dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 63
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Bajkopisarz. Stan, który bym nazwał deweloperskim kosztował(by) jakieś 420K zł @115m2 (czyli ponad 3650zł/m2) - bez automatyki, wiaty, domku narzędziowego a nawet narzędzi, które były mi potrzebne do tego, co zrobiłem sam. A sam robiłem nie tylko sporo wykończeniówki - ale też rekuperację, na której zaoszczędziłem z 10K zł i izolację stropu, której nikt by mi tak nie zrobił. Więc nawet licząc stan deweloperski bez kiwania palcem trzeba by dołożyć jeszcze kilkanaście tysięcy. Oczywiście bez działki. Stan deweloperski osiągnąłem na wiosnę 2018 r.
    Wiem że to dla was niewiarygodne ale uwierz mi że to zrobił. Stan 0 zrobił na przełomie 2020/2021 bo musiał mieć to do banku jako wklad. Dostal kredyt z początkiem 2021 i leciał aż do dziś. Kasa poszla cała (380k) a są w etapie kładzenia paneli. W salonie. Łazienka, toaleta zrobiona. Kocioł gazowy i instalacja elektryczna zrobiona, podlogowka smiga aż miło. W koszulce bylismy w budynku. Projekt hirek trend. Możecie nie wierzyć ale zrobił to rodzinnie. Teściu budowlaniec, ojciec cos tam liznął budowlanki. Szwagier z nim po robocie przyjeżdżali i lecieli z tematem. Jedyne co zlecił to montaż kotła i elektryki.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał casual Zobacz post
    To ile za podłączenie kanalizacji jeśli mogę zapytać?
    180 kPLN na SSZ, to jeszcze nic nie znaczy. Przy 100 m domu, elewacja to teraz 50k, instalacje 50k, tynki wylewki 20,masz 300 a nawet nie jest to jeszcze deweloperski. Budujesz mały dom, więc szansa że się zmieścisz jest w zależności od regionu, ale jakaś rezerwę warto mieć.
    Nie pamiętam. Poniżej wrzucę koszta jakie mi wyslal któregoś razu.


    28000 fyndamenty 130m2
    Suporeks 12-16tys nie pamietam
    Strop teriva +beton +stal 11000
    10000 Dach więźba
    2610 podbitka, deski i farba
    17300 dachówka
    700 komin wkład
    720 +230 membrana
    120kontowniki
    80+90+40+40 narzędzia gwoździe wkręty
    180 tarcze ścierne gwoździki gwoźdze
    30+65 wkręty ciesielskie
    26000 okna
    255 Blacha nadrynnowa
    3750 Rynny
    200płyty garaż
    160+100+140+200 blacha komin ,fartuch,stal,puc
    70+110+130+65+50 zaprawa, wyleki pianki itp
    3260zł suporeks działówki + klej,pianka
    120 nadproża
    Kabel 300+350+340+70+300ster.rolet
    Geberit 800+1000+
    Kabel tv net skrzynka 400zł+100sila+50uziom+1050wz wójek.
    280zł+230+170 styr.siatka komin szczyt
    Hydraulika 2650+2310
    Tynki 7000+8350
    Styropian 5000zł+1200+folia 400zł+125keramz.
    Posadzki 7550zł
    Woda 2150 +75licznik
    C.O. 8300zł
    Gaz 2620zł
    Gaz 1600 w ziemi
    Kanaliza 10 000zł
    Elektryk- niezapłacony
    Łazienki 10 000zł
    Drzwi 5tys+8tys
    Parapety 1100+2000
    Wełna 5700
    Styropian 7800
    Klej 1840
    Koparka 2500+
    Schodki strych 300
    3800piec 1800zasobnik+600rura turbo
    Pianki kołki duperele 200+250grunt+660+530goldi
    660 piprunochron
    Kuchnia sprzęt 10600
    Kuchnia +lamele 12000
    Mapka 1200


    Gdy mi to wyslal dopisal ze:

    Została
    Elewacja
    Ogrodzenie
    Odbiory jakieś
    Panele
    Gładzie
    Farby
    Gniazdka
    Żerandole
    Wyposarzenie pokoi ,salon.
    Działka do ogarniecia.

    To wszystko mi wysylal zanim wykańczał w środku, ale jak bylem u niego to mowil se napewno siana nie starczy na ogrodzenie no i zrobienia trawnika na lux.

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    282

    Domyślnie

    No czyli 380 bez stanu zero, elewacji i gładzi i podłóg. Czyli cena spoko przy dużym wkładzie pracy własnej.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał casual Zobacz post
    No czyli 380 bez stanu zero, elewacji i gładzi i podłóg. Czyli cena spoko przy dużym wkładzie pracy własnej.
    Dokladnien i tu mój błąd za ktory przepraszam. Stan 0 zrobil przed zawarciem kredytu. Elewacje i gładzie zrobione tak jak napisałem poniżej. Nie starczyło tylko na zrobienie ogrodzenia plus wyłożenie trawy itd.

  5. #25

    Domyślnie

    Dam7,
    Pokaz projekt, bo te kwoty nic tak naprawdę nie mówią.
    Blacha nadrynnowa 255? To kupił tylko 2 arkusze? Piorunochron 660. Czyli co dokładnie? W tym projekt i pomiary piorunochronu? A może materiały powyżej kupił kilka lat temu w dużo niższych cenach, albo odkupił od kogoś? A Tobie "zapomniał" powiedzieć o takim szczególe?

    Nie mam ochoty w udowodnienie, że to możliwe lub nie.
    Ale z doświadczenia (mam SSZ) powiem jedno. Ci którzy twierdzą, że wybudowali tanio to:
    1. Włożyli ogromna ilość pracy własnej
    2. Są to projekty małe i proste
    3. Z reguły materiały i rozwiązania techniczne niskiej jakosci
    4. Często świadomie lub nie pomijana jakieś dodatkowe koszty. Albo okazuje się, że coś wyszło tanio, bo jeszcze nie do końca jest skończone

    A teraz weź pod uwagę obecną inflację, prawdopodobne dalsze wzrosty cen. Jesteś w stanie budować w ten sam sposób?
    Ostatnio edytowane przez Lukasz11 ; 22-01-2022 o 13:15

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Dam7,
    Pokaz projekt, bo te kwoty nic tak naprawdę nie mówią.
    Blacha nadrynnowa 255? To kupił tylko 2 arkusze? Piorunochron 660. Czyli co dokładnie? W tym projekt i pomiary piorunochronu? A może materiały powyżej kupił kilka lat temu w dużo niższych cenach, albo odkupił od kogoś? A Tobie "zapomniał" powiedzieć o takim szczególe?

    Nie mam ochoty w udowodnienie, że to możliwe lub nie.
    Ale z doświadczenia (mam SSZ) powiem jedno. Ci którzy twierdzą, że wybudowali tanio to:
    1. Włożyli ogromna ilość pracy własnej
    2. Są to projekty małe i proste
    3. Z reguły materiały i rozwiązania techniczne niskiej jakosci
    4. Często świadomie lub nie pomijana jakieś dodatkowe koszty. Albo okazuje się, że coś wyszło tanio, bo jeszcze nie do końca jest skończone

    A teraz weź pod uwagę obecną inflację, prawdopodobne dalsze wzrosty cen. Jesteś w stanie budować w ten sam sposób?
    Projekt : https://www.extradom.pl/projekt-domu...BoCllYQAvD_BwE

    Przeczytaj wszystko co pisalem wcześniej proszę..... robota metoda gospodarczą, materiały kupowane w 2021 i na bieżąco. Stan zero końcówka 2020 a reszta juz od początku 2021 juz jest na finiszu. Ja też nie mam zamiaru się z nikim sprzeczać, założyłem temat i każdy ma prawo się wypowiedzieć. Jedni powiedzą ze sie da jedni ze nie i tyle.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dam7 Zobacz post
    Elewacja
    Ogrodzenie
    Odbiory jakieś
    Tia. fundamenty



    A domek mniejszy. Ceny też nie z zeszłego roku - każdy może sobie sprawdzić, ile teraz to kosztuje czy odjąć poszczególne pozycja (bo to podsumowanie na potrzeby porównania kosztów płyty i ław).

    Mnie kosztowały w 2017/18r.:

    Elewacja - 31,5K
    Ogrodzenie frontowe (tylko frontowe - z bramą z automatyką) - 30,3K zł
    Odbiory, inwentaryzacja powykonawcza, kiebrud i inne drobiazgi to też kilka tysięcy.
    Kostka - 20K

    Wykończeniówka - sky is the limit.

    A co to za nadproża za 120zł?
    I cała masa braków. Nie ma projektu, geodety, przyłączy, kierbuda, darmowa elektryka, koparka za 2,5K to jak za darmo. U mnie trochę trudno rozdzielić - bo jak kupowałem ziemię czy piasek to w cenie miałem ogarnięcie tego (czyli koparkę). Ale łącznie z piaskiem, ziemią, gruzem dwoma studniami chłonnymi i ich podpięciem do rynien koparkowy u mnie zgarnął 23K zł.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Tia. fundamenty



    A domek mniejszy. Ceny też nie z zeszłego roku - każdy może sobie sprawdzić, ile teraz to kosztuje czy odjąć poszczególne pozycja (bo to podsumowanie na potrzeby porównania kosztów płyty i ław).

    Mnie kosztowały w 2017/18r.:

    Elewacja - 31,5K
    Ogrodzenie frontowe (tylko frontowe - z bramą z automatyką) - 30,3K zł
    Odbiory, inwentaryzacja powykonawcza, kiebrud i inne drobiazgi to też kilka tysięcy.
    Kostka - 20K

    Wykończeniówka - sky is the limit.

    A co to za nadproża za 120zł?
    I cała masa braków. Nie ma projektu, geodety, przyłączy, kierbuda, darmowa elektryka, koparka za 2,5K to jak za darmo. U mnie trochę trudno rozdzielić - bo jak kupowałem ziemię czy piasek to w cenie miałem ogarnięcie tego (czyli koparkę). Ale łącznie z piaskiem, ziemią, gruzem dwoma studniami chłonnymi i ich podpięciem do rynien koparkowy u mnie zgarnął 23K zł.
    No widzisz ty zaplaciles tyle on tyle. Watpie ze by ogarnął hajs z kosmosu bo razem pracujemy i wiem ile zarabia. Dom stoi hajs z kredytu poszedl za 2 tyg się wprowadza a mieszkanko będzie wynajmował. Wiem że to co mi wypisal nie rozdzielał na części pierwsze jak ty w tabelce a napisał jak napisal. U Ciebie koszt robocizny 10tys u niego okrągłe 0 bo robili sami wszystko. Daje sobie już spokoj z szarpaniem nie musicie wierzyc. Ja mu wierze a nie randomom z neta. 3/4 bólodupcow będzie wylewki żale bo komuś udało się taniej a ja wydałem wiecej to takie typowe polskie. Jakoś pare osób na pw się do mnie odezwało zeby brac poprawkę ze piszą ludzie "nie da się nie zrobisz tego, trzeba pol miliona". A piszą mi na pw ze sie da tylko trzeba kombinować, ruszyć dupe sprzed kompa czy tv i brac się za robotę i włożyć w to mnóstwo czasu wnergi i serducha. A nie dziwie sie ze nie chcą się wypowiadać bo zaraz internetowi napinacze ich zeżrą. TAK? POSTAWILES SSZ ZA 100-120 TYS, NIEMOZLIWE BAJKOPISARZ. Temat do zamknięcia jak zaglada tu admin

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dam7 Zobacz post
    Wiem że to co mi wypisal nie rozdzielał na części pierwsze jak ty w tabelce a napisał jak napisal. U Ciebie koszt robocizny 10tys u niego okrągłe 0 bo robili sami wszystko
    Widzisz, a ja rozdzielałem. Mam w tabelce wszystkie wydatki od wkrętów do puszek elektrycznych za 3,05 zł po elewację za 31K. Dokładnie wiem, ile mnie budowa kosztowała. A SSZ to góra 1/3 wszystkich kosztów "pod klucz". SSZ kosztował mnie na przełomie 2017/2018 r. 175K zł (i dla przykładu okna mnie kosztowały nie 26K zł, jak Twojego kolegę a 16290zł - z ciepłym montażem i razem z drzwiami wejściowymi, czyli całą stolarka zewnętrzna).

    Nie da się zrobić wszystkiego samemu, bo trzeba mieć uprawnienia (np. do projektowania przyłączy, odbiorów czy do prac geodezyjnych). Nie sądzę, żeby ktoś pożyczył też koparkę za darmo. Niektóre rzeczy się nie opłaca robić samemu, bo różnica w VAT pokrywa koszty robocizny (np. okna).
    Więc nie wierzę w to 0 zł za robociznę.
    Przepisy wymagają coraz niższego EP - a to wymaga dobrej termoizolacji i albo fałszowania obliczeń, albo rekuperacji bądź palenia biomasą co winduje koszty wyżej nawet licząc po tych samych cenach, które były 5 lat temu.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Widzisz, a ja rozdzielałem. Mam w tabelce wszystkie wydatki od wkrętów do puszek elektrycznych za 3,05 zł po elewację za 31K. Dokładnie wiem, ile mnie budowa kosztowała. A SSZ to góra 1/3 wszystkich kosztów "pod klucz". SSZ kosztował mnie na przełomie 2017/2018 r. 175K zł (i dla przykładu okna mnie kosztowały nie 26K zł, jak Twojego kolegę a 16290zł - z ciepłym montażem i razem z drzwiami wejściowymi, czyli całą stolarka zewnętrzna).

    Nie da się zrobić wszystkiego samemu, bo trzeba mieć uprawnienia (np. do projektowania przyłączy, odbiorów czy do prac geodezyjnych). Nie sądzę, żeby ktoś pożyczył też koparkę za darmo. Niektóre rzeczy się nie opłaca robić samemu, bo różnica w VAT pokrywa koszty robocizny (np. okna).
    Więc nie wierzę w to 0 zł za robociznę.
    Przepisy wymagają coraz niższego EP - a to wymaga dobrej termoizolacji i albo fałszowania obliczeń, albo rekuperacji bądź palenia biomasą co winduje koszty wyżej nawet licząc po tych samych cenach, które były 5 lat temu.
    Koparką tak wyszla bo taka cene miał dla niego jego teścia kolega co w tym dziwnego? Projektowanie przyłączy adaptacja i inne pierdoly to już zaczynasz robic przed wbiciem łopaty. Więc może i to finansował razem przy robieniu stanu 0, nie wiem ale z ciekawości zapytam w robocie. Nawet gdyby tego nie wliczył w tych 380 to zalozmy ze zmieścił się w lekko powyżej 400. Ale to nie daje pol miliona czy ileś tam... Ja buduje 75m2 a ludzie mi patola, że pol miliona potrzebuje. Wiem że ceny lecą do góry, ale wydaje mi się to grubo przesadzone. Wiadomo że trzeba mieć duuuuzy zapas ale nie popadajmy w paranoje.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał dam7 Zobacz post
    Dokladnien i tu mój błąd za ktory przepraszam. Stan 0 zrobil przed zawarciem kredytu. Elewacje i gładzie zrobione tak jak napisałem poniżej. Nie starczyło tylko na zrobienie ogrodzenia plus wyłożenie trawy itd.
    380 tys. + stan zero + zagospodarowanie działki za 90 m2. Dlaczego nie? Autor wskazał że dużo zrobione własnym sumptem . Jak najbardziej realne ceny.

    Należy pamiętać , że każdy inwestor ma inne oczekiwania - jeden musi mieć rekuperację za 40 tys, klimatyzację za 10 tys. , Płytki za 200 zł/m2 + płytkarz za 150 zł/m2. Drugi kupi taniej i zrobi sam + każdy ma jakiś znajomych z pomocy których skorzysta (np. wujek stolarz, kumpel sprzedaje w składzie budowlanym itp. )

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał dam7 Zobacz post
    .
    Kolego ja Ci powiem tak po pierwsze to odrobina pokory, bo piszą Ci tu ludzie którzy są dalej niż Ty z budową i jasno z ich wypowiedzi wynika że nie amsz szans w kwiecie 350 tyś sie wybudować. I ja się przychylam do tej opinii.
    Budowa stanu zero kolegi w 2020-2021 a budowa dziś takiego stanu to różnica w cenie na poziomie 20-30% na materiale. Sprawdź sobie ceny np Styro durów w roku 2020 i obecnie, a ma być tanio pewnie pójdzie styropian, porównaj ceny rok temu i obecnie.

    Ale bierz się za budowę, załóż w excelu tabelkę wpisuj tam wydatki i wróć tu i udowodnij wszystkim że się dało.

    Co jakiś czas pojawia się tu napalony inwestor chyba żaden nie wrócił udowadniając że się dało zrealizować to co założył w dziwnym na owe czasy koszcie. Zrób to !!

  13. #33

    Domyślnie

    Dobra, dzięki bardzo temat wyczerpany

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał dam7 Zobacz post
    Dobra, dzięki bardzo temat wyczerpany
    Masz rację, wiesz sam wiecej przed budową, niż ludzie którzy dom wybudowali.
    Chcą Cię ostrzec przed pochopnymi działaniami, ucz się na cudzych błędach.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Masz rację, wiesz sam wiecej przed budową, niż ludzie którzy dom wybudowali.
    Chcą Cię ostrzec przed pochopnymi działaniami, ucz się na cudzych błędach.
    Oczywiście. Ile ludzi tyle opinii. Jeden powie że dam rade, drugi ze nie. Budować i tak czy siak będę, a czy dorzucę 50 czy 100tyś to się okaże

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał casual Zobacz post
    To ile za podłączenie kanalizacji jeśli mogę zapytać?
    180 kPLN na SSZ, to jeszcze nic nie znaczy. Przy 100 m domu, elewacja to teraz 50k, instalacje 50k, tynki wylewki 20,masz 300 a nawet nie jest to jeszcze deweloperski. Budujesz mały dom, więc szansa że się zmieścisz jest w zależności od regionu, ale jakaś rezerwę warto mieć.
    Pytanie do mnie? Za przyłącz wody i kanalizacji zapłaciłem 5000 zł, odcinek wody do budynku 28m, kanalizacji 7m.

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Widzisz, a ja rozdzielałem. Mam w tabelce wszystkie wydatki od wkrętów do puszek elektrycznych za 3,05 zł po elewację za 31K. Dokładnie wiem, ile mnie budowa kosztowała. A SSZ to góra 1/3 wszystkich kosztów "pod klucz". SSZ kosztował mnie na przełomie 2017/2018 r. 175K zł (i dla przykładu okna mnie kosztowały nie 26K zł, jak Twojego kolegę a 16290zł - z ciepłym montażem i razem z drzwiami wejściowymi, czyli całą stolarka zewnętrzna).
    Tak z ciekawości jaki dom budowałeś , że SSZ w 2018 roku wyszedł Cię 175k?

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.552
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Ten kolega to dobry bajkopisarz. Pokroju Andersena, braci Grimm lub Konopnickiej. Ma fantazję....
    Pieprzysz głupoty człowieku. Ja postawiłem 70m2 w parterze z elewacją, inst wod-kan, tynkami i wcale nie tanimi materiałami na dach czy ściany za 133tys +/- 5tys. Teraz jak liczyłem 25-30tys. Do wprowadzenia jeszcze jakie 80-100 czy jeszcze sie mieszczę w 300tys. Większość firmami, sam robie drobne prace przygotowawcze.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.552
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał dam7 Zobacz post
    Oczywiście. Ile ludzi tyle opinii. Jeden powie że dam rade, drugi ze nie. Budować i tak czy siak będę, a czy dorzucę 50 czy 100tyś to się okaże
    Startuj kolego byle szybko, nie kupuj najtańszych badziewi tylko wybieraj dobry kompromis.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    Tak z ciekawości jaki dom budowałeś , że SSZ w 2018 roku wyszedł Cię 175k?
    Z lewej strony masz metryczkę użytkownika. W tym link do DB. Tam jest opisana moja budowa.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony