dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 66
  1. #21

    Domyślnie

    Tak przez poprzek tej ścianki idą belki skręcone w rozstawie co metr że zbrojeniem górnym do wieńca na tej ściance i od niej w drugą stronę, kratownica zbrojona była pomieszczenia nie przez całą długość czy szerokość tylko tak jak pomieszczenia.dodam że jest jedną scianka konstrukcja 24 i jeszcze inne 12.nie mam jak bo dodał bym rzut .

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Co to da, że się spytasz jakiś ludków na forum? Taki konstruktor skończył odpowiednie studia i korzysta z odpowiedniego programu komputerowego. Także o ile robisz zgodnie z projektem, pod którym podpisał się konstruktor - raczej nic się nie "zerwie". Natomiast jeśli zamiast budować tak jak w projekcie robisz po swojemu - skonsultuj to z konstruktorem, który podpisał się pod tym projektem.
    Sądzę że nie ma tak żadnego KB , nie ma żadnego projektu a jest zwykła samowola budowlana , bez żadnego nadzoru , bo jak ktoś pisze że ściany z gazobetonu 12cm traktuje jako konstukcyjne to widać że żadnego pojęcia nie ma i nie ma żadnego projektu ani nadzoru.

    Z drugiej strony co może się stać ? Co najwyżej te jego ściany "konstrukcyjne 12cm" od obciążenia się pokruszą a cały stop się mocno wygnie (wersja optymistyczna) albo po prostu się zawali i jego i całą rodzinę zabiję ..
    Ale no cóż , jak to mówią człowiek uczy się na błędach i jak to mówią mądry Polak po szkodzie ...

    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał Budowlaniec12 Zobacz post
    .nie mam jak bo dodał bym rzut .
    Umieść zdjęcia gdzieś w sieci i daj linka do tych zdjęć.
    Z opisu nie wynika nic dokładnego.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #24

    Domyślnie

    Na e-maila wyśle,tylko go podaj.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Wysłałem info na pw.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #26

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Odebrałem i oglądałem.
    Niestety te zdjęcia nie wyjaśniły wiele.
    Zielona ścianka jest z cegły i ma gr.12cm.
    Żółta ma 24cm ale wyżej na rysunku zmienia się na 12cm.
    Są też dwie prostopadłe do powyższych ścianki 12cm z gazobetonu.
    Strop opiera się na tych wszystkich ściankach ?

    Strop jest już wylany?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #28

    Domyślnie

    Wygląda na to że tak, zresztą wszystko widać po zbrojeniu leży na nich skręcona belka w którą wchodzi zbrojenie kratownicy , wszystkie ścianki na jednej wysokości więc raczej musi się opierać nie może być inaczej.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Budowlaniec12 Zobacz post
    Wygląda na to że tak, zresztą wszystko widać po zbrojeniu leży na nich skręcona belka w którą wchodzi zbrojenie kratownicy , wszystkie ścianki na jednej wysokości więc raczej musi się opierać nie może być inaczej.
    Opieranie stropu na ściankach działowych? Kto tak robi? U mnie budowlańcy nawet nie dojeżdżali do stropu ściankami działowymi bo mówili, że nie jest to zgodne ze sztuką. Dziwny ten Twój projekt.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Opieranie stropu na ściankach działowych? Kto tak robi? U mnie budowlańcy nawet nie dojeżdżali do stropu ściankami działowymi bo mówili, że nie jest to zgodne ze sztuką. Dziwny ten Twój projekt.
    Projekt ???




    Nie ma żadnego projektu , nie ma żadnego KB.

    Bo w żadnych projekcie na 100% nie ma wykorzystania ścian działowych jako nośne , tak samo żaden KB na to NIGDY by sie nie zgodził.

    To 100% samowola budowlana , budowana przez osobę bez wiedzy i doświadczenia ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał Budowlaniec12 Zobacz post
    Wygląda na to że tak, zresztą wszystko widać po zbrojeniu leży na nich skręcona belka w którą wchodzi zbrojenie kratownicy , wszystkie ścianki na jednej wysokości więc raczej musi się opierać nie może być inaczej.
    Zauważyłem podcięte / wycięte element więźby dachu....
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #32

  13. #33

    Domyślnie

    Ale o czym tu dyskusja? Wymieniacie się zdjęciami na PW a dyskusje prowadzicie na forum.
    Nawet gdyby ktoś chciał dołączyć do dyskusji to nie dołączy bo nie ma do czego się odnieś.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Jeżeli strop jest już wylany to zawsze możesz odcinkami podkuć pod spodem tej płyty głębsze gniazda.
    Powstanie taki betonowy wieniec pod spodem tej płyty.

    Mam nadzieję, że ktoś uprawniony dobrze policzył i zazbroił ten strop.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.209

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Mam nadzieję, że ktoś uprawniony dobrze policzył i zazbroił ten strop.
    Cytat Napisał Budowlaniec12 Zobacz post
    Witam mam takie pytanie jakieś 2 lata temu wymieniałem strop z drewnianego na żelbetowy w istniejącym domu,majster wykonał go wkuwając do okoła rant na 7 cm i resztę oparł na jednej ścianie nośnej i resztę na dzialowkach..
    Dalej myślisz że ktoś to liczył?

  16. #36

    Domyślnie

    Czytałem normę w której pisze że można zejść do 6 cm przy zastosowaniu zbrojenia górnego,bez górnego to jest 8 cm.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.209

    Domyślnie

    Cytat Napisał Budowlaniec12 Zobacz post
    Czytałem normę w której pisze że można zejść do 6 cm przy zastosowaniu zbrojenia górnego,bez górnego to jest 8 cm.
    Drugi raz albo nawet trzecie raz wklej ten fragment normy. Czego konkretnie on dotyczy jakich stopów i jakich oparć na jakim materiale.

  18. #38

    Domyślnie

    Odnosi się do stropów żelbetowych, możecie sprawdzić.

  19. #39

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.209

    Domyślnie

    Cytat Napisał Budowlaniec12 Zobacz post
    Odnosi się do stropów żelbetowych, możecie sprawdzić.
    Cytat Napisał Budowlaniec12 Zobacz post
    Oparcie na murze
    A ten mur to jaki? Czy aby gazobeton? stropy żelbetowe też są różne. Powołujesz się na coś to pokaż na co, dlaczego ktoś ma szukać i zastanawiać się co pytający czytał?

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony