dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Obfite opady - wilgotne ściany

    Witam forumowiczów,

    Mam problem, który ostatnio mocno mnie męczy.

    3 lata temu kupiłem dom. Dom dosyć nowy, przez pierwsze 2 lata nie było problemów. Ostatnio po obfitych opadach na wszystkich ścianach połączonych z fundamentem (także ściana wewnętrzna) zaczęła wychodzić wilgoć. Nieoficjalnie wiem, że byli właściciele mieli jakiś problem. Kiedy zapytałem oficjalnie twierdzą, że nie mieli. I to jest jeden problem, bo być może dysponują wiedzą, która ułatwiłaby znalezienie problemu.

    Ważne jest dla mnie ustalenie przyczyny pojawiania się wilgoci i ew. dochodzenie odszkodowania / skorzystania z rękojmi (ze względu na potencjalne koszty). A najważniejsze jest usunięcie przyczyny wchodzenia wilgoci na ściany, ale zupełnie nie wiem jak temat ugryźć. Miałem już opinię jednej z firm zajmujących się izolacjami fundamentów i sugestię poprawienia izolacji poziomej i pionowej ścian zewnętrznych (co miało sens o tyle, że dom jest osadzony niżej niż był na wstępnym projekcie, przez co izolacja pozioma jest pod poziomem gruntu, więc gdyby izolacja pionowa była wadliwa, to mogła by to być droga wchodzenia wilgoci na ściany) - nie zdecydowałem się, bo zastanawiające było dla mnie to dlaczego wilgoć jest też na ścianie wewnętrznej (mało tego - pojawiła się tam najszybciej i weszła najwyżej). A koszt takich prac idzie w dziesiątki tysięcy, więc po prostu chciałbym mieć poczucie, że z dużym prawdopodobieństwem podjęte kroki przyniosą efekt. Jeżeli problem pojawia się po obfitych deszczach to może warto zadbać o odprowadzenie nadmiaru wody od domu (drenaż?) ? Będę wdzięczny za każdą wskazówkę / pomoc - nie znam się zupełnie na tych tematach i czuję trochę bezsilny.

    PS. Jeśli jest tu ktoś z łódzkiego i wie, że jest w stanie rozwiązać ten problem, chętnie podejmę współpracę.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Tak czy siak woda gruntowa bo po deszczach dom z stawu nie wystaje. najprościej wykop dołek w pobliżu domu no tak na metr głęboki zakryhj go wiaderkiem , tak aby woda z powierzchni gruntu do niego nie napływała . Po obfitych deszczach sprawdź. To oczywiście jak przy wykopaniu suchy będzie. Jak stwierdzisz wodę to zrób dookoła chałupy odwodnienie z pompą . Twój dom będzie w leju depresyjnym i lustro wody gruntowej będzie na poziomie tej rury drenarskiej i dna pompy. I FUNDAMENTÓW

    Jak masz dom nie pałac, spokojnie ogarniesz temat samodzielnie . Izolacja pionowa i pozioma to znacznie kosztowniejsza inwestycja

  3. #3

    Domyślnie

    Izolacja pomiędzy ścianą fundamentową a ścianami nośnymi jest poniżej poziomu gruntu?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał masera Zobacz post
    Izolacja pomiędzy ścianą fundamentową a ścianami nośnymi jest poniżej poziomu gruntu?
    to dobry trop , izolacja pozioma; ściana fundamentowa/ściany nośne to podstawa. Można nawet nie robić izolacji pionowej ścian fundamentowych (jeżeli brak piwnicy) ale jakość poziomej to najważniejsza rzecz. Być może są 2 przyczyny problemów:

    1. kiepska lub nawet brak izolacji poziomej
    2. izolacja pozioma poniżej gruntu gdzie zbiera się woda

    pewnie pkt 2 skoro problemy są po większych deszczach

  5. #5

    Domyślnie

    Tak, izolacja pozioma jest poniżej poziomu gruntu - podłoga w domu wychodzi w sumie równo z gruntem, nie ma żadnego skoku. Na projekcie z tego co widziałem dom był wyżej w stosunku do gruntu, niż wyszło to ostatecznie. Nie wiem dokładnie z czego wynikała ta potrzeba podniesienia poziomu gruntu. Na to nie mam już wpływu, zastanawiam się jak rozwiązać ten problem. Czy drenaż / opaska drenażowa to jest dobre rozwiązanie? ( z tym, że tę wodę musiałbym i tak odciągać pewnie do jakiegoś zbiornika )

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony