dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie trudno dostępnych miejsc w dachu kopertowym

    Dobry wieczór.

    Jestem na etapie ocieplania dachu. Dach kopertowy, kąt nachylenia 30 stopni.

    Mam dylemat co zrobić z przestrzenią między najkrótszymi krokwiami odchodzącymi od belki koszowej. Sznurków tam nie przybiję, bo ledwo ręka mi się tam mieści.

    Napchać wełnę, nie przejmując się brakiem szczeliny wentylacyjnej czy iść w piankę, np Polynor i wypełnić tę przestrzeń?

    Ostatnio edytowane przez Eccentric ; 16-01-2022 o 22:45

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Po pierwsze z jakiego materiału jest wykonane krycie wstępne?
    Po drugie po co te sznurki?
    Po trzecie wełnę się układa a nie upycha.
    Po czwarte sama szczelina pomiędzy wełną a kryciem wstępnym nic nie daje jeżeli nie ma wlotu i wylotu powietrza.
    Po piąte pomiędzy krokwie można dać maksymalnie taką grubość wełny jak wysokość krokwi i to tylko w przypadku gdy krycie wstępne jest wykonane folią wysokoparoprzepuszczalną.
    Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    - Krokwie, płyta P5 Duralis, membrana wysokoparoprzepuszczalna Delta Therm Plus, laty i kontrlaty, Ruukki Hygge
    - Szczelina wentylacyjna
    - Mhm
    - Na zdjęciu nie widać czy jest czy go nie ma
    - Nic nie pisałem o grubości wełny

    Powyższe dalej nie mają nic wspólnego z zadanym przeze mnie pytaniem

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Jak najbardziej mają! Przeczytaj uważnie co napisałem. Ja też nie pisałem o grubości wełny tylko o zasadzie jaka obowiązuje. Jak ułożysz wełnę zgodnie z tą zasadą to żadne sznurki nie będą potrzebne. Jak nie zapewnisz wlotu i wylotu powietrza to sama szczelina nic nie da. I to by było na tyle. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #5

    Domyślnie

    Takie pchanie wełny gdzie popadnie i jeszcze te sznurki to i tak bez sensu więc lepiej nic nie dawaj.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  6. #6

    Domyślnie

    Jak to nic nie dawaj...?
    Pomieszczenia pietra będą się schodziły do samego narożnika? Nie będzie ścianki kolankowej? jak jest ścianka to ją ocieplasz jak ścianę zewnętrzną i kawałek stropu, także nad murłatą do styropianu ściany, bo inaczej wyjdzie mostek.

  7. #7

    Domyślnie

    Panowie, chyba się źle zrozumieliśmy lub padły jakieś błędne założenia.

    Nie pytam jak ocieplić wełną, na tym dachu położyłem już 150 m2 wełny.
    Pytanie dotyczy tych najmniejszych trójkątów, położonych najniżej.

    Wentylacja jest zapewniona, wlot i wylot. Tylko w tych czarnych zakamarkach nie ma, bo ledwo wcisne tam swoją dłoń.

    Za uwagi o sznurkach dziękuję, ale są zupełnie niepotrzebne.

    To poddasze nieużytkowe, bez żadnych planowanych pomieszczeń. Uprzedzając komentarze "No to po co?" odpowiadam że dom jest z założenia energooszczędny (EP = 0.17) i tak jest w projekcie.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Eccentric Zobacz post
    dom jest z założenia energooszczędny (EP = 0.17) i tak jest w projekcie.
    To niemożliwe. Nawet przy grzaniu peletem + kolektory.
    A te trudno dostępne rogi trzeba było ocieplić przed kryciem... Tak, wiem. Też jestem mądry po szkodzie.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Zadajesz pytania na Forum i otrzymujesz jakieś odpowiedzi i porady. Nie ma obowiązku z nich korzystać. Natomiast te odpowiedzi mogą posłużyć innym forumowiczom. Możesz zapytać o to samo swojego projektanta. Ciekawe co odpowie? Projektując więźbę można było te krokwie kulawki ustawić trochę dalej od naroża. A może w projekcie dach nie był ocieplany tylko strop? No bo jak poddasze jest nieużytkowe to po co ocieplać dach??? A tak na marginesie to z tego zdjęcia nie widać aby naroże było poprawnie wentylowane bo nie widać wylotów. Ideą wszystkich izolacji jest zachowanie ich ciągłości czyli w tym przypadku izolacja dachu musi szczelnie połączyć się z izolacją ściany zewnętrznej. Izolacja tych małych trójkątów powinna być wykonana z zewnątrz przed montażem podbitki. Teraz pozostaje tylko wpuszczenie tam pianki PU. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To niemożliwe. Nawet przy grzaniu peletem + kolektory.
    Nie jestem ekspertem, bazuję na danych z projektu:





    Wiem że teraz już jest za późno żeby to właściwie ocieplić, ale to mój pierwszy dom i jak to Kaizen nawiązał "Mądry Polak po szkodzie".

    Za poradę o piance PU dziękuję, chciałem właśnie potwierdzenia czy mój pomysł nie jest niedopuszczalny.

    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i dyskusję.
    Ostatnio edytowane przez Eccentric ; 25-01-2022 o 15:47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony