dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 49
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ajstos Zobacz post
    "Automatyka sterująca WPM (II, i, iw) dokonuje obliczeń na podstawie odczytywanych na bieżąco parametrów ciśnień i temperatur w obiegu termodynamicznym pompy ciepła."
    Ciśnienia czynnika układu sprężarki, a nie obiegu.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Ciśnienia czynnika układu sprężarki, a nie obiegu.
    Chyba wiedzą o czym piszą. Jeszcze tego by brakowało, żeby kłamali. Sprężarka jest elementem obiegu, tak bynajmniej mi się wydaje. Czy się mylę?
    Parterówka 162m2, 100% podłogówka, Izolacja podłoga 20cm 0,038, ściany BK 24+20cm 0,033, strop 40cm wełna 0,039 między belkami stropowymi i legarami, ścianki kolankowe zostały do ocieplenia od wewnątrz, PC Stiebel Eltron 7 CS Premium + HSBC 200, PV 7,7kWp

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Moja PP wg tabel ma koło zera COP ok 2,5 a i tak jest tanio jak sprzęt za ok 2500zł
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ajstos Zobacz post
    Chyba wiedzą o czym piszą. Jeszcze tego by brakowało, żeby kłamali. Sprężarka jest elementem obiegu, tak bynajmniej mi się wydaje. Czy się mylę?
    To nie kwestia kłamstwa - ale znając zasadę pompy ciepła można powiedzieć, że te dane są mocno szacowane i oderwane od rzeczywistości, więc nie ma co porównywać.
    Opisz lepiej dom i zużycie, a to powie o samej pompie więcej niż wyssane z aplikacji COP.

    Pomyśl sobie jak pięknie wygląda marketing. Nie ważne ile pompa weźmie, ale inwestor znajomym powie, że ma takie COP, że gruntowe mogą się powstydzic

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ajstos Zobacz post
    Chyba wiedzą o czym piszą. Jeszcze tego by brakowało, żeby kłamali. Sprężarka jest elementem obiegu, tak bynajmniej mi się wydaje. Czy się mylę?
    Którego obiegu?
    1) obieg gazu ?
    2) obieg wody ?

    Mój Daikin Altherma 6 kW - powinien wg tabel wyciągać przy zerze stopni i wodzie +37*C około 3,45 COP.
    A nie za każdym razem tyle wyciągnie, bo to też zależy od wilgotności powietrza i tego jak często defrosty musi wykonać. Do tego ten COP jest dla pracy nominalnej, a przy zerze stopni P.C. będzie modulować i pracować w okolicy minimalnych lub średnich obrotach.

    Mam fotowoltaikę, to i licznik z dobowym odczytem, który weryfikuję z tym co pokazuje Altherma.
    Z moich obliczeń, wyszedł SCOP:
    - październik 3,91
    - listopad 4,05
    - grudzień 3,45

    Dom z OZC 7.1 kW, normy WT2021 nie spełnia, aczkolwiek izolowany jest.
    Grzejniki niskotemperaturowe z krzywą grzewczą +15/+28*C do -30/+54*C.
    Przy zerze stopni jednego dnia grzeje wodą +35*C innego dnia +37*C.

    Masz ogrzewanie podłogowe to możesz mieć lepszy SCOP, ale SCOP 5 za cały miesiąc to raczej przesada. Pojedyncze dni mogą sie trafić z takim SCOP, ale cały miesiąc to raczej mało prawdopodobne.
    Ostatnio edytowane przez Marco36 ; 18-01-2022 o 22:10
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    To nie kwestia kłamstwa - ale znając zasadę pompy ciepła można powiedzieć, że te dane są mocno szacowane i oderwane od rzeczywistości, więc nie ma co porównywać.
    Opisz lepiej dom i zużycie, a to powie o samej pompie więcej niż wyssane z aplikacji COP.

    Pomyśl sobie jak pięknie wygląda marketing. Nie ważne ile pompa weźmie, ale inwestor znajomym powie, że ma takie COP, że gruntowe mogą się powstydzic
    Wrzesień i październik mogą być trochę przekłamane, bo dostosowywałem krzywą grzewczą i przegrzewało mi pomieszczenia i CWU grzałem do 48C.
    Teraz utrzymuję 22C w domu i CWU grzeję do 43C.

    12 dni Wrzesień i Październik - CO 139kWh (731kWh) CWU 59kWh (173kWh)
    Listopad - CO 200kWh (981kWh) CWU 42kWh (124kWh)
    Grudzień - CO 416kWh (1533kWh) CWU 57kWh (140kWh)
    Parterówka 162m2, 100% podłogówka, Izolacja podłoga 20cm 0,038, ściany BK 24+20cm 0,033, strop 40cm wełna 0,039 między belkami stropowymi i legarami, ścianki kolankowe zostały do ocieplenia od wewnątrz, PC Stiebel Eltron 7 CS Premium + HSBC 200, PV 7,7kWp

  7. #27

    Domyślnie

    Wskazania liczydeł w Pompach Ciepła opierają się o obliczenia z kalkulatora. Nie jest to pomiar sprzętem pomiarowym.

    W laboratorium porobili jakieś pomiary nanieśli to w jakieś tabelki i wzory wg których P.C. robi swoje wyliczenia produkowanego ciepła i pobieranego prądu.
    Te obliczenia są obarczone błędem do 15%.
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Wyniki naprawdę spoko, co trochę bardziej urealnia wyniki. I na zużyciu bym się skupił aniżeli scop. Masz tanie źródło ciepła, w domu ciepło

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marco36 Zobacz post
    Którego obiegu?
    1) obieg gazu ?
    2) obieg wody ?

    Mój Daikin Altherma 6 kW - powinien wg tabel wyciągać przy zerze stopni i wodzie +37*C około 3,45 COP.
    A nie za każdym razem tyle wyciągnie, bo to też zależy od wilgotności powietrza i tego jak często defrosty musi wykonać. Do tego ten COP jest dla pracy nominalnej, a przy zerze stopni P.C. będzie modulować i pracować w okolicy minimalnych lub średnich obrotach.

    Mam fotowoltaikę, to i licznik z dobowym odczytem, który weryfikuję z tym co pokazuje Altherma.
    Z moich obliczeń, wyszedł SCOP:
    - październik 3,91
    - listopad 4,05
    - grudzień 3,45

    Dom z OZC 7.1 kW, normy WT2021 nie spełnia, aczkolwiek izolowany jest.
    Grzejniki niskotemperaturowe z krzywą grzewczą +15/+28*C do -30/+54*C.
    Przy zerze stopni jednego dnia grzeje wodą +35*C innego dnia +37*C.

    Masz ogrzewanie podłogowe to możesz mieć lepszy SCOP, ale SCOP 5 za cały miesiąc to raczej przesada. Pojedyncze dni mogą się trafić z takim SCOP, ale cały miesiąc to raczej mało prawdopodobne.
    Przy średniej temperaturze 10C, różnica przenoszenia będzie około 15C, więc SCOP ponad 5 nie jest niczym niezwykłym.
    Parterówka 162m2, 100% podłogówka, Izolacja podłoga 20cm 0,038, ściany BK 24+20cm 0,033, strop 40cm wełna 0,039 między belkami stropowymi i legarami, ścianki kolankowe zostały do ocieplenia od wewnątrz, PC Stiebel Eltron 7 CS Premium + HSBC 200, PV 7,7kWp

  10. #30

    Domyślnie

    Temat wałkowany tysiące razy dopuki nie masz ciepłomierza i to nie byle jakiego który jest w stanie mierzyć produkcję z delta mniejszą niż 3K oraz umie odejmować energię pobieraną podczas defrostu oraz osobnego podlicznika na pompie nie masz co gadać o SCOP.
    Ale widzę że jesteś tak podjarany swoją pompą że argumenty wszystkich tu piszących do Ciebie nie trafiają więc żyj sobie w tym przekonaniu że masz SCOP 5 .
    Ale muszę Cię załamać że masz dziadowska pompę bo inżynierowie Panasonica tak to wymyślili że nawet z przy zastosowaniu ultradźwiękowego przepływomierza w mojej mam SCOP na poziomie 10 .
    A mogę tak zrobić że będzie 20.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Temat wałkowany tysiące razy dopuki nie masz ciepłomierza i to nie byle jakiego który jest w stanie mierzyć produkcję z delta mniejszą niż 3K oraz umie odejmować energię pobieraną podczas defrostu oraz osobnego podlicznika na pompie nie masz co gadać o SCOP.
    Ale widzę że jesteś tak podjarany swoją pompą że argumenty wszystkich tu piszących do Ciebie nie trafiają więc żyj sobie w tym przekonaniu że masz SCOP 5 .
    Ale muszę Cię załamać że masz dziadowska pompę bo inżynierowie Panasonica tak to wymyślili że nawet z przy zastosowaniu ultradźwiękowego przepływomierza w mojej mam SCOP na poziomie 10 .
    A mogę tak zrobić że będzie 20.
    Panasonica zostawmy w spokoju. Dobre pompy, które trzymają parametry techniczne względem tych z tabelek, jezeli instalacja jest wykonana prawidłowo, a że ma ubogie opomiarowanie, to inna sprawa.

    Jakbyś czytał wątek to byś zauważył, że jest tam bufor 100l równolegle, który jest uzywany do defrostu, i wbrew obiegowej opinii na forum temperatura na wejsciu i wyjściu jest taka sama, a nie rzucał utartymi zabobonami.

    Są pewne narzucone normy mierzenia COP i SCOP, które są badane przy dużo precyzyjniejszych układach pomiarowych, których przeciętny Kowalski jest w stanie zakupić. Przy P7W35 jak widzimy COP to 4,23 to czemu przy P10W25 nie może być COP ponad 5? Wręcz bym powiedział, że strasznie słabo. Przy P-7W35 2,83, u mnie P-10W32 2,59.



    Guzik mnie obchodzi jak wysoką sprawność ma moja PC. Liczy się realność pomiaru. Jakbym miał COP 10-20 to nie mialbym w ogóle wątpliwości, a że parametry chałupy, PC i licznika energii są w normie to nie jestem sceptycznie nastawiony. Aczkolwiek przyjmuję jakiś błąd pomiaru, ale to samo można załóżyć przy każdej innej PC czy kotle.
    Parterówka 162m2, 100% podłogówka, Izolacja podłoga 20cm 0,038, ściany BK 24+20cm 0,033, strop 40cm wełna 0,039 między belkami stropowymi i legarami, ścianki kolankowe zostały do ocieplenia od wewnątrz, PC Stiebel Eltron 7 CS Premium + HSBC 200, PV 7,7kWp

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Już koledzy napisali. Zainstaluj osobny ciepłomierz o solidnej średnicy, by nie tamować przepływów.
    Zmierz ilość wytworzonego ciepła i spisz osobny podlicznik, a nie ten z pompy.
    Solidne dane pokazywał user Pratchawiec, poszukaj.

    A poza tym, po co zakładać nowy temat, jak jest stary?

    https://forum.muratordom.pl/showthre...py+ciep%C5%82a
    Dzięki Przeczytałem sobie wszystko i wychodzi na to, ze wszystko u mnie w normie, także nie trzeba węszyć żadnych spisków.
    Ostatnio edytowane przez Ajstos ; 19-01-2022 o 09:28
    Parterówka 162m2, 100% podłogówka, Izolacja podłoga 20cm 0,038, ściany BK 24+20cm 0,033, strop 40cm wełna 0,039 między belkami stropowymi i legarami, ścianki kolankowe zostały do ocieplenia od wewnątrz, PC Stiebel Eltron 7 CS Premium + HSBC 200, PV 7,7kWp

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ajstos Zobacz post
    Guzik mnie obchodzi jak wysoką sprawność ma moja PC. Liczy się realność pomiaru. Jakbym miał COP 10-20 to nie mialbym w ogóle wątpliwości, a że parametry chałupy, PC i licznika energii są w normie to nie jestem sceptycznie nastawiony. Aczkolwiek przyjmuję jakiś błąd pomiaru, ale to samo można załóżyć przy każdej innej PC czy kotle.
    hahahaha Liczy się tylko czas zwrotu względem COP1 i to czy pudło na siebie zarobi i jaki kupon później będzie.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    hahahaha Liczy się tylko czas zwrotu względem COP1 i to czy pudło na siebie zarobi i jaki kupon później będzie.
    To wiadomo, że jest zawsze na pierwszym miejscu
    Jednak w tym temacie nie o to mi chodziło, ale Prostaś rozwiał moje wątpliwości. Przeglądałem troche forum, ale na ten temat nie trafiłem niestety.
    Parterówka 162m2, 100% podłogówka, Izolacja podłoga 20cm 0,038, ściany BK 24+20cm 0,033, strop 40cm wełna 0,039 między belkami stropowymi i legarami, ścianki kolankowe zostały do ocieplenia od wewnątrz, PC Stiebel Eltron 7 CS Premium + HSBC 200, PV 7,7kWp

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ajstos Zobacz post
    Wrzesień i październik mogą być trochę przekłamane, bo dostosowywałem krzywą grzewczą i przegrzewało mi pomieszczenia i CWU grzałem do 48C.
    Teraz utrzymuję 22C w domu i CWU grzeję do 43C.

    12 dni Wrzesień i Październik - CO 139kWh (731kWh) CWU 59kWh (173kWh)
    Listopad - CO 200kWh (981kWh) CWU 42kWh (124kWh)
    Grudzień - CO 416kWh (1533kWh) CWU 57kWh (140kWh)
    W jakim regionie mieszkasz? Tak mniej więcej, chodzi o strefę klimatyczną.
    Ile razy dziennie ładujesz ten 168l zasobnik na CWU?

    Średnia temp. dla Łodzi (dla mnie) w listopadzie to 5,4C
    https://www.weatheronline.pl/weather...ANG=pl&MOD=MOA

    Załóżmy, że miałeś podobną. Ilość zużywanej CWU to rzecz indywidualna, ale zakładam, że przynajmniej 3 lub 4 razy na dobę (piszesz, że ładujesz go do 43C - ja swój zasobnik 300l. ładuje 2 razy dziennie do 45C przy 3 osobach), więc z grubsza można przyjąć, że ładujesz go przy temp. DZ równym 5,4C (średnio-miesięcznie).

    Poszło CI, wg Twojej pompy, 42 kWh.

    Możesz mi wytłumaczyć jakim cudem, ja w SIERPNIU mając temp. DZ od 16 do 18C (mam chłodzenie pasywne i temp. obraca się w tych wartościach) zużyłem 41 kWh?

    Pratchawiec ma SCOP od 3,2 do 3,5. Zależy od roku. CAŁEGO roku, a dane ma z ciepłomierza i osobnego podlicznika.
    Więc przykro mi, nie wierzę w Twoje dane.

    I ostatnie: ile Cię kosztował ten monoblok z montażem?
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    W jakim regionie mieszkasz? Tak mniej więcej, chodzi o strefę klimatyczną.
    Ile razy dziennie ładujesz ten 168l zasobnik na CWU?

    Średnia temp. dla Łodzi (dla mnie) w listopadzie to 5,4C
    https://www.weatheronline.pl/weather...ANG=pl&MOD=MOA

    Załóżmy, że miałeś podobną. Ilość zużywanej CWU to rzecz indywidualna, ale zakładam, że przynajmniej 3 lub 4 razy na dobę (piszesz, że ładujesz go do 43C - ja swój zasobnik 300l. ładuje 2 razy dziennie do 45C przy 3 osobach), więc z grubsza można przyjąć, że ładujesz go przy temp. DZ równym 5,4C (średnio-miesięcznie).

    Poszło CI, wg Twojej pompy, 42 kWh.

    Możesz mi wytłumaczyć jakim cudem, ja w SIERPNIU mając temp. DZ od 16 do 18C (mam chłodzenie pasywne i temp. obraca się w tych wartościach) zużyłem 41 kWh?

    Pratchawiec ma SCOP od 3,2 do 3,5. Zależy od roku. CAŁEGO roku, a dane ma z ciepłomierza i osobnego podlicznika.
    Więc przykro mi, nie wierzę w Twoje dane.

    I ostatnie: ile Cię kosztował ten monoblok z montażem?
    3,5 już razem z CWU podaje Prachtawiec. Jak zlicze na koniec sezonu to pewnie będzie trochę tylko więcej. U mnie 2 osoby, głównie prysznice, może trochę podbije SCOP do góry ze względu na małe zapotrzebowanie CWU. 1-2 razy na dobę się załączy. Poczytaj dokładnie Prachtawca. Podaje w postach nawet COP 3,3 przy -8°C, a przy -16 2,5, przy 0 4,11! U Prachtawca CWU to aż 30% zużycia, dlatego tak niski ogólny SCOP.
    Ostatnio edytowane przez Ajstos ; 19-01-2022 o 22:08
    Parterówka 162m2, 100% podłogówka, Izolacja podłoga 20cm 0,038, ściany BK 24+20cm 0,033, strop 40cm wełna 0,039 między belkami stropowymi i legarami, ścianki kolankowe zostały do ocieplenia od wewnątrz, PC Stiebel Eltron 7 CS Premium + HSBC 200, PV 7,7kWp

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Pomijając już dokładność tych danych.

    SCOP to sezonowy współczynnik wydajności. Porównywanie za 1 miesiąc mija się totalnie z celem. W zimne miesiące PW będzie w plecy, ale nadrobi w cieplejsze, a przy dużym udziale CWU odbije latem.

    U mnie CO za grudzień to 4.62 - byłoby lepiej gdybym obniżył trochę deltę na GZ - mam trochę małe przepływy i nie jest optymalnie, ale bez wymiany pompki tego nie osiągnę, a wymiana się nie zwróci nigdy więc dopiero jak kiedyś padnie. Dość szybko dobijam do 33 na wyjściu pompy, a przy dłuższym cyklu grzania 35 stopni.
    CWU 3.62 - udział w zużyciu energii to 20%.
    Łączne COP wyszło 4.4.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Pomijając już dokładność tych danych.

    SCOP to sezonowy współczynnik wydajności. Porównywanie za 1 miesiąc mija się totalnie z celem. W zimne miesiące PW będzie w plecy, ale nadrobi w cieplejsze, a przy dużym udziale CWU odbije latem.

    U mnie CO za grudzień to 4.62 - byłoby lepiej gdybym obniżył trochę deltę na GZ - mam trochę małe przepływy i nie jest optymalnie, ale bez wymiany pompki tego nie osiągnę, a wymiana się nie zwróci nigdy więc dopiero jak kiedyś padnie. Dość szybko dobijam do 33 na wyjściu pompy, a przy dłuższym cyklu grzania 35 stopni.
    CWU 3.62 - udział w zużyciu energii to 20%.
    Łączne COP wyszło 4.4.
    Nieźle, jaka pompka?
    Parterówka 162m2, 100% podłogówka, Izolacja podłoga 20cm 0,038, ściany BK 24+20cm 0,033, strop 40cm wełna 0,039 między belkami stropowymi i legarami, ścianki kolankowe zostały do ocieplenia od wewnątrz, PC Stiebel Eltron 7 CS Premium + HSBC 200, PV 7,7kWp

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Wszystko podane w stopce, to pompa gruntowa więc te wyniki nie są czymś wyjątkowym. Ale za tę cenę jest naprawdę spoko.
    Wszystko opomiarowane niezależnie, dane dla całego układu ze wszystkimi pompkami, zużyciem energii przez sterownik.

    Jako ciekawostka - Viessmann:
    https://www.viessmann.com.pl/wizualizacja/pompa.html
    Ostatnio edytowane przez Owczar ; 19-01-2022 o 23:09

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Wszystko podane w stopce, to pompa gruntowa więc te wyniki nie są czymś wyjątkowym. Ale za tę cenę jest naprawdę spoko.
    Wszystko opomiarowane niezależnie, dane dla całego układu ze wszystkimi pompkami, zużyciem energii przez sterownik.

    Jako ciekawostka - Viessmann:
    https://www.viessmann.com.pl/wizualizacja/pompa.html
    Owczar ja wiem że Ty masz gruntówkę ale Twoja stopka się nie wyświetla, przynajmniej u mnie

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony