dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Nibe f1245 pompa nie reaguje na zmianę krzywej

    Witam

    obecnie niezamieszkały dom ogrzewam pompą jak w tytule, chciałem zmienić krzywą na niższą oraz własną bo bez sensu jest utrzymywać 20c w pustym domu. Mimo iż obliczona temp zasilania wynosi 20c tak jak powinna wynikając z krzywej, na podłogówkę pompa puszcza 28-30c tak jak wcześniej. Jak temu zapobiec? Zauważyłem że temperatura powrotu jest niemal identyczna jak obliczona zasilania, możliwe że jakieś czujniki zostały odwrotnie zamontowane czy moje rozumowanie jak działa ten system jest błędne?

    Bonusowe pytanie, jak ustawiacie godziny grzania przy taryfie G12w? Instalator ustawił mi poprzez harmonogram i w drogich godzinach przesunięcie temperatury jest na -5 jednak czasem sprężarka załącza się wtedy kiedy nie powinna. Próbowałem zablokować sprężarkę w tych godzinach poprzez harmonogram blokowania i pojawił się komunikat
    Wł. zabezp. przed zamarzaniem
    Ostatnio edytowane przez jampa ; 18-01-2022 o 13:23

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    To jest pompa On/Off. Dlatego gdy działa sprężarka temp tłoczona na dom jest większa niż obliczona. Ta różnica jest naliczana na liczniku stopniominut. Jak licznik się wyzeruje to sprężarka się wyłącza. Następnie stopniominuty powinny zacząć maleć bo temp w podłodze będzie niższa niż obliczona i gdy licnzik osiągnie wartosć załączenia sprężarki to cykl się powtórzy.

    Do G12W mam dokładnie tak ustawione, podbicie krzywej w taniej ( a właściwie 30 minut przed żeby zdążyło naliczyć stopniominuty) i zmniejszenie w drogiej. Tak pomp może się włączyć w drogiej ale to nic złego. Głównie pracuje w taniej.
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym 220m2 użytkowa, podloga 21cm EPS100, sciany 20cm grafit33, dach 20cm pianka, PC NIBE F1245 10kW, rekuperator vents 350

  3. #3

    Domyślnie

    Pytanie czy Nibe wymaga restartu systemu?

    W Daikinie gdy wprowadzam zmiany przy krzywej pogodowej - to system wymaga restartu.
    Gdy nie wykonam restartu - to Pompa pracuje na "starych ustawieniach", dopiero po restarcie "wczytuje" w sterownik zmienione wartości ustawień.
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony