dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Daniel1991

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    5

    Domyślnie Jaka papa na dach

    Witam wszystkich jestem na etapie kończenia budowy domu jednorodzinnego i niebawem wchodzi Cieśla. I jaka papę byście proponowali aby położyć na dach

    Dach jest kopertowy, kąt nachylenia z tego co dobrze pamiętam ok 35st, pełne deskowanie w przyszłości będzie blachodachówka na nim, a mi zależy Aby taka papa wytrzymała ok 2lat. Bo za ok 2-3lata pokryje blachę.

    Cieśla ogólnie doradza abym szukał w osnowie z włókniny poliestrowej.

    Myslalem o takiej papie
    https://www.castorama.pl/papa-zgrzewalna-wierzchniego-krycia-nexler-optimum-pye-pv250-s52h-7-5-m2-id-1144985.html?store=8062&exactc=7b548adcd9a73a19fec bfd33750c36b8&keyword=pla_LIA_pm&gclid=CjwKCAiA55m PBhBOEiwANmzoQuiXc-zVdk5b67kfvA2db3Zzy8Nu70ubBbn_jSpvGYL_i6t8n4nhihoC oA0QAvD_BwE

    Prosiłbym o pomoc w tej sprawie bo z zawodu jestem elektrykiem, a nie Cieśla i całkowicie się na tym nie znam. dziekuje

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel1991 Zobacz post
    Witam wszystkich jestem na etapie kończenia budowy domu jednorodzinnego i niebawem wchodzi Cieśla. I jaka papę byście proponowali aby położyć na dach

    Dach jest kopertowy, kąt nachylenia z tego co dobrze pamiętam ok 35st, pełne deskowanie w przyszłości będzie blachodachówka na nim, a mi zależy Aby taka papa wytrzymała ok 2lat. Bo za ok 2-3lata pokryje blachę.

    Cieśla ogólnie doradza abym szukał w osnowie z włókniny poliestrowej.

    Myslalem o takiej papie
    https://www.castorama.pl/papa-zgrzew...hoCoA0QAvD_BwE

    Prosiłbym o pomoc w tej sprawie bo z zawodu jestem elektrykiem, a nie Cieśla i całkowicie się na tym nie znam. dziekuje
    Obszary zastosowania dachy płaskie
    Zadzwoń do producenta i zapytaj.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3

    Domyślnie

    Obawiam się, że będziesz musiał położyć dwie warstwy papy by mieć pewność, że dach nie będzie przeciekał przez tak długi okres(2-3lata).
    Pierwszą warstwę papy musisz przybić i to dość gęsto by nie podwiewał jej wiatr, a każdy wbity gwóźdź to potencjalna dziura w dachu, może nie od razu, ale po jakimś czasie jest to możliwe, bo dach drewniany jednak cały czas pracuje, pęcznieje i kurczy się od wilgoci i jest wyginany siłą wiatru.
    Pierwsza warstwa powinna być wytrzymała, trudna do przedarcia, by nie przebyły się przez nią łepki gwoździ przy szarpnięciu np. podmuch wiatru. Dlatego cieśla słusznie doradza papę na osnowie poliestrowej. Można tez użyć papę na osnowie z tkaniny z włókna szklanego. Na druga warstwę można położyć jakąś tanią, cienką pape termozgrzewalną, wierzchniego krycia, bo nawet najtańsze papy muszą wytrzymać min 3 lata, tego wymagają przepisy.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Daniel1991

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    5

    Domyślnie

    Gdy dzwonilem po materiałach budowlanych każdy doradza swoje. Jeden izobuda 2mm podkladowa, drugi inna tez podkladowa, a 3 nawierzchniową dlatego chciałem się zapytać jakie są wasze opinie i doswiadczenia

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel1991 Zobacz post
    Gdy dzwonilem po materiałach budowlanych każdy doradza swoje. Jeden izobuda 2mm podkladowa, drugi inna tez podkladowa, a 3 nawierzchniową dlatego chciałem się zapytać jakie są wasze opinie i doswiadczenia
    Kolego, budujesz dla siebie - co to znaczy dla Ciebie? Czy jak najtaniej czy jak najlepiej czy dobrze czy zgodnie ze sztuką itd.
    Z tego co widzę na stronie izohana jest wszystko napisane, trzeba tylko poszukać. Jak chcesz, to podjedź do hurtowni i zobacz pierwszą lepszą papę podkładową, weź do ręki, pomacaj, spróbuj rozerwać. Póki co teoretyzujesz, pewnie nawet nie przeszukałeś forum.

    A co ja bym doradził? Weź papę monomax izohana i masz problem z głowy do końca życia, a nie na 2 lata.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  6. #6

    Domyślnie

    Ja bym proponował nie wynajdywać koła od nowa https://forum.muratordom.pl/showthre...deskowany-dach

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony