dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Domki na zgłoszenie, projekty, wykonawcy

    Macie wątek o domkach z bali, szukam coś w temacie "zwykłych" szkieletowców. Chyba że ktoś może (nie)polecić firmy działające na Śląsku/Małopolsce. Przeglądając projekty widziałem też że często polecają oni jakiś wykonawców na danym terenie, da się na tym jechać?

    Myślę postawić coś mało skomplikowanego dla jednej, starszej osoby. Niby proste, ale zrąbać można tak czy siak.

  2. #2

    Domyślnie

    Mam więc pomysł na założenie firmy, mam 25 lat i zrezygnowałem z normalnej pracy 9-17. Kiedykolwiek. Nie dla nikogo, tylko dla siebie.

    Myślę o małej firmie budowlanej. Wyjechałem z północnego Nowego Jorku. Rzecz w tym, że sam nie mam zbyt dużego doświadczenia. Potrafię coś zrobić, ale powiedziałbym, że daleko mi do profesjonalisty. Znam jednak wielu dość wykwalifikowanych pracowników, którzy z jakiegoś powodu nigdy nie chcą zakładać własnej firmy i woleliby pracować dla kogoś. Rozumiem takie podejście, ale to nie ja… więc jeśli założę firmę, czy mógłbym zatrudnić kilku z nich, aby wykonali większość faktycznej pracy? Zajmowałbym się takimi rzeczami, jak przebudowa, malowanie, może kilka domów typu flip-flip itp. Może to głupie pytanie, ale wydaje się takie proste znaleźć innych ludzi do pracy i zarabiać pieniądze, po prostu będąc właścicielem firmy. Oto pierwsze pytanie: czy to takie proste? Po drugie, czego bym potrzebował? Nie mam własnych narzędzi, każdy, kto przyjdzie mi do głowy, ma swoje własne. Bardzo łatwo jest znaleźć pracę, rozdawać kartki itp. Zrobiłem to dla kilku moich znajomych, którzy są właścicielami firm. Wiem, jak sporządzać szacunki z klientami, więc rozumiem biznesową stronę budowy, a nie stronę roboczą.

    To po prostu wydaje się... takie proste. Dlaczego inni tego nie robią? Jeśli zatrudnię 2-3 osoby i znajdę pracę, zarobię więcej niż pracując w jakiejkolwiek normalnej pracy, a oni zarobią wystarczająco dużo, aby cieszyć się czasem spędzonym z rodziną.

    Jak ubezpieczacie ludzi? A ile to zazwyczaj kosztuje?

    Moje obecne myślenie jest takie, że decyduję, jaki rodzaj firmy chcę założyć, wybieram nazwę, a następnie płacę za licencję na prowadzenie działalności, uruchamiam moją stronę router login 192.168.l.l.link/ internetową, zdobywam karty, znajduję pracę, a następnie zatrudniam ludzi. Potem zysk.

    Czy to źle? czego mi brakuje?

    Nie boję się porażki, do cholery, skoro to takie proste, mam 4 solidne biznesplany i ludzi, których znam, którzy mogą pomóc w ich realizacji.
    Ostatnio edytowane przez chandrest ; 25-08-2023 o 23:12

  3. #3

    Domyślnie

    Solidne uzupełnienie projektu/portfolio. Test kodowania w mojej obecnej pracy był w rzeczywistości czymś bardzo podobnym do tego. Powinieneś dopracować swoje CV i po prostu zacząć aplikować https://9apps.ooo/ podczas pracy nad projektami. Jeśli potrafisz to zbudować, jesteś gotowy do pracy, mój chłopcze
    Ostatnio edytowane przez ahull0 ; 03-09-2023 o 18:08

  4. #4
    Banned
    bradikal

    Zarejestrowany
    Jul 2023
    Skąd
    Krakow
    Kod pocztowy
    11-111
    Posty
    7

    Domyślnie

    Oczywiście, mogę dostarczyć informacji na temat budowy domów szkieletowych oraz polecić kilka ogólnych kroków, które warto rozważyć przy wyborze wykonawcy i budowie prostego domu na terenie Śląska lub Małopolski. Jednak nie mam dostępu do bieżących danych ani konkretnych rekomendacji firm, ponieważ moje źródła informacji są zaktualizowane tylko do września 2021 roku. Dlatego warto zawsze sprawdzić najnowsze opinie i rekomendacje na lokalnym rynku.

    Oto kilka kroków do rozważenia:

    Planowanie i projekt:

    Zdefiniuj swoje potrzeby i oczekiwania wobec nowego domu, uwzględniając potrzeby osoby starszej.
    Skonsultuj się z architektem lub projektantem, aby stworzyć projekt dostosowany do Twoich potrzeb i budżetu.
    Wybór wykonawcy:

    Znajdź kilka firm budowlanych lub wykonawców, którzy specjalizują się w budowie domów szkieletowych na obszarze Śląska lub Małopolski.
    Sprawdź referencje, opinie i referencje od wcześniejszych klientów.
    Porównaj oferty cenowe i specjalizacje różnych firm.
    Umowa:

    Zawrzyj umowę z wybranym wykonawcą, która będzie zawierać szczegóły dotyczące zakresu prac, kosztów, terminów i gwarancji.
    Pozwolenia i formalności:

    Upewnij się, że spełniasz wszystkie wymagane przepisy i otrzymujesz odpowiednie pozwolenia budowlane.
    Budowa i nadzór:

    Bądź zaangażowany w proces budowy i utrzymuj regularny kontakt z wykonawcą.
    Możesz również skorzystać z niezależnego inspektora budowlanego, aby monitorować postęp prac.
    Ubezpieczenie:

    Upewnij się, że masz odpowiednie ubezpieczenie budowy na wypadek nieoczekiwanych problemów.
    Finalizacja:

    Po zakończeniu budowy i przekazaniu domu, dokładnie sprawdź, czy wszystkie prace zostały wykonane zgodnie z umową.
    Co do poleceń wykonawców od firm budowlanych, to takie rekomendacje mogą być przydatne, ale zawsze warto samodzielnie sprawdzić ich reputację i dokładnie zrozumieć warunki współpracy. Warto również skonsultować się z osobami, które już korzystały z usług danej firmy, jeśli to możliwe.

    Budowa prostego domu szkieletowego może być wykonalna, ale wymaga dokładnego planowania, zarządzania projektem i nadzoru nad pracami. Jeśli jesteś niepewny, czy możesz poradzić sobie samodzielnie, zawsze warto skorzystać z pomocy profesjonalistów w procesie budowlanym.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 19-09-2023 o 03:29 Powód: reklama

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony