dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    michkarp11@gmail.com

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Syrynia
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    7

    Domyślnie Jak to jest z tym BRAKIEM MOŻLIWOŚCI podłączenia gazu?

    Witam

    Temat świeży i dotyczący pewnie dużej grupy osób.
    Jak to jest z tym brakiem możliwości podłączenia gazu w którym ostatnio tak glosno?

    Czy macie na to jakis pomysł, sposób czy sa jakies informacje na temat tego, że sie to zmieni? Czy to definitywny koniec przylaczy gazowych przez 2 lata ?!

    Mam linie gazu, która przebiega w granicy mojej działki, żeby postawili skrzynke muszą dorobić dosłownie 1,5m rurki z ziemi do góry. Czy nawet tak krótki przyłącz nie będzie do zrobienia ?
    Ostatnio edytowane przez [email protected] ; 17-01-2022 o 19:17

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    To jest trochę tak, że aby wykonać ten kawałek rurki muszą ogłosić przetarg, a z tym są związane i inne odcinki. A to powoduje że brak kasy uniemożliwia ich zrobienie. Jest budżet firmy/przedsiębiorstwa który obecnie jest pusty bo tak jak tu kiedyś pisałem w wielu przypadkach z ubiegłego roku musiano dopłacić (wynegocjowaną różnicę firmą które ze względu na wzrost kosztów wykonały usługę)

    A czy da się coś zrobić? zapewne niewiele. Czy dałoby się samodzielnie wykonać przyłącze? nie wiem jak jest z udostępnieniem i przekazaniem placu budowy w PGNiG. zbyt dużo niewiadomych aby coś doradzić - być może ktoś bardziej w samym temacie ale od strony dostawcy coś napisze.

    Ja mam nadzieję , że się coś ruszy po uchwaleniu budżetu bo to jest tylko kwestia zabezpieczeń środków, a kasa przecież jest i tak samo trafia od przyszłego klienta podczas wykonywania przyłącza.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Kasa to pół problemu, lecz są miejsca w kraju gdzie nie podłączysz gazu na cele grzewcze, gdyż do mieściny idzie jedna rurka fi 160 s.c. i pobór się nie bilansuje z dostawą. Prądu też mało, bo jedna linia 110kV i 20kV na wspólnych słupach, jeden GPZ i po ptokach. Tak jest od 25 lat. Czy w tem porąbanym kraju nikt nie bilansuje potrzeb energetycznych, wodnych & gówiannych? Gdzie się nie obejrzysz to une grando bordello.

  4. #4

    Domyślnie

    Za dwa lata, jak cena z obecnych 30% skoczy do 100% ceny rynkowej to się będą prosić o przyłączenia nowego klienta. A z drugiej strony ci którzy nie wpadli w sidła gazowników, będa się za niedługo cieszyli.
    ---Tu była reklama zakupów---

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony