dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie Budowa systemem zleconym

    Witam,

    Zamierzam zlecić budowę domu do stanu deweloperskiego firmie, która klepie takie same domki wg. własnego projektu.
    - Parterówka 110m2
    - Wiązary, dach kopertowy
    - dachówka cementowa
    - wylewki anhydrytowe
    - tynki wapienne
    - fundamenty na ławach
    - ściany z betonu komórkowego


    Czy jest duża szansa, że coś albo większość zostanie spartolone? Sam nie znam się na budowlance. Zatrudniłbym swojego kb ale wiem, że różnie to bywa i kb są przyzwyczajeni do niepojawiania się na budowie, przynajmniej w mojej okolicy gdzie wszyscy budują gospodarczo.

  2. #2
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Myślę, że wszystko zostanie spier..
    Dlaczego ?
    Bo to nie firma będzie płaciła rachunki za ogrzewanie tylko Ty.
    Bo firmie zależy na jak najtańszym kosztem mieć zysk.
    Jeśli tego nie rozumiesz to znaczy, że nie dla Ciebie dom...

  3. #3

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówcą.
    Albo się ma sprawdzonego wykonawcę, (którego ze świeczką szukać,) albo trzeba mu maksymalnie patrzeć na ręce na każdym kroku.

    Z perspektywy dewelopera: budynek ma "się wybudować jak najtaniej", "się odebrać" i "się nie zawalić przez okres gwarancji".
    Tyle

    Jak się nie znasz to się poznaj, albo zapłać komuś kto się zna.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.209

    Domyślnie

    Cytat Napisał gt12345 Zobacz post

    Zatrudniłbym swojego kb ale wiem, że różnie to bywa i kb są przyzwyczajeni do niepojawiania się na budowie, przynajmniej w mojej okolicy gdzie wszyscy budują gospodarczo.
    Kierownik pojawie sie tyle razy za ile wizyt mu zapłacisz. Jak ktoś oczekuje że za 1000zł kierownik dwa lata będzie pilnował budowy to się zawsze przeliczy.

    Chcesz budować zlecając całość prac po co Ci kierownik? Wykonawca niech go szuka. Ty zatrudnij inspektora nadzoru, ustal z nim zakres ilość wizyt, to że on dopuszcza kolejne roboty, może Ci pomóc w rozliczeniach budowy. Nie musisz się znac na budownictwie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał gt12345 Zobacz post
    Witam,

    Zamierzam zlecić budowę domu do stanu deweloperskiego firmie, która klepie takie same domki wg. własnego projektu.
    - Parterówka 110m2
    - Wiązary, dach kopertowy
    - dachówka cementowa
    - wylewki anhydrytowe
    - tynki wapienne
    - fundamenty na ławach
    - ściany z betonu komórkowego


    Czy jest duża szansa, że coś albo większość zostanie spartolone? Sam nie znam się na budowlance. Zatrudniłbym swojego kb ale wiem, że różnie to bywa i kb są przyzwyczajeni do niepojawiania się na budowie, przynajmniej w mojej okolicy gdzie wszyscy budują gospodarczo.
    oceniam szanse na 100% - po moich 2 letnich doświadczeniach z budowaniem a pilnowałem wszystkiego to i tak w paru miejscach musiałem pójść na kompromisy bo wszystkiego upilnować się nie da - nigdy bym nie kupi domu od "developera" , KB to ściema, formalny wymóg. Zapłaciłem swojemu duże pieniądze aby pilnował budowy podczas mojej nieobecności , doszło do tego, że łapałem go na kłamstwach - miał być na budowie i dopilnować a się nie pojawiał, takie niestety realia .

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Zgadzam się z moim przedmówca.
    Deweloper to inaczej sprzedawca prowadzący własną firmę. Taniej kupić (wybudować), drożej sprzedać. Jakość - dokładność,
    użyte materiały - możesz być pewny że będą najtańsze jakie się da znaleźć. Mogą być wyjątki, ale cena też będzie odpowiednia np. 2x wyższa . Obowiązuje zasada trójkąta - szybko, tanio, dobrze. Chesz dobrze - tanio nie będzie. Chcesz tanio - nie będzie szybko (bo robisz sam) lub dobrze...

    Wczoraj miałem rozmowę z dwiema różnymi osobami. Nie wyobrażają sobie nawet startować z budową bez 1,5 mln zł.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Chcesz budować zlecając całość prac po co Ci kierownik? Wykonawca niech go szuka. Ty zatrudnij inspektora nadzoru, ustal z nim zakres ilość wizyt, to że on dopuszcza kolejne roboty, może Ci pomóc w rozliczeniach budowy. Nie musisz się znac na budownictwie.
    No prosze cie nie zartuj. Naprawde sądzisz ze kier bud dewelopera czy wykonawcy dopilnuje budowy i przyzna sie że robotnicy cos skopali? Gdyby tak bylo to kupienie domu od dewelopera nie byloby odradzane tylko polecane.
    Inna kwestia, że znalezienie kier buda fachowca co dopilnuje wszystkiego proste nie jest, a na pewno nie jest tanie.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dom przy Przyjemnej Zobacz post
    No prosze cie nie zartuj. Naprawde sądzisz ze kier bud dewelopera czy wykonawcy dopilnuje budowy i przyzna sie że robotnicy cos skopali?
    Sprawdź w PB zakres obowiązków kierbuda.

  9. #9

    Domyślnie

    I co twoim zdaniem wynika z przepisow? Jakos nie widze na forum dyskusji o pogodzie tylko jak sprawdzic co wykonawca skopal, jak to poprawic i jak go zmusic do poprawienia. Gdzie sa ci wspaniali kierownicy skoro forum zyje wlasnie dlatego ze kierownicy pojawiaja sie na budowie raz na rok albo i nie. Malo bylo opisanych sytuacji jak potrafia nawet wmowic inwestorowi ze byli na budowie mimo ze sie tam wogole nie pojawili? A wpisy w dzienniku jak najbardziej sa.Odpowiedzialnosc jest czysto teoretyczna przy budowie domkow jednorodzinnych bo 90% projektow jest grubo przewymiarowana wiec trzeba sie solidnie postarac o mozliwosc katastrofy budowlanej. A dochodzenie swoich praw w mniejszych problemach w sadzie wlecze sie latami nawet jesli wynik jest korzystny dla inwestora.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Sprawdź w PB zakres obowiązków kierbuda.
    Drugi raz widzę ten kontrowersyjny wpis.
    Mało?:
    #zapewnienie geodezyjnego wytyczenia obiektu oraz zorganizowanie budowy i kierowanie budową obiektu budowlanego w sposób zgodny z projektem lub pozwoleniem na budowę, przepisami, w tym techniczno-budowlanymi, oraz przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy;
    #zawiadomienie inwestora o wpisie do dziennika budowy dotyczącym wstrzymania robót budowlanych z powodu wykonywania ich niezgodnie z projektem;
    #zgłaszanie inwestorowi do sprawdzenia lub odbioru wykonanych robót ulegających zakryciu bądź zanikających oraz zapewnienie dokonania wymaganych przepisami lub ustalonych w umowie prób i sprawdzeń instalacji, urządzeń technicznych i przewodów kominowych przed zgłoszeniem obiektu budowlanego do odbioru;
    #przygotowanie dokumentacji powykonawczej obiektu budowlanego
    Itd.

    Zapytam się ponownie: mało? Ciężko o punkt zaczepienia?
    Takie wpisy przyczyniają się do utrwalania patologicznych praktyk na placach budów i budują błędne przekonanie wśród inwestorów...

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    #zgłaszanie inwestorowi do sprawdzenia
    Niektórym się wydaje, że to kierbud odpowiada za sprawdzenie i jakość prac.
    A to obowiązki inspektora nadzoru inwestorskiego, którego mało kto zatrudnia.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 08-02-2022 o 08:58

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dom przy Przyjemnej Zobacz post
    I co twoim zdaniem wynika z przepisow? Jakos nie widze na forum dyskusji o pogodzie tylko jak sprawdzic co wykonawca skopal, jak to poprawic i jak go zmusic do poprawienia. Gdzie sa ci wspaniali kierownicy skoro forum zyje wlasnie dlatego ze kierownicy pojawiaja sie na budowie raz na rok albo i nie. ...
    To jest forum dla tych, którzy oszczędzali na kierowniku budowy.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał gt12345 Zobacz post
    Witam,

    Zamierzam zlecić budowę domu do stanu deweloperskiego firmie, która klepie takie same domki wg. własnego projektu.
    - Parterówka 110m2
    - Wiązary, dach kopertowy
    - dachówka cementowa
    - wylewki anhydrytowe
    - tynki wapienne
    - fundamenty na ławach
    - ściany z betonu komórkowego


    Czy jest duża szansa, że coś albo większość zostanie spartolone? Sam nie znam się na budowlance. Zatrudniłbym swojego kb ale wiem, że różnie to bywa i kb są przyzwyczajeni do niepojawiania się na budowie, przynajmniej w mojej okolicy gdzie wszyscy budują gospodarczo.
    Śmiało zlecaj, wszystko będzie dobrze tylko 2x drożej niż system gospodarczym. Dziwne przekonanie panuje na forum, że jak od dewelopera to na 100% będzie spier/lone po całości.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aarnn Zobacz post
    Śmiało zlecaj, wszystko będzie dobrze tylko 2x drożej niż system gospodarczym. Dziwne przekonanie panuje na forum, że jak od dewelopera to na 100% będzie spier/lone po całości.
    Napisał deweloper














    A tak przynajmniej brzmi

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Napisał deweloper














    A tak przynajmniej brzmi
    Kolega to zapewne kartofle tylko z własnego ogródka a mleko od swojej krowy, bo to ze sklepu to musi być oszukane?

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aarnn Zobacz post
    Śmiało zlecaj, wszystko będzie dobrze [...]
    Zamieściłeś kontrowersyjny wpis na który odpowiedziałem.
    Między "dziwnym przeświadczeniem, że jak robi deweloper, to musi być spartaczone" , a powyższym sformułowaniem jest przepaść

  17. #17

    Domyślnie

    Cześć, GT12345 chciałby zlecić budowę domu firmie, która zajmuje się tym od dawna, budują domy według jednego projektu więc mają w tym doświadczenie i stwierdzenie, że pewnie wszystko zrobią źle jest bezpodstawne.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    A skąd wniosek,cyt.: "Wszystko będzie dobrze"?
    Marcin zgrabnie ujął kim jest deweloper. Zaskoczenia nie ma - to nie wolontariat.

  19. #19

    Domyślnie

    A skąd wniosek, że deweloper jest oszustem? Może zgłoś do prokuratury.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aarnn Zobacz post
    Śmiało zlecaj, wszystko będzie dobrze tylko 2x drożej niż system gospodarczym.

    Pańskie oko konia tuczy. Już od samego patrzenia ekipa bardziej się stara. A jak wrzucisz fotki na FM i następnego dnia mądrzejszy o rady ochrzanisz, że zepsuli to czy tamto i powiesz, jak mają naprawić to już całkiem będą unikali fuszerek (chociaż pewnie ich nie unikną, bo poziom ekip jest, powiedzmy oględnie, średni). Dobrzy wykonawcy i deweloperzy równie często występują w naturze, co jednorożce.

    Dla przykładu kilku elektryków, kierbud i wykonawca SSO twierdzili, że uziom się robi później, przy elektryce. I wtopiłem - jak mnie na FM uświadomili, że prawo wymaga uziomu fundamentowego, który jednocześnie jest najlepszym i najtańszym uziomem, było już za późno.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony