dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 63
  1. #1

    Domyślnie Budowa domu do stanu pod klucz w 2022r.

    Witam. Jak w temacie interesuje mnie budowa domu w 2022r. Posiadam działkę ok. 11a i chciałbym postawić sobie niewielki dom (link poniżej). Dom byłby budowany systemem gospodarczym (w rodzinie budowlańcy). Na pewno dom będzie murowany a nie szkieletowy. Proszę o pomoc i odpowiedzi na moje pytania.

    1. Czy zmieszczę się w kwocie do 350 tyś. zł. do stanu pod klucz?
    2. Fundament: Betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych czy płyta fundamentowa?

    Budowa będzie w woj. Zachodniopomorskim.

    Link do projektu domu: https://www.extradom.pl/projekt-domu...iant-b-WAH1728

    Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    1. Jak wszystko zrobisz sam w średnim standardzie to się zmiescisz.
    2. Przy małej płycie fundamentowej może wyjść taniej, zakładając, ze bedzie to juz finalna posadzka.
    Ostatnio edytowane przez Ajstos ; 13-01-2022 o 14:54

  3. #3

    Domyślnie

    Przy tej wielkości domu, tylko parterówka. Bez strat powierzchni na schody. A i spora oszczędność przy rezygnacji ze schodów i stropu.

    Pod klucz za 350 tyś wg mnie nierealne. Chyba, że najtańsze materiały i 100% pracy własnej, a cała rodzina będzie pomagała w ramach wolontariatu.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ten projekt jest zły pod każdym względem jako dom jednorodzinny.
    To jest letniak.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Jeśli murowany, to trzeba dać do adaptacji i przeliczenia do konstruktora. Nic się nie będzie zgadzać z pierwotnym projektem. Zauważ jak grube sasciany...

  6. #6

    Domyślnie

    350 tyś nie ma opcji. Duużo więcej i to przy pracy własnej + jakiś pomagier.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  7. #7

    Domyślnie

    hmmmm. a jak to jest że kolega postawił dom 130m2 (dom 100m2 + 30m2 garaż) za 380 tyś? budowa rozpoczęta w wakacje ubiegłego roku. Aktualnie kosmetyka w środku. Aż tak ceny poszy/pójdą w górę ?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Straty firm w Nowym Wale PiS będą ponosić ich klienci.
    Wzrost cen energii spowoduje skokowy wzrost cen materiałów budowalnych.

  9. #9

    Domyślnie

    Ehh..pozazdrościć tym co wybudowali się przed tym wszystkim

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał dam7 Zobacz post
    hmmmm. a jak to jest że kolega postawił dom 130m2 (dom 100m2 + 30m2 garaż) za 380 tyś? budowa rozpoczęta w wakacje ubiegłego roku. Aktualnie kosmetyka w środku. Aż tak ceny poszy/pójdą w górę ?
    Ten kolega to dobry bajkopisarz. Pokroju Andersena, braci Grimm lub Konopnickiej. Ma fantazję....

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    282

    Domyślnie

    Weź też od uwagę koszta przed wbiciem łopaty. Projekt, formalności, adaptacja i przyłącza to 15kPln w górę.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał dam7 Zobacz post
    hmmmm. a jak to jest że kolega postawił dom 130m2 (dom 100m2 + 30m2 garaż) za 380 tyś? budowa rozpoczęta w wakacje ubiegłego roku. Aktualnie kosmetyka w środku. Aż tak ceny poszy/pójdą w górę ?
    To na co to pytanie jak masz z pierwszej ręki dane w swoim miejscu zamieszkania? Bez sensu człeku. A ten projekt to śmietnik.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    U mnie budowa rozpoczęta w czerwcu 2021, buduje z projektu " dom w malinówkach 11" sam nie zrobiłem nic poza sprzątaniem oraz organizacją materiałów, aktualny stan to SSZ domu + przyłącz wody i kanalizacji oraz podłoga z osb na strychu. Koszty jakie poniosłem to 179 000 zł. Nie liczę w tym kwestii papierkowych.

    Buduje z bk, wieźba tradycyjna, strop żelbet, dachówka cermiczna nelskamp, 2 okna dachowe, stolarka okienna z oknoplastu, okno 3.3m slide, kolor okien obustronny antracyt.

    Więc jeżeli będziesz robić wszystko sam, to jest opcja zmieścić się w tych 350 tyś zł.
    Ostatnio edytowane przez tentypmich ; 21-01-2022 o 20:25

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    U mnie budowa rozpoczęta w czerwcu 2021, buduje z projektu " dom w malinówkach 11" sam nie zrobiłem nic poza sprzątaniem oraz organizacją materiałów, aktualny stan to SSZ domu + przyłącz wody i kanalizacji oraz podłoga z osb na strychu. Koszty jakie poniosłem to 179 000 zł. Nie liczę w tym kwestii papierkowych.

    Buduje z bk, wieźba tradycyjna, strop żelbet, dachówka cermiczna nelskamp, 2 okna dachowe, stolarka okienna z oknoplastu, okno 3.3m slide, kolor okien obustronny antracyt.

    Więc jeżeli będziesz robić wszystko sam, to jest opcja zmieścić się w tych 350 tyś zł.
    Dzięki za rzetelne info. Pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    To na co to pytanie jak masz z pierwszej ręki dane w swoim miejscu zamieszkania? Bez sensu człeku. A ten projekt to śmietnik.
    No mam z pierwszej ręki ale też chce zaczerpnąć wiedzy od innych doświadczonych ludzi więc z ciekawości napocząłem temat a propos projektu to nam się podoba i G**no Ci do tego, dla mnie Twój projekt moze byc śmietnikiem i co?

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał casual Zobacz post
    Weź też od uwagę koszta przed wbiciem łopaty. Projekt, formalności, adaptacja i przyłącza to 15kPln w górę.
    Wsystko juz mam załatwione.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Ten kolega to dobry bajkopisarz. Pokroju Andersena, braci Grimm lub Konopnickiej. Ma fantazję....
    Heh może tak może nie. Byłem na budowie, widziałem kwity. Wiem ile wzial kredo itd. Robili wszystko sami rodziną i za 2 tyg. się wprowadzają. Nie do uwierzenia, nie?

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    282

    Domyślnie

    To ile za podłączenie kanalizacji jeśli mogę zapytać?
    180 kPLN na SSZ, to jeszcze nic nie znaczy. Przy 100 m domu, elewacja to teraz 50k, instalacje 50k, tynki wylewki 20,masz 300 a nawet nie jest to jeszcze deweloperski. Budujesz mały dom, więc szansa że się zmieścisz jest w zależności od regionu, ale jakaś rezerwę warto mieć.

  19. #19

    Domyślnie

    Jeśli wszystko zrobisz sam to może się zmieścisz - zależy od standardu.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dam7 Zobacz post
    hmmmm. a jak to jest że kolega postawił dom 130m2 (dom 100m2 + 30m2 garaż) za 380 tyś? budowa rozpoczęta w wakacje ubiegłego roku. Aktualnie kosmetyka w środku. Aż tak ceny poszy/pójdą w górę ?
    Bajkopisarz. Stan, który bym nazwał deweloperskim kosztował(by) jakieś 420K zł @115m2 (czyli ponad 3650zł/m2) - bez automatyki, wiaty, domku narzędziowego a nawet narzędzi, które były mi potrzebne do tego, co zrobiłem sam. A sam robiłem nie tylko sporo wykończeniówki - ale też rekuperację, na której zaoszczędziłem z 10K zł i izolację stropu, której nikt by mi tak nie zrobił. Więc nawet licząc stan deweloperski bez kiwania palcem trzeba by dołożyć jeszcze kilkanaście tysięcy. Oczywiście bez działki. Stan deweloperski osiągnąłem na wiosnę 2018 r.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 22-01-2022 o 09:39

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony