dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie Proszę o poradę co do wymiany okien

    Witam serdecznie.
    Stoję przed wymianą okien ze względu na fakt ocieplania ścian zewnętrznych styropianem 20/30cm.
    Wraz z oknami montować będę rolety zewnętrzne podtynkowe. Kolor okien i rolet to najprawdopodobniej orzech, złoty dąb po obu stronach.
    Mam do wymiany w sumie 7 okien i drzwi balkonowe.
    Potrzebuje:
    5 okien w rozmiarze 1750x1450
    1 okno 850x100
    1 okno 1750x1100
    Drzwi balkonowe (standardowe otwierane)

    Co to producenta, firmy jestem otwarty.
    Szukam firmy ze Śląska (mieszkam w okolicach Zabrza, Chorzowa).
    Na obecną chwilę mam wycenę na profilach Blueevolution 82 z pakietem 3 szybowym
    Za komplet z montażem na pianie bez drzwi balkonowych i rolet firma Okna Śląsk z Sosnowca zaoferowała mi ofertę na ok 15500zl

    Mam też ofertę na okna z firmy Oknoplast z Rudy Śląskiej
    Tutaj wycena dla okien z roletami bez drzwi balkonowymi na profilu Winergetic Standard z pakietem 3 szybowym z montażem na taśmach wyszło ok 21400zl
    A z pakietem 4 szybowym 22800zl

    Jeszcze poszukam innych ofert np Vertex.
    Może ktoś z Was mógł by się odnieść do tego co jest wyżej albo mógł zaproponowac lepsze rozwiązanie lub jakąś konkretną firmę godna polecenia.
    Był bym bardzo wdzięczny.
    Pozdrawiam serdecznie.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał sarzyk Zobacz post
    Na obecną chwilę mam wycenę na profilach Blueevolution 82 z pakietem 3 szybowym
    Za komplet z montażem na pianie bez drzwi balkonowych i rolet firma Okna Śląsk z Sosnowca zaoferowała mi ofertę na ok 15500zl

    Mam też ofertę na okna z firmy Oknoplast z Rudy Śląskiej
    Tutaj wycena dla okien z roletami bez drzwi balkonowymi na profilu Winergetic Standard z pakietem 3 szybowym z montażem na taśmach wyszło ok 21400zl
    A z pakietem 4 szybowym 22800zl

    Jeszcze poszukam innych ofert np Vertex.
    Może ktoś z Was mógł by się odnieść do tego co jest wyżej albo mógł zaproponowac lepsze rozwiązanie lub jakąś konkretną firmę godna polecenia.
    Był bym bardzo wdzięczny.
    Pozdrawiam serdecznie.
    Podążyłem śladem firmy z Ssosnowca, którą wymieniłeś z nazwy. Myślałem że to producent i znajdę na ich stronie jakieś konkrety. Wygląda że to dystrybutor, więc od nich nie oczekuję technicznych deklaracji. Jest coś co mnie martwi - napisali że dają 3 lata gwarancji. W praktyce to wystarczy by wyszły jakieś wady, ale standard rynkowy jest dłuższy.
    Podsumowując - nie wiemy co to za okna, poza nazwą profili.

    Szczerze mówiąc w pierwszym czytaniu Twojego postu wzburzył mnie wyróżniony fragment. Złapałeś się na nazwę 4X glass.. ? To sprawdź, czy to faktycznie okna 4 szybowe ... (bo to tylko 3 szyby) a przekonasz się jak działa marketing wprowadzając w nas błędne przekonanie.

    Nie znam wykonawców ze Sląska. Tzn nie z nazw... szukaj salonów Vetrex, porównaj MS, znajdziesz Adamsa, Krispola, Awilux To takie marki często spotykane w zestawieniu pierwszej ligi.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 20-01-2022 o 10:25
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Na obecną chwilę jestem bardzo nastawiony na okna Kommerling 88 MD. Czy ma ktoś jakieś opinie co do okien?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał sarzyk Zobacz post
    Na obecną chwilę jestem bardzo nastawiony na okna Kommerling 88 MD. Czy ma ktoś jakieś opinie co do okien?
    Żadnych. Okno Kommerling 88 mogą być wykonane w garażu na starych maszynach (widziałem ostatnio na fb, ktoś się oferował że ma wolną linię do produkcji i może coś wykonać) a może będzie to sensowna oferta od uznanego producenta, z określonymi parametrami, badaniami itp.
    Użycie nazwy profila praktycznie nic nie mówi. Kupisz "los" z logo Kommerling.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Rozumie. Bardzo dziękuję. Postaram się dowiedzieć.

  6. #6

    Domyślnie

    A jako okno (model) twoim zdaniem który był by lepszy.
    Aluplast 8000,
    Salamander BE 92
    Czy wejście Kommerling 88 Plus (że styropianem w profilach)?
    Zakładając że każde z tych okien zostanie wykonane poprawnie
    Z góry dziękuję

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Rzuć monetą, bo dalej nic nie wiadomo o oknach tylko o nazwach składnika. Profile porównywalnej klasy, diabeł tkwi w szczegółach. Najlepsze może być wykonane w sposób najtańszy i mieć najsłabsze parametry..
    Błądzisz Dopytaj o nazwy producentów. Poszukaj parametrów szczelności. Zrób krok w dobrym kierunku lub wybierz po renomie sprzedawcy.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #8

    Domyślnie

    Czy Expres okna z Siemianowic Śląskich jest ok? Może znasz?

  9. #9

    Domyślnie

    Ten aluplast to nie do końca ideal 8000 tylko model intertec 85 a firma to termoorofil.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    .........Szczerze mówiąc w pierwszym czytaniu Twojego postu wzburzył mnie wyróżniony fragment. Złapałeś się na nazwę 4X glass.. ? To sprawdź, czy to faktycznie okna 4 szybowe ... (bo to tylko 3 szyby) a przekonasz się jak działa marketing wprowadzając w nas błędne przekonanie.
    ....
    Zastanawiam się, jak długo będzie to nazywane marketingiem....
    Czy na ofercie jest napisane, że kalkulowano okna 4-szybowe czy tylko 4X glass?

  11. #11

    Domyślnie

    Były okna 4 szybowe. Ale nie warto w to iść.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał sarzyk Zobacz post
    Były okna 4 szybowe. Ale nie warto w to iść.
    Uważam jednak, że warto by było podrążyć ten temat.

  13. #13

    Domyślnie

    Nie wiem co tu drążyć. Była oferta na 4 szyby.
    Po przemyśleniu nie warto w to iść. O ile przeskok z szyby podwójnej na potrójna był z 1.0 (1.1) na 0.5 to z 3 szyb na 4 to z 0.5 na 0.4. Nie warto. Szyby i tak są cieplejsze niż ramy dlatego tak bardzo szukam pomocy co do tego jakie okno (profil) model okna wybrać.
    Pomijam już kwestie że okno przez producenta powinno być dobrze zrobione a przez montażystów dobrze zamontowane.
    Najpierw myślałem czy lepiej kupić okno BE 92 czy Kommerling 88 czy Intertect 85 z aluplast.
    Potem jak bym miał opinie który z tych modeli może być najlepszy szukaj bym dobrego producenta.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20220205-195009_Xodo Docs.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	54,8 KB
ID:	458625  

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ok, faktycznie miałeś ofertę na okno z pakietem trzykomorowym a nie tylko 4xglass.
    Pakiety 4szybowe średnio się przyjęły bo jak zauważyłeś różnica w efektach niewielka, a ryzyko pęknięć środkowych szyb w wyniku przegrzania duże (u praktykujących producentów dochodził koszt hartowania szyb).

    Ważniejszy jest producent i dystrybutor niż nazwa systemu. Jakby jakiś profil się istotnie wyróżniał, to byłby hitem sprzedaży. A tak mamy tylko bardziej znane profile drogie i tanie. Oraz normalne.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #15

    Domyślnie

    Czyli patrzeć na takie czynniki jak:

    Stal zamknięta 2mm
    Okno (rdzeń) w kolorze zbliżonym do okleiny
    Dodatkowe izolacje w ramię oknie jak styropian zawsze na plus
    3 uszczelki w ramię to "standard" ale w Kommerling jest 4 uszczelka pod pakietem szybowym.
    Okucia to albo ROTO NT albo Winkhaus ActivPilot Concept
    Ciepłe ramki albo Tagi albo Swisspacer Advance

    Oczywiście oczekuje poprawnego montażu na pianie. Ja następnie potem albo dokończę we własnym zakresie albo membrana od środka i zewnątrz albo dam taśmy.

    Czy jeszcze na coś patrzeć?

    P.S
    Czy chowane zawiasy to problem w użytkowaniu po czasie ( problem z opadającym oknem itd....)?

    Dziękuję

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Stal - nie ma takiego znaczenia. Czasem wystarczy 1,2. Niekiedy mało będzie 2. Nie sprawdzisz tego, a wątpię by producent stosował w każdym oknie bez dopłaty.
    Patrz na parametry okien.
    tak samo styropian. W Vece Alphaline był. A nowsza Veka 82 go nie ma i końcowe parametry U ma podobne.
    Ciepła ramka - ok. Okucia ukryte - ok, najlepsze doświadczenia mam z Roto i GU. Wiknhausa słabo wspominam, ale robiłem go najmniej.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #17

  18. #18

    Domyślnie

    Postawiłem na Kommerling 88MD.
    Produkuje to firma alsecco.
    Okna zamontuje firma okna silesia z Siemianowic Śląskich. Dam znać po wszystkim czy było warto.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał sarzyk Zobacz post
    Postawiłem na Kommerling 88MD.
    Produkuje to firma alsecco.
    Okna zamontuje firma okna silesia z Siemianowic Śląskich. Dam znać po wszystkim czy było warto.
    Pisanie, że postawiłeś na okna z profilu Kommerling to tak jak pisanie, że wybrałeś samochód z oponami Pirelli.

    Profil to tylko jeden z elementów okna - z resztą stosunkowo średnio istotny. Veka 82 ma parametry niemalże identyczne.

    W oknach najważniejszy jest montaż i jakość wykonania okna, później okucia i zawiasy, a stosunkowo najmniej istotne są pakiety szybowe i profile.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmmarcinnn Zobacz post
    Pisanie, że postawiłeś na okna z profilu Kommerling to tak jak pisanie, że wybrałeś samochód z oponami Pirelli.

    Profil to tylko jeden z elementów okna - z resztą stosunkowo średnio istotny. Veka 82 ma parametry niemalże identyczne.

    W oknach najważniejszy jest montaż i jakość wykonania okna, później okucia i zawiasy, a stosunkowo najmniej istotne są pakiety szybowe i profile.
    Ależ autor napisał, że Kommerling, wymienił producenta i salon (co nieco posprawdzałem sobie w sieci)... także uważam, że jak na standard podobnych pytań jest dobrze.

    Swoją drogą zastanawiam się dlaczego ten, a nie inny z oferty tego producenta

    Czy na koniec dyskusji nie dojdziemy do wniosku, że jednak nie wygrał argument marki?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony