dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Czyszczenie podłogówki

    Dzień dobry, kupiłem mieszkanie 40m w którym jest podłogowe ogrzewanie (zero grzejników ) z piecyka dwufunkcyjnego, pompka działa na maksymalnej mocy ale przepływy są bardzo małe na pętlach, a woda w instalacji jest zanieczyszczona co widać na rotatorach, wyglądają jakby rdzawy osad w nich był, jak wyczyścić całą instalację? Dodać jakiś preparat bo samo płukanie woda tego całego syfu raczej nie wyczyści

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.745

    Domyślnie

    Dodaj z pół litra fosol-u i wyczyścisz wszystko , a rotametry rozkręcone ? tam masz taką osłonę na rotametrze taką dużą zdejmujesz i odkręcasz ten górny plastik nie ten od belki rozdzielacza nic się nie stanie ale z wyczuciem bo jeden obrót dużo zmienia .

  3. #3

    Domyślnie

    Fosol to ten odrdzewiacz w płynie ? Nie zaszkodzi pompie ? Masz jakiś pomysł jak wlać go do instalacji ?
    Wydaje mi się, że te rotametry są odkręcone sporo i boję się bardziej odkręcić żeby całkowice ich nie odkręcić i zalać wszystko.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał d_mian Zobacz post
    wyglądają jakby rdzawy osad w nich był
    Coś takiego jak u mnie?


  5. #5

    Domyślnie

    U mnie jest o wiele gorzej, też rdzawy osad, dziwna sprawa bo mam też grzejniki i gdy upuszczalem wody z instalacji ostatnio woda jest czysciutka... czy to coś może wytraca sie z plastikowych łebków? bo jeszcze rok, dwa lata temu było dokladnie jak u ciebie

  6. #6

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał d_mian Zobacz post
    W mnie tak to niestety wygląda
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/d9b1d0392ffd3232
    u mnie jest podobnie... hydraulik mówił żeby nic z tym nie robić że nie ma potrzeby...

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.745

    Domyślnie

    Wysoka temperatura zasilania i z wody wyłazi żelazo oraz magnez plus wapń czyli kamień więc wygląda jak wygląda , zapodać jakąś chemię zostawić na dwa dni na chodzi zlać zalać świeżą wodą plus inhibitor korozji plus niewielką ilość glikolu propylenowego i jakiś czas będzie dobrze choć nie na zqawsze są tacy co woda destylowaną zalewają ale wg fachmanów ona jest żrąca więc nie wiem .

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacku6 Zobacz post
    hydraulik mówił żeby nic z tym nie robić że nie ma potrzeby...
    Bo hydraulikowi się nie chce i w ten sposób przyznałby się, że spieprzył robotę.
    Po pierwsze (tak samo jak u mnie) nie przepłukał instalacji. Napełnił raz i gotowe.
    Po drugie skąd hydraulik wie co to za reakcja chemiczna tam zaszła? A nuż jest to coś szkodliwego dla zaworów?
    A po trzecie nie dodał żadnego inhibitora, a na pewno warto to zrobić. U mnie też dziad nie dodał i już na drugi dzień po uruchomieniu woda zżółkła.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Wg mnie to co widzę na zdjęciach jest spowodowane źle wykonaną instalacją!!!!!
    Po pierwsze zlikwidowałbym wszystkie połączenia inne niż mosiężne - czyli pracy z tym trochę będzie - wymiana wszelkich zaworów kulowych typu psełdo srebrnych, na mosiężne! wymiana wszelkich złączek ocynkowanych z instalacji. Wyczyszczenie i wypłukanie całej instalacji ( oczywiście po okresie grzewczym) wodą czystą z instalacji, wypłukanie polega na podłączeniu na belce zasilania i przy zakręconych wszystkich prócz jednego obwody przepuszczenie wody wodociągowej, aż do sytuacji gdy poleci woda czysta. I tak kolejno z każdym obwodem pozostawiając zawsze odkręcony tylko jeden. Założenie filtra mechanicznego na instalacji zasilania CO czyli wyjście z pompy pieca. Z na tyle łatwym dostępem, aby móc przynajmniej raz na sezon kontrolować jego stan i by móc umieścić w nim ewentualny środek chemiczny.
    Wlanie do układu inhibitora zgodnie z recepturą na opakowaniu i w takiej ilości jak jest zalecane.
    To podstawa w innym przypadku - będzie dochodziło do zanieczyszczenia układu instalacji CO, uszkodzeń pompy, uszkodzeń zaworów na belce rozdzielacza w tym pracy rotametrów co skutkuje ograniczonym przepływem i brakiem kontroli nad temperaturą w pomieszczeniach, zapowietrzaniem się instalacji, szumami przepływu oraz co jest najbardziej kosztowne uszkodzeniem wymiennika pieca. Takie zanieczyszczenia są jak cholesterol w krwioobiegu i czy się komuś to podoba czy nie należy z tym walczyć, albo zapobiegać.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Bo hydraulikowi się nie chce i w ten sposób przyznałby się, że spieprzył robotę.
    Po pierwsze (tak samo jak u mnie) nie przepłukał instalacji. Napełnił raz i gotowe.
    Po drugie skąd hydraulik wie co to za reakcja chemiczna tam zaszła? A nuż jest to coś szkodliwego dla zaworów?
    A po trzecie nie dodał żadnego inhibitora, a na pewno warto to zrobić. U mnie też dziad nie dodał i już na drugi dzień po uruchomieniu woda zżółkła.
    niestety ale hydraulik płukał instalację, bardzo dokładnie zresztą, taki objaw wystapił w roku nr 6, jeszcze w zeszłym roku woda była czysta, wystepuje tylko na podłogówce a mam jeszcze kaloryfery, woda tam jest czysciutka, ten osad jest tylko na tych zaworkach
    Ostatnio edytowane przez jacku6 ; 16-01-2022 o 12:08

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Wysoka temperatura zasilania i z wody wyłazi żelazo oraz magnez plus wapń czyli kamień więc wygląda jak wygląda , zapodać jakąś chemię zostawić na dwa dni na chodzi zlać zalać świeżą wodą plus inhibitor korozji plus niewielką ilość glikolu propylenowego i jakiś czas będzie dobrze choć nie na zqawsze są tacy co woda destylowaną zalewają ale wg fachmanów ona jest żrąca więc nie wiem .
    zasilanie nie przekracza 30 stopni... na kaloryfery idzie max ok 45 a woda jest czysta.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Dodaj z pół litra fosol-u i wyczyścisz wszystko , a rotametry rozkręcone ? tam masz taką osłonę na rotametrze taką dużą zdejmujesz i odkręcasz ten górny plastik nie ten od belki rozdzielacza nic się nie stanie ale z wyczuciem bo jeden obrót dużo zmienia .
    a jak wyczyscic ten plastik żeby widać było przeplywy? Po prostu zakrecic zasilanie i powrót i wykrecić te plastiki? potem trzeba odpowietrzac wszystko? i jak wlać chemie czy inhibitory korozji?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony