dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Docielenie wynajmowanego starego domu od wewnątrz.

    Witam wszystkich.
    Mam pytanie a mianowicie, wynajmuje dom drewniany z lat 50_tych, dom nie ocieplony opalany węglem w piecach kaflowych. Z racji, że za pół roku urodzi się mi dziecko, chcę wyremontować pokój dla Niego. Dogadałem się z właścicielem, że ja zrobię ściany i sufit a on podłogę, tzn ja położę sufit podwieszany i zamontuje panele scienne mdf. a on ogrzewanie podłogowe i zlikwiduje piec kaflowy. Wszystko jest w porządku, lecz krótkie pytanie, czy mogę docieplić pokój od wewnątrz miedzy konstrukcją, do której przytwierdzę panele, np. styropianem 2 cm?
    Chodzi mi o to, czy nie będzie zadnych problemów z parą wodną i grzybem ewentualnie później.

    Dziękuję za wszelakie sugestie.

  2. #2

    Domyślnie

    2 cm styropianu nic Ci nie da.
    A przyklejenie od wewnątrz narobi problemów z kondensacją.

    Jak ma pomóc to min 10 na zewnątrz. Albo wełna też na zewnątrz.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.204

    Domyślnie

    Ociepla się od zewnątrz. Co do ścian chyba bym doradzał odpuścić ocieplenie od środka jeszcze 2 cm więcej szkody niż pożytku. Pytanie co stanowi strop, i jak jest ocieplony ? Jeżeli to typowy drewniana powała od góry "tylko" słoma lub siano to bym solidnie ocieplił sufit. Skoro robisz sufit podwieszany, to zrób tak by weszło tam 15-20cm wełny, między wełnę a ruszt folia paroizolacyjna.
    Czym planujesz grzać podłogówkę? Pod ogrzewanie aby nie grzać gruntu też trzeba dobrze ocieplić

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kubson Zobacz post
    Dziękuję za wszelakie sugestie.
    https://www.rockwool.com/pl/produkty...i-drewnianych/

    https://muratordom.pl/remont-domu/re...rtUA-QVnS.html

    Natomiast bez oceny specjalisty nie robiłabym tego bez projektu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony