dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Budowa wiosna 2022.

    Witam wszystkich forumowiczów.
    Czytam „incognito” forum od dawna.
    Już całkiem za chwile rozpoczynamy budowę domu. Wszystkie dokumenty już mamy itd.
    Krótki opis:
    Projekt i indywidualny, projektowany w taki sposób by był ekonomiczny(bez udziwnień) przy budowie.
    Zabudowa 120m2
    Powierzchnia użytkowa 98m2
    2 sypialnie, salon, kuchnia, łazienka, wc i pom gospodarcze
    Dom na płycie fundamentowej
    Dach 2 spadowy
    Parterowy bez poddasza na stropie drewnianym lub wiązarach (jeszcze ustalamy)
    Proste okna
    Ogrzewanie… No właśnie prosiłem o zaprojektowanie architekta o folie grzewcze na podczerwień i PV na dachu. Ale niestety rząd zrobił psikus i troszkę zmieniły się przepisy odnośnie fotowoltaiki.
    Do tego doszły opóźnienia z papierami w urzędach. Pierwotnie mieliśmy zacząć we wrześniu 2021
    Więc pytanie czy pchać się dalej w instalacje PV( może stanieją w 2022 ponieważ ma być popyt niższy o min 50%)
    Czy może pellet?
    Muszę podjąć w sumie decyzje gdzieś do marca/kwietnia
    Gazu nie ma w pobliżu.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Zrób podłogówkę, potem zdecydujesz czym ją ogrzać. Nie idź w stronę paliw stałych, za kilka lat zakażą nawet pelletu. Pozostaje ci raczej tylko PC jeśli nie ma gazu. Podczerwień nie jest niczym ciekawym, kto ci polecił?

  3. #3

    Domyślnie

    Właśnie od początku nie chciałem paliwa stałego bo tez jestem zdania, ze jeszcze maks może 8 lat i będzie zakaz.
    Pompa ciepła ze względu na koszt to raczej chyba tylko powietrzna.
    A podczerwień to sam chciałem, sam zbierałem info głównie w internecie i YouTube.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony