dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie zewnętrzne ocieplenie domu

    Przymierzam się do ocieplenia ścian zewnętrznych w domu z lat 70-tych. ściany są z półtora pustaka na nich tynk tzw. baranek.
    Dom jest podpiwniczony na dole ścian jest lastryko.
    Mam pytanie jak to dobrze zrobić ,czy można najpierw ocieplać ściany pietra i podpiwniczenia nieogrzewanego a kiedyś zrobić nową izolacje i ocieplić fundamenty?
    Czy na to lastryko można śmiało kleić styropian ?
    Jest też już zrobiona podbitka ,czy trzeba ja demontować do ocieplenia i styropianem dojechać do końca ściany strychu?
    Bardzo bym był wdzięczny za pomoc.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ddd.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	458522  

  2. #2

    Domyślnie

    Jak ma być dobrze to podbitkę usunąć i ocieplić ścianę jak najwyżej, jak nie ocieplisz będzie mostek i efektywność cieplna całego przedsięwzięcia się na pewno zmniejszy.
    Całość należy w pierwszej kolejności zmyć woda pod ciśnieniem najlepiej myjka z góry do dołu
    Wiekowy tynk zapewne będzie wymagał gruntowania
    Po wyschnięciu zrobić próby przyczepności kleju do podłoża ( można to zrobić przyklejajac kilka klocków z EPS 10x10x10 cm i zrywając po 3 dniach) - każdy systemodawca ociepleń ETICS ma instrukcje.
    Lastriko jest problematyczne grunt z pisakiem jakiś Betogrunt czy Betokontakt i napewno kołkowanie.
    Co do "Mam pytanie jak to dobrze zrobić ,czy można najpierw ocieplać ściany pietra i podpiwniczenia nieogrzewanego a kiedyś zrobić nową izolacje i ocieplić fundamenty?"
    A gdzie tu problem, trzeba tylko pamiętać ze przy wykopach i zasypywaniu elewacja powyżej gdzie tam się zawsze uszkodzi czy pobrudzi itp.

    Instrukcja przykładowa z BOLIXa
    Ostatnio edytowane przez irtherm ; 17-01-2022 o 21:03

  3. #3

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za pomoc , a z tą podbitką się dlatego zastanawiam bo to jest dom ze strychem nieużytkowym i ona zasłoniła tak ścianę poddasza nieużytkowego około 50cm.
    i w tym przypadku tez trzeba dawać styropian do końca ściany do samej góry?

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli jest to poddasze nie użytkowe z temperaturą jak na zewnątrz to ocieplanie powyżej linii izolacji stropu nie wiele zmieni.
    Ściana kolankowa i tak od wewnątrz zapewne nie jest ocieplona, a jeśli temperatury na poddaszu są tj. na zewnątrz, to tą ścianę trzeba było by również ocieplić od strony poddasza żeby to miało ogólnie sens.

    Pamiętaj ocieplenie ścian zmienia rozkład temperatur a to implikuje efekty których do tej pory nie były obserwowane - np duże różnice temperatur w obszarze mostka cieplnego powoduje tworzenie się kondensatu i w konsekwencji zagrzybienia którego nie było wcześniej itp.
    Ostatnio edytowane przez irtherm ; 20-01-2022 o 10:16

  5. #5

    Domyślnie

    Najlepiej przed przystąpieniem do pracy zapoznaj się z instrukcja montażu ETICS (system ociepleń) powinno rozjaśnić temat.

    https://we.tl/t-HF11NX7Q11

  6. #6

    Domyślnie

    OK. A jeszcze mam jedno pytanko , mam zamontowane okna plastikowe dwuszybowe 1,1 W/(m2·K) z roku 2004 i zastanawiam czy jest sens wymieniać na nowe trzyszybowe 0,9W/(m2·K )przed ociepleniem ścian.

  7. #7

    Domyślnie

    Wymieniałem okna 20-letnie PVC w mieszkaniu na 3 szybowe na profilu 82 mm.
    jest znacznie ciszej i zdecydowanie cieplej, ale w domu masz jeszcze dach, podłogę, balkony, kominy, wentylacje zapewne grawitacyjną itd...
    Jak masz środki to wymieniaj po ociepleniu bedzie to trudniejsze
    Ostatnio edytowane przez irtherm ; 26-01-2022 o 20:26

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tomek.fic

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-505
    Posty
    1

    Domyślnie

    Nowoczesne okna z wysoką izolacyjnością cieplną i 6 komorowy system drzwi to świetny pomysł na dodatkowe ocieplenie domu. A czy myślałeś może jeszcze o zainstalowaniu pompy ciepła? Jeśli już wcześniej planowałeś odmalowanie elewacji, dodatkowe koszty izolacji nie będą tak wysokie, a dotacje na pompę ciepła mogą jeszcze bardziej obniżyć koszty. Wiem, że na początku koszty inwestycji będą wysokie, ale to się opłaci, a poza tym komfort mieszkania w ciepłym i dobrze wentylowanym domu bez pleśni to inwestycja w swoje zdrowie. Dobre ceny i sezonowe obniżki ma Netsu, sprawdź na ich stronie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony