dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Question Projekt przyłączy - wątpliwości

    Cześć,
    zakupiłem działkę budowlaną. Planuje do niej doprowadzić przyłącza, choć nie planuję od razu rozpoczęcia budowy, tylko za X lat. Nie mniej jednak chciałbym doprowadzić przyłącza.

    Prośba o pomoc - czy lepiej starać się o warunki wszystkich przyłączy od razu i za jednym razem zlecić projektantowi (mniejsze koszty) ich zaprojektowanie czy robić to osobno.

    Jeśli razem, jak wygląda kwestia ich realizacji - jeśli będzie wszystko wrysowane, zapewne jestem zobowiązany do wykonania tych prac zgodnie z warunkami w określonym czasie (chyba, że projekt może pozostać, a nie muszę tego wykonać) - choć w tej chwili zależy mi na prądzie i wodzie, gaz np. za kilka lat.

  2. #2

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 14:07

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Wszystko na raz. 1 x mdcproj, 1 x projekt, 1 x wykonanie, 1 x inwentaryzacja powykonawcza, tylko więcej odbitek mapy. Zlecasz geodecie wytyczenie instalacji oraz inwentaryzacje całosci. Ten sam obsługuje ci wytyczenie i powiadamiasz o kazdym położonym przyłączu, przyjeżdża mierzy i na półkę. Po ostatnim przyłączu oddaje operat i potem otrzymujesz mapy. Jeśli właściciel sieci żąda, to dostaje od niego oświadczenie że "pomierzono dnia , zgłoszeniem nr ...., mapa bedzie po ukończeniu całości prac" . Tak wielokrotnie robiłem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony