dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 63
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Startuj kolego byle szybko, nie kupuj najtańszych badziewi tylko wybieraj dobry kompromis.
    I tak też zamierzam zrobić

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał dam7 Zobacz post
    I tak też zamierzam zrobić
    I wyżej dobrze Ci podpowiadali. Daruj sobie domek z poddaszem użytkowym, tylko parterówka.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    I wyżej dobrze Ci podpowiadali. Daruj sobie domek z poddaszem użytkowym, tylko parterówka.
    Pozwolenie na budowę wydane juz dla tego projektu który wysylalem. Architekt, geodeta, geolog opłacony. Przyłącze energetyczne również. Wodociągi - proces w toku. Kanalizacji i gazu nie mam więc będzie szambo.

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    Pytanie do mnie? Za przyłącz wody i kanalizacji zapłaciłem 5000 zł, odcinek wody do budynku 28m, kanalizacji 7m.
    Nie, nie
    Pytanie było do autora wątku. Wiele osób zapomina, że koszty przyłącza mogą sporo pochłonąć nawet przy uzbrojonej działce, a przy napiętym budżecie warto o tym pamiętać.
    Z wątku wynika, że będzie szambo więc temat inny.

    Do autora - nie potrzeba tu tylu emocji. Osobom piszącym w wątku nie chodzi o to abyś nie budował. Bardziej chodzi o wskazanie ewentualnych pułapek, których można uniknąć. Z tego co ja widzę na tym forum, to wygląda tak, że ludzie którzy piszą o budowie domu za 200 czy 300 tys. nie mają tu dzienników budowy, a ci, którzy przestrzegają przed nadmiernym optymizmem - mają.

    Skoro pozwolenia już masz na ten projekt nie ma co dyskutować, zabezpiecz środki plus 30% i powodzenia.
    PS. elewacja wentylowana nie jest tania.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał casual Zobacz post
    Nie, nie
    Pytanie było do autora wątku. Wiele osób zapomina, że koszty przyłącza mogą sporo pochłonąć nawet przy uzbrojonej działce, a przy napiętym budżecie warto o tym pamiętać.
    Z wątku wynika, że będzie szambo więc temat inny.

    Do autora - nie potrzeba tu tylu emocji. Osobom piszącym w wątku nie chodzi o to abyś nie budował. Bardziej chodzi o wskazanie ewentualnych pułapek, których można uniknąć. Z tego co ja widzę na tym forum, to wygląda tak, że ludzie którzy piszą o budowie domu za 200 czy 300 tys. nie mają tu dzienników budowy, a ci, którzy przestrzegają przed nadmiernym optymizmem - mają.

    Skoro pozwolenia już masz na ten projekt nie ma co dyskutować, zabezpiecz środki plus 30% i powodzenia.
    PS. elewacja wentylowana nie jest tania.
    Jakoś to będzie, dzięki

  6. #46

    Domyślnie

    Buduję dom. Większy, ale pewne koszty są stałe.
    SSO - 1800 m2 - 140 000zł
    okna i drzwi wejściowe min 15 000
    elektryka - 15 000
    woda, co liczmy 20 000
    źródło ciepła 10 000
    przyłącza 10 000
    elewacja 25 000
    ocieplenie skosów i zabudowa g-k 15 000
    tynki 15 000
    wylewki 5 000

    razem dużo robiąc samemu 270 nie wyjęte

    wykończeniówka:
    drzwi wewnętrzne 12 000
    podłogi i listwy 10 000
    robota łazienki 25 000
    płytki, ceramika 25 000
    schody 12 000
    lampy, włączniki itd 8 000
    zabudowa kuchni i agd 30 000

    łącznie 122 000

    Realnie poniżej 400 nie ma co zakładać. Ceny na podstawie lubelszczyzny, średni standard wykonania, dużo pracy samodzielnie

  7. #47

    Domyślnie

    180 m2 za 400 tys ?

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    1. budżet nikt ci na to pytanie nie odpowie. Zależy od ceny materiałów. Ale jeśli dużo zrobisz sam imo jest to realne. IMO oczywiście.

    2. płyta

    PS. Mam kumpla który właśnie zaczął budowę i jest budowlańcem. Robi płytę.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmmarcinnn Zobacz post
    Buduję dom. Większy, ale pewne koszty są stałe.
    SSO - 1800 m2 - 140 000zł
    okna i drzwi wejściowe min 15 000
    elektryka - 15 000
    woda, co liczmy 20 000
    źródło ciepła 10 000
    przyłącza 10 000
    elewacja 25 000
    ocieplenie skosów i zabudowa g-k 15 000
    tynki 15 000
    wylewki 5 000

    razem dużo robiąc samemu 270 nie wyjęte

    wykończeniówka:
    drzwi wewnętrzne 12 000
    podłogi i listwy 10 000
    robota łazienki 25 000
    płytki, ceramika 25 000
    schody 12 000
    lampy, włączniki itd 8 000
    zabudowa kuchni i agd 30 000

    łącznie 122 000

    Realnie poniżej 400 nie ma co zakładać. Ceny na podstawie lubelszczyzny, średni standard wykonania, dużo pracy samodzielnie

    Nie wiem skąd takie estymacje ale wydaje się strasznie mało.

    Drzwi i okna 15000zł? Za same drzwi wydasz 5000zł albo więcej. A gdzie brama garażowa? Drzwi z garażu do domu nie planujesz?
    Pozostałe 10000zł na okna to też moim zdaniem zdecydowanie za mało. Nie wiem o jakim domu mówimy, i ile tych okien będzie, ten budżet to chyba musisz tak dwukrotnie zwiększyć, jeśli nie więcej. Na tym forum był kiedyś wątek w którym porusza na była cena okien i tak 30000zł lekką ręką można liczyć, a nawet więcej (duże przeszklenia, drzwi balkonowe). Parapetów pewnie też nie policzyłeś.

    Elektryka za 15000zł to pewnie też jakaś bieda wersja i budżet nie uwzględnia wogóle sieci RTV ani LAN, a na cały dom będzie jedna RCD trzyfazowa. Mimo to 15000zł i tak wydaje mi się mało, nawet na taką wersję podstawową. Za sam przewód 3x2.5mm2, którego pójdzie Ci w takim domu (180m) z 600m albo nawet więcej zapłacisz ze 3000zł. A oświetlenie? Zabezpieczenia? Rozdzielnica? Uchwyty do przewodów? Złączki? O robociźnie nie wspomnę.

  10. #50
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmmarcinnn Zobacz post
    Buduję dom. Większy, ale pewne koszty są stałe.
    SSO - 1800 m2 - 140 000zł
    okna i drzwi wejściowe min 15 000
    elektryka - 15 000
    woda, co liczmy 20 000
    źródło ciepła 10 000
    przyłącza 10 000
    elewacja 25 000
    ocieplenie skosów i zabudowa g-k 15 000
    tynki 15 000
    wylewki 5 000

    razem dużo robiąc samemu 270 nie wyjęte

    wykończeniówka:
    drzwi wewnętrzne 12 000
    podłogi i listwy 10 000
    robota łazienki 25 000
    płytki, ceramika 25 000
    schody 12 000
    lampy, włączniki itd 8 000
    zabudowa kuchni i agd 30 000

    łącznie 122 000

    Realnie poniżej 400 nie ma co zakładać. Ceny na podstawie lubelszczyzny, średni standard wykonania, dużo pracy samodzielnie
    Na jakim etapie jesteś z pracami?

    Tak pytam, bo mnie okna z drzwiami wyniosły 16 tysięcy, 5 lat temu do domu 90m2(proste, beż żadnych szaleństw, żadnych dużych przeszkleń).

    Dlatego dziwią mnie te wyliczenia na tak duży dom.

    ps. tak, widzę że jest tam minimum 15 tysiecy(tyle ze to raczej winno być minimum 25, wiec dociekam tych obliczeń).

    żadna uszczypliwość, nic z tych rzeczy(to tak na marginesie).

    Wrzuć projekt domu jak możesz.
    Ostatnio edytowane przez Pitrekkk ; 01-02-2022 o 20:38

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał radziula Zobacz post
    Nie wiem skąd takie estymacje ale wydaje się strasznie mało.

    Drzwi i okna 15000zł? Za same drzwi wydasz 5000zł albo więcej. A gdzie brama garażowa? Drzwi z garażu do domu nie planujesz?
    Pozostałe 10000zł na okna to też moim zdaniem zdecydowanie za mało. Nie wiem o jakim domu mówimy, i ile tych okien będzie, ten budżet to chyba musisz tak dwukrotnie zwiększyć, jeśli nie więcej. Na tym forum był kiedyś wątek w którym porusza na była cena okien i tak 30000zł lekką ręką można liczyć, a nawet więcej (duże przeszklenia, drzwi balkonowe). Parapetów pewnie też nie policzyłeś.


    Elektryka za 15000zł to pewnie też jakaś bieda wersja i budżet nie uwzględnia wogóle sieci RTV ani LAN, a na cały dom będzie jedna RCD trzyfazowa. Mimo to 15000zł i tak wydaje mi się mało, nawet na taką wersję podstawową. Za sam przewód 3x2.5mm2, którego pójdzie Ci w takim domu (180m) z 600m albo nawet więcej zapłacisz ze 3000zł. A oświetlenie? Zabezpieczenia? Rozdzielnica? Uchwyty do przewodów? Złączki? O robociźnie nie wspomnę.
    SSO miało być 1800/m2 <- uciekł mi ukośnik. Tak mi wyszło.
    Gdzie w projekcie autora tematu masz bramę garażową? Drzwi Wikęd, tańszy wzór, ale w wersji Optimum to ok 5k, zwykłe okno ok 1600 (2 szt), drzwi podwójne 2300, okno w salonie ok 4000, okno w łazience 1000. Szacunkowo. Łącznie 10 za okna plus 5 drzwi.
    Elektryka: Materiały wyszły mnie 18 w moim domu, w tym wyjdą 12. Robota za 100 punktów to 3000. Wyjdzie 15. Przy założeniu, że samemu się kopie pod WLZ i rezygnuje z rozbudowanej instalacji smart, bez kamer, alarmów, rolet. Ma być tanio, ale działać.
    Drzwi z domu do garażu w projekcie autora tematu nie ma.

    Drzwi wewnętrzne, lampy, włączniki są w drugiej połowie kalkulacji.


    Cytat Napisał Pitrekkk Zobacz post
    Na jakim etapie jesteś z pracami?
    Prawie deweloperski.
    Jak już mówiłem, buduję dom trochę większy, więc i rzeczywiste koszty mam większe. Ale zakładając stałe ceny jednostkowe tak wychodzi.

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmmarcinnn Zobacz post
    Elektryka: Materiały wyszły mnie 18 w moim domu, w tym wyjdą 12. Robota za 100 punktów to 3000. Wyjdzie 15.
    Tego się tak nie liczy. Może 3000zł wyjdzie za podłączenie stu punktów, chociaż wątpię, bo elektrycy liczą sobie więcej niż 30zł/punkt. Poza tym przewody same się nie ułożą, pomiary same się nie zrobią a rozdzielnica sama się nie sfabrykuje. Więc do tych 15000zł dolicz jeszcze dyszkę i wtedy może będzie dobrze.

    O ile drzwi w okolicach 5000zł dostaniesz, jak już pisałem, o tyle okien za 10000zł nie kupisz, chyba, że mówisz o najprostrzych dwuszybowych, z samodzielnym montażem - to może... nie wiem. Ja w sierpniu 2021r kupowałem bodajże 14 okien, w tym 3szt drzwi balkonowych i zapłaciłem ok. 40000zł. Ale to były okna trzyszybowe U=0.5 ze szczelnym montażem i parapetami wewnętrznymi. Ale jak ktoś lubi wycierać wodę z okien i jak mu wieje wokół.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał radziula Zobacz post
    Tego się tak nie liczy. Może 3000zł wyjdzie za podłączenie stu punktów, chociaż wątpię, bo elektrycy liczą sobie więcej niż 30zł/punkt. Poza tym przewody same się nie ułożą, pomiary same się nie zrobią a rozdzielnica sama się nie sfabrykuje. Więc do tych 15000zł dolicz jeszcze dyszkę i wtedy może będzie dobrze.

    O ile drzwi w okolicach 5000zł dostaniesz, jak już pisałem, o tyle okien za 10000zł nie kupisz, chyba, że mówisz o najprostrzych dwuszybowych, z samodzielnym montażem - to może... nie wiem. Ja w sierpniu 2021r kupowałem bodajże 14 okien, w tym 3szt drzwi balkonowych i zapłaciłem ok. 40000zł. Ale to były okna trzyszybowe U=0.5 ze szczelnym montażem i parapetami wewnętrznymi. Ale jak ktoś lubi wycierać wodę z okien i jak mu wieje wokół.
    Cena za punkt - położenie kabli, obsadzenie puszki 30zł/szt. to normalna cena rynkowa. Obsadzenie gniazdek i włączników 5zł/punkt, ale to można zrobić samemu, bo nie wymaga za wiele umiejętności. Szycie szafy prostej to 500 zł. Ceny rynkowe.

    W tym projekcie masz:
    1 drzwi podwójne + stałe szklenie
    1 drzwi podwójne
    2 okna większe
    1 okno maleńkie.
    Za 10 000 kupisz Wiśniowskiego na Weka 82 z montażem na taśmach...

  14. #54

    Domyślnie

    Co za czasy, że domku o prostej bryle, bez udziwnień, o małej powierzchni nie wybudujesz za 300/350 tysięcy. Chore.....

  15. #55

    Domyślnie

    No ale zobaczymy... budować się będę, ale w jakiej kwocie się zamknę to już wyjdzie w praniu

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    281

    Domyślnie

    Nie wiem czy to jest dobre podejście. Pakować się w jeden z najbardziej skomplikowanych procesów w życiu na "jakoś to będzie", chyba że rodzina bogata i chętna do pomocy.
    Co do cen. Nie myśl w kategoriach 350-mało-dużo, tylko co za to możesz mieć. 350 tyś teraz kosztuje 48 metrowe mieszkanie w 150 tysięcznym mieście. Trudno wymagać domu pod klucz w takiej samej kwocie. Inflacja.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał casual Zobacz post
    Nie wiem czy to jest dobre podejście. Pakować się w jeden z najbardziej skomplikowanych procesów w życiu na "jakoś to będzie", chyba że rodzina bogata i chętna do pomocy.
    Co do cen. Nie myśl w kategoriach 350-mało-dużo, tylko co za to możesz mieć. 350 tyś teraz kosztuje 48 metrowe mieszkanie w 150 tysięcznym mieście. Trudno wymagać domu pod klucz w takiej samej kwocie. Inflacja.
    Rodzina chetna do roboty i kilku budowlańców co z chęcią się pobawią w budowę jak to określili "takiego pierdka"

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmmarcinnn Zobacz post
    Buduję dom. Większy, ale pewne koszty są stałe.
    SSO - 1800 m2 - 140 000zł
    okna i drzwi wejściowe min 15 000
    elektryka - 15 000
    woda, co liczmy 20 000
    źródło ciepła 10 000
    przyłącza 10 000
    elewacja 25 000
    ocieplenie skosów i zabudowa g-k 15 000
    tynki 15 000
    wylewki 5 000

    razem dużo robiąc samemu 270 nie wyjęte

    wykończeniówka:
    drzwi wewnętrzne 12 000
    podłogi i listwy 10 000
    robota łazienki 25 000
    płytki, ceramika 25 000
    schody 12 000
    lampy, włączniki itd 8 000
    zabudowa kuchni i agd 30 000

    łącznie 122 000

    Realnie poniżej 400 nie ma co zakładać. Ceny na podstawie lubelszczyzny, średni standard wykonania, dużo pracy samodzielnie
    Ile m2 robisz ?

  19. #59

    Domyślnie

    Zaczynam budowę na wiosnę. Pozwolenie już jest. Ogarnięte kwestie z czego fundamenty i mury. Ale nie możemy z mężem dogadać się co na dach... Ja jestem przekonana do pokrycia ceramicznego, wydaje mi się, że taki dach jest ładny, trwały i bezpieczny. Rozważam kupno modelu Bergamo od firmy Roben, podoba mi się nowoczesny wygląd, a dekarz rekomenduje, że też dobra korelacja ceny i jakości, poza tym długa gwarancja. Brzmi fajnie, szczególnie, że ceny oszalały. A tu wychodzi rozsądnie w porównaniu i innymi. Jednak chciałabym poznać opinię innych budujących, szczególnie takich, którzy już mają #bergamo na dachu - co powiecie? Poratujecie argumentami na tak?

  20. #60

    Domyślnie

    Teraz za 350tyś to się nawet małej chatki nie postawi. Popytajcie ile ksoztuje koparka, ile kosztuje materiał (stal, drzewo, beton, styro) Ceny są chore. A najbardziej chore z nich to są ceny usług. Koszty ocieplenia obecnie są dwa i poł raza wyższe niż 5 lat temu kiedy ja się budowalem. Na domek 100m2 trzeba mieć 500-600tyś w niskim standardzie plus działka.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony