dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie dachu

    Witam, bardzo proszę o pomoc w rozwianiu wątpliwości ponieważ dziś był u mnie fachowiec który ma mi założyć płyty gk na poddaszu i zasiał we mnie troszkę wątpliwości dotyczące ocieplenia mojego dachu. Proszę o informację czy 2x15 cm wełny z lambdą 0,38 na przekładkę wystarczy. Na skosach dachu mam położone 2x15 cm wełny, sufit 3x45 cm Fachowiec. od gk stwierdził że minimum na skosach łącznie muszę mieć 35 cm i muszę dołożyć te 5 cm. Czy to prawda czy może wełna o takich parametrach i grubości wystarczy ?

  2. #2

    Domyślnie

    A jak nie będziesz miał 35cm to co się stanie ? Jeśli masz 2x15 dobrze położone to w zupełności wystarczy.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Co masz na myśli pisząc "czy wystarczy"? Czy spełnisz wymogi WT? Możesz sprawdzic,używając kalkulatora jakich wiele na necie.
    Przy 30 cm wartość U samej izolacji wynosi 0.121 W/m2K, przy wymaganych 0.15.
    Jeśli chcesz bardziej pasywny dom, to dajesz więcej - podług zasady "dobrego nigdy za wiele". 30 cm to nie jest zimny dach, ale jak masz miejsce na więcej, to osobiście dałbym więcej.
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    W projekcie mam napisane 2x15 cm lambdą 0,39. Oczywiście nie problem dołożyć te 5 cm., tylko nie wiem czy to ma sens i zmieni o dużo parametry ocielenia dachu. Tera na tą izolacje 2x15 cm mam położną folię i nie wiem czy muszę ją zrywać czy na nią dokładać te 5 cm.

  5. #5

    Domyślnie

    Masz 15cm miedzy krokwiami i kolejne 15cm nabite pod? W takim przypadku 5cm niewiele zmieni. Co innego jak całe ocieplenie masz między krokwiami. Jak chcesz kłaść to 10cm jak masz miejsce.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 16-01-2022 o 10:40

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał margus Zobacz post
    W projekcie mam napisane 2x15 cm lambdą 0,39. Oczywiście nie problem dołożyć te 5 cm., tylko nie wiem czy to ma sens i zmieni o dużo parametry ocielenia dachu. Tera na tą izolacje 2x15 cm mam położną folię i nie wiem czy muszę ją zrywać czy na nią dokładać te 5 cm.
    Użyjesz kalkulatora to sobie sam odpowiesz. Wszystko będzie tam napisane
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję za info. Mam tak 2x15 miedzy krokwiami na to folia. Teraz chce dołożyć na tę folię 5cm bo10 mi się nie zmieści

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał margus Zobacz post
    Dziękuję za info. Mam tak 2x15 miedzy krokwiami na to folia. Teraz chce dołożyć na tę folię 5cm bo10 mi się nie zmieści
    A co to za wata? Rozprężna? Jeżeli masz tak głęboką wiarę w Świętą Lambdę Deklarowaną waty kompresowanej to przynajmniej zastosuj między warstwami retarder pary wodnej. A grubość waty to min. 40cm

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał margus Zobacz post
    Dziękuję za info. Mam tak 2x15 miedzy krokwiami na to folia. Teraz chce dołożyć na tę folię 5cm bo10 mi się nie zmieści
    Ładne krokwie... Między krokwiami - czyli fachowiec dobrze radzi. Krokiew to mostek.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    jeżeli masz ułożonoe wszystko tylko między krokwiami to krokwie stanowią liniowy mostek termiczny. Wówczas dobrze byłoby dołożoyć 5-10cm pod krokwie żeby zniwelować wpływ mostka.
    Gdybyś miał ułożoną wełnę 15cm między krokwie oraz 15cm pod krokwie to wówczas spokojnie 30cm przy tym współczynniku pozwalałoby na uzyskanie współczynnika U napoziomie 0,15 i spełnienie wymagań U zgodnie z Warunkami Technicznym
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Danyy90

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    39

    Domyślnie

    Panowie czy pomiędzy krokwie o wysokości 18cm mogę dać wełnę 20cm? Na to pójdzie jeszcze 5 lub 10 cm w poprzek krokwi, lambda 35
    Myślałem żeby zamiast nabijać na krokwie dodatkową listwę o grubości 20mm dać w to miejsce wełnę 20 mam
    Czy dobrze to kombinuję?

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał Danyy90 Zobacz post
    Panowie czy pomiędzy krokwie o wysokości 18cm mogę dać wełnę 20cm? Na to pójdzie jeszcze 5 lub 10 cm w poprzek krokwi, lambda 35
    Myślałem żeby zamiast nabijać na krokwie dodatkową listwę o grubości 20mm dać w to miejsce wełnę 20 mam
    Czy dobrze to kombinuję?
    Dobrze kombinujesz. NAbicie listwy na krokwie to najlepsze rozwiązanie w tym wypadku
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony