Dzień dobry!

W łazience z ogrzewaniem podłogowym o powierzchni 6 m2 mam położone kafelki, w których fuga wynosi równo 4 mm. Chciałbym na tej podłodze bez kucia kafelek położyć panele winylowe "na klik", wobec czego po przejrzeniu innych tematów na forum mam kilka pytań:

1) czy fuga o szerokości 4mm nie jest zbyt duża na bezpośrednie położenie paneli? jeśli tak to czym polecacie wyrównać odstępy między kafelkami; nadmieniam, iż kafelki są bardzo równo położone wobec czego nie chciałbym ich skuwać; jednocześnie wydaje się chyba zbędne wylewanie nowej powierzchni np. samopoziomującym podkładem podłogowym - nie chce tym sposobem tworzyć dodatkowej warstwy, którą musi pokonać ogrzewanie podłogowe;

2) na kafelki chcę położyć podkład w postaci maty kwarcowej, dokładny produkt to Multiprotec LVT, czy to dobre rozwiązanie?

3) wobec faktu, iż mamy do czynienia z łazienką nie chciałbym kłaść listew przypodłogowych; znalazłem rozwiązanie, iż w miejscu dylatacji obok ściany wynoszącej około 10mm użyję jednoskładnikowego kitu uszczelniającego i uniwersalnego kleju, albowiem wedle znalezionych informacji z jednej strony ten produkt izoluje przestrzeń i jednocześnie jest w miarę elastyczny; konkretny produkt to Sikaflex 11FC - czy to dobry wybór (na ścianach również mam posadowione kafelki)?

Czy powyższe rozwiązania są słuszne? O czymś jeszcze o czymś powinienem pamiętać? Bardzo proszę o uwagi, pomysły i sugestie.