dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 80x86
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    67

    Domyślnie Słabe uzyski - FoxEss T8 + 7,38kWp

    Dzień dobry

    Czy instalacja fotowoltaiczna pracuje od początku "pełną parą", czy na początku mogą być niższe uzyski niż zakładano?
    Instalacja podzielona jest na dwa stringi, 11 paneli na południe i 7 paneli na zachód. W weekend było słonecznie, dzienna produkcja 4,4kWh, maksymalna chwilowa około 2,5kW. Dla porównania instalacja niedaleko ode mnie o mocy minimalnie mniejszej wyprodukowała w ciągu dnia cztery razy więcej (prawie 18kWh).

    OK, południe-zachód wyprodukuje mniej niż samo południe o podobnej mocy, ale sama część południowa (4,5kWp) powinna w taki dzień mieć ponad 10kWh.
    Czy falownik musi się "nauczyć" instalacji, a panele "ułożyć" ?

    To, co jest dziwne (moim zdaniem), to informacje na falowniku dotyczące aktualnej mocy (pac). Jak jest włączony, owa moc cały czas rosła, przez około minutę aż dochodziła do wartości ponad 2500W , po czym znowu zaczynała od zera. Widać to nawet na wykresie ze statystykami. Czy to jest normalne?
    150m2 + garaż, ściany Silka + 17cm EPS 0,031, okna Vetrex V90+, podłoga EPS 0,031, wylewki anhydrytowe, dach Rockwool 30cm, PC Daikin Altherma 7,4 kW, WM Kinetic B Plus, PV 7,38kWp 18xHyundai 410 + FoxEss T8

  2. #2

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 15:06

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 80x86
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    67

    Domyślnie

    Nie, napięcie jest w okolicach 240V na każdej fazie. Falownik nie wyłącza się, tylko tak, jakby nie potrafił znaleźć optymalnego punktu pracy. Tak co minutę, półtora, moc wzrasta do jakiejś wartości, po czym znowu od zera.

    150m2 + garaż, ściany Silka + 17cm EPS 0,031, okna Vetrex V90+, podłoga EPS 0,031, wylewki anhydrytowe, dach Rockwool 30cm, PC Daikin Altherma 7,4 kW, WM Kinetic B Plus, PV 7,38kWp 18xHyundai 410 + FoxEss T8

  4. #4

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 15:07

  5. #5

    Domyślnie

    Też myślę że to kwestia napięcia. Być może inwerter jest podłączony przewodami o zbyt małej średnicy do skrzynki AC.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  6. #6

    Domyślnie

    Sprawdź na stronie internetowej napięcia na swoim koncie falownika wartości TVolt, SVolt i RVolt, sprawdź dokładnie sekundowo przestawiając suwaki czasu na wykresie.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 80x86
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marbar69 Zobacz post
    Sprawdź na stronie internetowej napięcia na swoim koncie falownika wartości TVolt, SVolt i RVolt, sprawdź dokładnie sekundowo przestawiając suwaki czasu na wykresie.
    Na wszystkich fazach R,S i T napięcie było w przedziale 236 - 249, mam też Zamela MEW-01 i jakieś chińskie gniazdko, które logują dane do Domoticz'a i te wartości są podobne. Poza tym zbyt wysokie napięcie powinno wyłączyć falownik na jakiś czas, a tutaj tylko spada produkcja i od razu rośnie. Dochodzi do ok.2,5, znów spada na zero i od razu znowu rośnie.

    Napisałem na support - problem najprawdopodobniej w ustawieniach.
    150m2 + garaż, ściany Silka + 17cm EPS 0,031, okna Vetrex V90+, podłoga EPS 0,031, wylewki anhydrytowe, dach Rockwool 30cm, PC Daikin Altherma 7,4 kW, WM Kinetic B Plus, PV 7,38kWp 18xHyundai 410 + FoxEss T8

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał 80x86 Zobacz post
    Na wszystkich fazach R,S i T napięcie było w przedziale 236 - 249, mam też Zamela MEW-01 i jakieś chińskie gniazdko, które logują dane do Domoticz'a i te wartości są podobne. Poza tym zbyt wysokie napięcie powinno wyłączyć falownik na jakiś czas, a tutaj tylko spada produkcja i od razu rośnie. Dochodzi do ok.2,5, znów spada na zero i od razu znowu rośnie.

    Napisałem na support - problem najprawdopodobniej w ustawieniach.
    To pewnie jutro wejdą zdalnie do ustawień falownika i sprawdzą.
    Słyszałem, że serwis Foxess jest dość sprawny i pomocny.
    A sprawdzałeś czy nie wyrzuciło jakiś błędów w aplikacji czy na stronie w internecie ?
    Normę masz ustawioną PL ?

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 80x86
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marbar69 Zobacz post
    To pewnie jutro wejdą zdalnie do ustawień falownika i sprawdzą.
    Słyszałem, że serwis Foxess jest dość sprawny i pomocny.
    A sprawdzałeś czy nie wyrzuciło jakiś błędów w aplikacji czy na stronie w internecie ?
    Normę masz ustawioną PL ?
    Błędów nie było, norma się zgadzała.

    Support zadziałał jeszcze dziś
    Po 16tej włączyłem falownik, ustawiony był "fabryczny tryb pracy", zostało to poprawione. Jutro zobaczymy
    150m2 + garaż, ściany Silka + 17cm EPS 0,031, okna Vetrex V90+, podłoga EPS 0,031, wylewki anhydrytowe, dach Rockwool 30cm, PC Daikin Altherma 7,4 kW, WM Kinetic B Plus, PV 7,38kWp 18xHyundai 410 + FoxEss T8

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ArturCzu

    Zarejestrowany
    May 2022
    Skąd
    Grójec
    Kod pocztowy
    05-600
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał 80x86 Zobacz post
    Błędów nie było, norma się zgadzała.

    Support zadziałał jeszcze dziś
    Po 16tej włączyłem falownik, ustawiony był "fabryczny tryb pracy", zostało to poprawione. Jutro zobaczymy
    I jak kolego, rozwiązali problem? Jeśli tak to co zmienili? U mnie jest taki sam problem

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 80x86
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    67

    Domyślnie

    Tak jak pisałem - przestawili z fabrycznego na normalny tryb pracy.
    Zrobili to zdalnie, praktycznie od ręki.
    Falownik śmiga, dwa dni temu wyprodukował 47,5 kW, wczoraj i w zeszłym tygodniu 45 kW - to póki co najwyższe wyniki.
    150m2 + garaż, ściany Silka + 17cm EPS 0,031, okna Vetrex V90+, podłoga EPS 0,031, wylewki anhydrytowe, dach Rockwool 30cm, PC Daikin Altherma 7,4 kW, WM Kinetic B Plus, PV 7,38kWp 18xHyundai 410 + FoxEss T8

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie

    Ładna produkcja. Mam też południowy zachód i też koło 6.4 z 1kw

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ArturCzu

    Zarejestrowany
    May 2022
    Skąd
    Grójec
    Kod pocztowy
    05-600
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał 80x86 Zobacz post
    Tak jak pisałem - przestawili z fabrycznego na normalny tryb pracy.
    Zrobili to zdalnie, praktycznie od ręki.
    Falownik śmiga, dwa dni temu wyprodukował 47,5 kW, wczoraj i w zeszłym tygodniu 45 kW - to póki co najwyższe wyniki.
    U mnie to nie pomogło

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony