleganie do siebie krokwi i jętki/belki oraz oparcia ich na murłacie (zwykle jętka jest przecież wyżej) - nie mam możliwości zastosowania złączy typu LK (lub SPF) po przekątnej krokwi. Będzie więc po 2 złącza LK (SPF) dla krokwi użyte na przeciwko siebie + po 2 złącza LK (SPF) dla jętki/belki też na przeciwko siebie. Takie połączenie pozostawia jednak brak mocowania do murłaty miejsca w którym łączy się krokiew z jętką/belką co powoduje że odległość pomiędzy złączami LK (patrząc np. od wewnątrz domu) to aż 18 cm (suma szerokości krokwi 8cm + jętki 10cm).
Czy moja propozycja będzie okej? Czy ewentualne dodanie wkrętu talerzowego typu 10x250 do krokwi będzie wystarczające?
Niestety mam problem z załączeniem zdjęcia

Będę bardzo wdzięczny za poradę. Kwestia czasu nie ma znaczenia ponieważ robię to dla siebie bez pośpiechu a dokładnie.
pozdrawiam