dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    globaldhino

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Zbąszyń
    Kod pocztowy
    64-360
    Posty
    2

    Domyślnie Jak wzmocnić płytę fundamentową, wylewkę

    Jestem nowy na forum więc serdecznie witam wszystkich. Kupiłem swoją działkę z budynkiem gospodarczym o wymiarze 10 m na 5 m, który jest zbudowany z "półbali" drewnianych. Główne belki nośne są posadowione na betonowych klockach wkopanych na 50 cm, w sumie jest ich osiem, całość połączona mniejszymi belkami i obita półbalami. Nie będę się rozpisywał na temat konstrukcji ponieważ nie o to mi chodzi w tym poście. W środku szopy jest wylana płyta betonowa, idealnie zatarta, posiada dylatacje. Tak naprawdę ma już 15 lat i nie posiada żadnego pęknięcia.

    Z przyczyn takich i owakich postanowiłem zlikwidować tą szopę i postawić nowy budynek gospodarczy z użytkowym poddaszem. Budynek będzie lekkiej konstrukcji, budowany w technice szkieletowej - drewnianej. Chciałbym zostawić tą płytę betonową. Tylko pytanie czy ta płyta to wszystko wytrzyma. Nie mam żadnych informacji czy płyta jest zbrojona, były właściciel już nie żyje. Odkopałem ją w jednym miejscu i okazało się, że grubość tej wylewki to 15-20 cm. Naprawdę nie chciałbym jej demontować. Czy jest możliwość podlania pod brzegi tej płyty nowych fundamentów???
    Tutaj proszę o poradę.

    Poniżej link do zdjęć płyty i szopy

    https://photos.app.goo.gl/g6Q5KhxNAxBDKdYZ7
    Ostatnio edytowane przez globaldhino ; 18-01-2022 o 18:05 Powód: Dodanie zdjęć

  2. #2

    Domyślnie

    jak zbrojona to pręty sa te pięć centymetrów pod powierzchnią płyty skoro tak idealnie zrobiona. Zatem zlokalizujesz go wykrywaczem tym budowlanym czy polnym dla eksploratorów/poszukiwaczy skarbów. A aktualny budynek ma fundament punktowy, skoro zamierzasz obciążać je tak samo, możesz je wykorzystywać dalej w nowym i tak samo rozbudować jeśli większy. Materiały nie tanieją , a w ten sposób sporo oszczędzisz.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    globaldhino

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Zbąszyń
    Kod pocztowy
    64-360
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziekuje za odpowiedź. Nie mogę wykorzystać tych betonowych klocków na podparcie całej konstrukcji. Raz, że nie idą w linii z płytą betonową, są trochę wysunięte a dwa, że nowa konstrukcja ma być szkieletem drewnianym i to już jest zupełnie inna bajka niż to co mam obecnie.

  4. #4

    Domyślnie

    eee jesteś konstruktorem i architektem? Rzuć propozycję konstruktorowi taniej będzie niż budowa fundamentów od nowa, no ale kto bogatemu zabroni fanaberii

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony