dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Okna fix - dylemat

    Zastanawiam się nad wyborem okien.

    Prawie wszystkie okna będą nieotwierane typu fix.

    Okno 300x235 w ilości 8 sztuk składające się z dwóch okien nieotwieralnych połączonych słupkiem statycznym

    Priorytety:
    - plastikowe
    - szyba 4mm
    - szczelność ramy
    - wysoka wytrzymałość ramy
    - śnieżnobiała biel - okno bez okleiny.
    - połączenie słupkiem statycznym

    Patrząc pod kątem ram i wysokiej szczelności okna którego producenta wybrać? Na forum jest sporo tematów, ale głownie dla okien otwieranych

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Okna fix - jeśli - bada się, to bardziej z ciekawości niż realnej potrzeby. Poszukaj info na portalu https://oknotest.pl/ Tam jest mnóstwo rzeczowych i wiarygodnych artykułów.
    Z mojego doświadczenia: słupek statyczny i szczelność? Hmmm... słabo to widzę, ale pewnie osiągalne. Na pewno jednak będzie to rozwiązanie takie sobie termicznie - poszukaj schematu przed zamówieniem i uważnie popatrz (fotkę realną złożenia mogę Ci wysłać na priw).

    Nie wiem dlaczego ktoś Ci proponuje takie rozwiązanie? Pewnie okno wg sztywnych norm przekracza zalecenia systemodawców.. ale ja w tym temacie polegam na swoim producencie i bez obaw zamówiłbym to w jednej ramie. Przy nieotwieranym oknie nie widzę zagrożenia. Ale to ja - może któryś z kolegów będzie miał inne zdanie .
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    @finlandia
    Dziękuję za odpowiedź.

    Słupek statyczny zaproponował Oknoplast po przesłaniu zapytania ofertowego - "Łącznik Fasadowy Winergeric 116210/116210" i dwa okna 150x235.
    Założyłem, że przełoży się on na lepszą szczelność i energooszczędność, ale widzę że było to błędne.

    Rozwiązanie jakie wskazałeś zaproponował Vetrex z zastrzeżeniem braku badań dla tego typu okna.
    Najprawdopodobniej zdecyduję się na takie rozwiązanie jeśli da się je bezpiecznie wykonać.

    Czy przy fixach warto rozważać produkty premium typu AdamS Passive Ultra lub Winergetic Premium Passive?

    Z Twojego doświadczenia którego producenta do fixów warto wybrać? Zastanawiałem się nad ogólnopolskimi AdamS, Vetrex, Oknoplast, Krispol. Na dodatkach typu VPerfect mi nie zależy, bo i tak przy montażu w licu część ramy zasłonię styropianem. Najważniejsza jest szczelność i trwałość.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony