dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Piec elektryczny i bufor ciepla doświadczenia

    Czy ktoś ma doświadczenia z systemem co i cwu opartymi tylko o piec elektryczny i bufor ciepla? Jak to wychodzi finansowo? Są problemy z szybkim uzyskaniem cieplej wody?
    Mam nowy dom w ssz, pow.110 m2, dla 3 osób, podłogówka i grzejniki. Pytam tylko praktyków, na razie nie biorę pomp, fotowolt. ani reku.

  2. #2

    Domyślnie

    Przed podwyżką w 2021 cały sezon prądem kosztował mnie ok 4000 zł. Bufor 2000l kilowatogogzina wychodziła 32 grosze. Po podwyżce grzałem już weglem i koszt wyszedł 2500. Sezon sezonowi oczywiście nierówny ale skala kosztów pewni dość realnie oddaje co i za ile. Dziś po podwyżkach cen prądu i węgla to sam diabeł wie. Węgiel kupowałem po 900 i po 1000zł workowany Marcel

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za info, a jaką masz powierzchnię domu i w jakie mury?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.661

    Domyślnie

    Ale po co ten piec elektryczny ? przecież idealnie załatwią to grzałki jedna 6 kw druga 3kw i to wszystko , ten piec niczego nie wnosi poza kosztami .

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Grzałem dom kotłem elektrycznym, cwu bojlerem.
    Prawie 2 lata temu dołożyłem tanią pc pw i nią ogrzewam dom. Polecam. CWU nadal bojlerem elektrycznym.
    Co do Twoich planów. EP Cię nie puści do grzania czystym prądem.

    Te grzejniki, to tylko drabinki w łazienkach?
    Czy popełniłeś babola i na poddaszu masz/chcesz dać tylko grzejniki bez podłogówki?

    6000-6500 kWh czystym prądem na CO u mnie.
    Koszt wtedy, to 1400-1600zl.
    Teraz ceny poszły W sumie u mnie o 55% w górę. Więc sobie przelicz.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 15-01-2022 o 13:26
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  7. #7

    Domyślnie

    @ Goguś - słyszałem, że piecem lepiej sterować niż grzałkami, ale mogę się mylić. A jakie są różnice w podłączeniu? Czy do obu trzeba specjalnego łącza i zgody PGE?

    @Klaudiusz_x
    Co do Twoich planów. EP Cię nie puści do grzania czystym prądem.
    Myślę o podłączeniu kozy/ kominka i urzędnikom wszystko się zgodzi.

    Te grzejniki, to tylko drabinki w łazienkach?
    Czy popełniłeś babola i na poddaszu masz/chcesz dać tylko grzejniki bez podłogówki?
    Podłogówka w 40%, reszta grzejniki, też w łazienkach, nie zamierzam ładować wszędzie podłogówki.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcskier Zobacz post
    ...
    Podłogówka w 40%, reszta grzejniki, też w łazienkach, nie zamierzam ładować wszędzie podłogówki.
    Czyli jednak babol. nie mozna nikogo zmusic do tego, zeby miał lepiej niz planuje miec.

  9. #9

    Domyślnie

    Możecie proszę podrzucić nazwę lub link pod jaką należy szukać takiego ustrojstwa, o którym pisze goguś w poście nr 4?
    Po prostu czysto informacyjnie.

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcskier Zobacz post
    @ Goguś - słyszałem, że piecem lepiej sterować niż grzałkami, ale mogę się mylić. A jakie są różnice w podłączeniu? Czy do obu trzeba specjalnego łącza i zgody PGE?

    @Klaudiusz_x

    Myślę o podłączeniu kozy/ kominka i urzędnikom wszystko się zgodzi.


    Podłogówka w 40%, reszta grzejniki, też w łazienkach, nie zamierzam ładować wszędzie podłogówki.
    Grzałkami steruje się łatwiej, najzwyklejszy sterownik z zewnętrzną czujką, stycznik i ci działa (ok.350zł całość). Piec elektryczny ma turbinę (dziadostwo), pompę obiegową i jeszcze kilka elementów elektronicznych. Do niego też potrzebujesz osobny sterownik. Miałem taki układ i zamieniłem na same grzałki.
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  11. #11

    Domyślnie

    Dzieki za info. Nie pisałem z innych przyczyn, ale przekonałem się do opcji bez pieca, tylko terma i grzałki. Mam problem z wykonawcami, bo na razie każdy kandydat na końcu rozmowy oferuje mi pompę, ale muszę to znieść psychicznie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony