dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Skroplona woda pod folią przy suficie

    Dzień dobry

    Mamy drewniany domek wiosna 2020 (taki mały do 35m), ocieplony (ściany, podłogi, sufit). Idąc od góry: papa termozgrzewalna, deska, wełna 15 lub 20 i żółta folia i na to takie cienkie panele. Skapnęliśmy się, że coś jest nie tak, pod koniec tego lata (2021) jak odpadły 3 wilgotne panele i oczom ukazała się skroplona woda ( nie jakoś mega dużo, ale widać gołym okiem) na foli (pomiędzy folią a wełną). Sufit był ocieplony latem w 2020 roku i nic sie wtedy nie działo. Domek nie jest ogrzewany zimą czy jesienią, przewiew w nim jest całkiem spory, bo nie jest turbo szczelnie (czuć jak zawiewa spod drzwi czy okien).

    Myślą Państwo że trzeba rozbierać cały sufit z tych paneli( na 90 % powierzchni je zamontowaliśmy), żeby sprawdzić czy gdzieś jeszcze sie nie zbiera? Jesteśmy przekonani, że to nie wina przeciekającego dachu, bo mamy za sobą kilka niezłych ulew i nic sie nie pojawiło. Podobno zrobienie wentylacji rozwiąże problem. Jednak tak jak pisałam, w domku jest spory przewiew, latem okna i drzwi są otwarte. Szukałam jakichś informacji/ instrukcji co i jak ale nie znalazłam nic co by wpasowało się w nasz problem.

    Jeśli mają Państwo podobne doświadczenie, to chętnie się dowiem jak się udało pozbyć problemu


    PS. zadzwoniłam do dekarza, powiedział mi żebym dziurę wywierciła w czymś tam
    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Skropliny były na folii to dlaczego panele były wilgotne? Pomieszczenia w domku są źle wentylowane i to jest przyczyna zawilgocenia paneli. Inna sprawa to skropliny na folii. Mogą być dwie przyczyny: jedna to drobny przeciek z dachu, druga to kondensat pary wodnej przedostającej się z wnętrza domku, a to świadczy o braku wentylacji przestrzeni nad wełną. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Dwa małe wywietrzniki załatwiły sprawę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony