dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Uszczelnienie dachu kopertowego z blachy felcowanej

    Witam wszystkich,
    Chciałem się doradzić odnośnie uszczelnienie dachu 4 spadowego wykonanego z blachy felcowanej na domu typu kostka z lat 80-tych. Bezpośrednio pod blachą pełne deskowanie (bez papy, membrany itp.). Wewnątrz wystają gwoździe którymi blacha jest mocowana do desek. Blacha ogólnie jest w bardzo dobrym stanie, rok temu pomalowana, pędzlem 2-krotnie farbą Tikkurila Makor-Tix.
    Podczas deszczowych dni w kilku /-nastu miejscach widać zawilgocenie desek, zdarza się że w niektórych miejscach podczas długotrwałych opadów kapie woda na posadzkę.
    Wiem że najlepszym rozwiązaniem jest wymiana pokrycia na nowe, ale wiąże się to z bardzo dużym kosztem. Obecnie rozważam opcję naprawy.
    Zastanawiam się nad wykorzystaniem rozwiązania firmy Noxan Elastometal z siatką / włókniną wzmacniającą. Widziałem filmy na których wykorzystują w/w produkt do uszczelniania dachów z płyty warstwowej. Wiem że inaczej pracuję takie pokrycie, blacha felcowana którą mam na dachu dużo bardziej pracuje na wietrze.
    Pytanie czy to rozwiązanie sprawdzi się na moim dachu? Chciał bym na wszystkie podłużne felce położyć siatkę którą pomalował bym elastometalem.
    Zastanawiam się czy na poziome łączenia blachy dobrym rozwiązaniem będzie siatka + elastometal?
    Ewentualnie może ktoś poleci inne rozwiązanie problemu z cieknącym dachem?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	57,4 KB
ID:	458480   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	deski.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	458481  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.204

    Domyślnie

    Są dwie przyczyny przecieków. Jedna to tzw. roszenie blachy (niewielkie ilości kondensatu), druga to przecieki. Przecieki mogą wystąpić zarówno na podłużnych jak i na poprzecznych połączeniach. Skoro dach jest odeskowany to dość łatwo można zlokalizować przeciek. wpływ wody występuje w okolicy zawilgocenia na desce lub na połączeniu desek. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję @Andrzej Wilhelmi za odpowiedź.
    Na moje problem jest z przeciekami. Wizualnie od góry nie widzę zniszczenia poszycia.
    Szukam rozwiązania jak mogę wyeliminować/zabezpieczyć dach przed przeciekaniem?
    Słyszałem już rozbieżne sugestie o dobijaniu oraz rozginaniu felców, co wydaje mi się nie do końca rozsądne.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.204

    Domyślnie

    Sposób naprawy określi dekarz po oględzinach dachu. Być może wystarczy doraźna naprawa specjalistycznym silikonem dekarskim. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Sposób naprawy określi dekarz po oględzinach dachu. Być może wystarczy doraźna naprawa specjalistycznym silikonem dekarskim. Pozdrawiam.
    Z całym szacunkiem dla Pana, ale czekam już na dekarza do innej roboty od ponad 1,5 roku, i nie mogę się doczekać.
    Z moich obserwacji wynika, że nikt nie chce przychodzić do takich drobnych robót / napraw.

    Napisałem na forum w celu dyskusji / wymiany doświadczeń w naprawie dachu. Jeżeli będę miał sprawdzone rozwiązanie postaram się sam wykonać naprawę.

    W pierwszym poście zadałem pytanie czy produkt Noxan Elastometal z siatką / włókniną wzmacniającą sprawdzi się na dachu z blachy felcowanej który bardzo pracuję na wietrze?
    Ostatnio edytowane przez kostka.PRL ; 08-02-2022 o 11:32

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Podejrzewam skraplanie. Na 90 %
    Po mnie nie ma poprawek

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jan P. Zobacz post
    Podejrzewam skraplanie. Na 90 %
    Bardzo prawdopodobne ze to skraplanie.
    Sprawdziłem od środka trzy miejsca w których deski były najbardziej mokre, z zewnątrz w tych miejscach jest lita blacha bez łączeń.

    Pytanie czy mogę jakoś temu zaradzić?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony