dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Antresola w mieszkaniu

    Dzień dobry,

    To mój pierwszy post. Za kilka miesięcy odbieram klucze od mieszkania i chciałabym już zorientować się jak zacząć realizować pomysł na antresolę w mieszkaniu dwupoziomowym. Jeśli znajdzie się jakiś specjalista, który ma doświadczenie w tym temacie to prosiłabym o zostawienie do siebie kontaktu

    Przeszukałam już forum i kontaktowałam się z kilkoma firmami specjalizującymi się w budowaniu takich rozwiązań ale nie znalazłam konkretnej odpowiedzi. Każdy uważa, że jest to proste ale nikt nie chce się tego podjąć

    Otóż mieszkanie jest dwupokojowe. Nad 1/3 mieszania jest "drugie piętro" na którym przewidziana jest sypialnia. Ma ona ok. 10 m2 (użytkowych) po podłodze jest tam ok. 20 m2. Są tam bardzo niskie skosy. Chciałabym wykorzystać pustą przestrzeń nad resztą mieszkania i zabudować kolejną 1/3. Będzie to wyglądać jak przedłużenie tego piętra na którym jest sypialnia.
    Na "dobudowanej antresoli chciałabym zrobić schody i łazienkę + kącik do siedzenia.
    Mieszkanie ma w najwyższym punkcie 6 m. Dobudowana antresola miałaby ok. 3,5 m długości i 5 m szerokości.

    I tu pojawia się pytanie: Jak podejść do zaprojektowania takiej antresoli na której ma znaleźć się łazienka, czyli dość duże obciążenie?
    Do kogo udać się żeby wykonał projekt lub podjął się wykonania takiej antresoli?

    Z góry dziękuję za informacje i jeśli powtórzyłam temat przepraszam.
    Ostatnio edytowane przez Kasia93 ; 25-01-2022 o 12:13

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    konstruktor który określi czy można obciążać punktowo strop

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.209

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    konstruktor który określi czy można obciążać punktowo strop
    Nie zawsze trzeba obciążać stropy antresolą

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Niech Pani znajdzie lokalnego konstruktora/budowlańca. To trzeba widzieć i dopiero doradzać.
    A moze zdjęcia by cos więcej pokazały.
    To powinno się udać.

  5. #5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony