dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: Wybór wełny akustycznej

  1. #1

    Domyślnie Wybór wełny akustycznej

    Potrzebuję zbudować ściankę działową z możliwie dobrą izolacją akustyczną oraz dobudować izolację do już istniejącej ściany. Izolacja termiczna nie ma znaczenia, akustyczna w zakresie ludzkiej mowy. Zwróciłem uwagę m.in. na wełnę rockwool (rocksonic, rockslab sonic). Żadnej z tych płyt nie ma na stronie Rockwool w dziale izolacji akustycznej... Informacji o Rockslab Sonic w ogóle nie mogę znaleźć - to jakaś wersja markietowa?

    EDIT: Ok... udało mi się conieco ustalić. Rocksonic jest wycofana, obecnie dostępne są Rocton Super i Premium oraz marketówki Rockslab (Sonic w wersji Leroy Merlin, Acoustic w innych marketach. Sonic chyba nieco słabsze niż Acoustic). Udało mi się znaleźć trochę danych - np. wykres ponoć od Rockwool'a wg którego Rockslab ma lepsze tłumienie niż Rockton (najlepszy był Rocksonic głównie ze wzgl. na niski zakres) oraz zewnętrzne testy Rocktona (zewn. lab na zlecenie Rockwool) z którego wynika, że jest świetny też w niskich zakresach.

    Będę wdzięczny za dod. info nt tych trzech płyt. Z wykresu "od Rockwoola" wynika, że Rockslaby są nawet lepsze niż Rocktony - natomiast wg. strony mają lepsze parametry...
    Ostatnio edytowane przez dr_Fell ; 14-01-2022 o 21:34

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony