dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Viessmann vitocal 250-a

    Dzień dobry Wszystkim
    To moja pierwsza wizyta i pierwszy wpis na Forum, ale do rzeczy.
    Planuję zakup PC jak w tytule, czy są tutaj osoby, które maja już tą pompę, lub również rozważają jej instalację?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    To z tego co kojarze nowy model monoblok na R290 więc imho nie będzie jeszcze klientów a pierwsze opinie bym się spodziewał na koniec tego roku dopiero

  3. #3

    Domyślnie

    to pewnie będę jednym z pierwszych

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Krzysiulek
    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Suchy Las/Złotniki
    Kod pocztowy
    62-002
    Posty
    15

    Domyślnie

    A rozważasz inne pompy ciepła ? Miałem do wyboru VIESSMANN oraz DAIKIN ale po wielu rozmowach wybrałem tą drugą. Cena podobne na korzyść Daikina, 5 lat gwarancji z możliwością drogiego przedłużenia na następne 5 lat.

  5. #5

    Domyślnie

    Tak rozważałem. Różnica z Daikin to ok. 1 tys. zł. Analizowałem też Zubadana, jednak w moim przypadku decyzje osoba instalatora, tzn. to gość, któremu ufam i już parę rzeczy u nas zrobił. Wiem też, że nie będę miał problemu w przypadku ewentualnej awarii - szybka reakcja

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiulek Zobacz post
    A rozważasz inne pompy ciepła ? Miałem do wyboru VIESSMANN oraz DAIKIN ale po wielu rozmowach wybrałem tą drugą. Cena podobne na korzyść Daikina, 5 lat gwarancji z możliwością drogiego przedłużenia na następne 5 lat.
    To przedłużenie gwarancji to jak dobrze pamiętam coś koło 9kPLN. Mało opłacalny biznes

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Strange78 Zobacz post
    Dzień dobry Wszystkim
    To moja pierwsza wizyta i pierwszy wpis na Forum, ale do rzeczy.
    Planuję zakup PC jak w tytule, czy są tutaj osoby, które maja już tą pompę, lub również rozważają jej instalację?
    Masz może jakieś pytania techniczne dotyczące naszych nowych monobloków? Chętnie odpowiem
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  8. #8

    Domyślnie

    Techniczne może nie na tym etapie, lecz jaki jest czas oczekiwania na pompę?

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Vitocal 25x-A występuje w kilku wersjach (moc, wyposażenie) po podaniu konkretnego typu będe w stanie podać dokładne dane, ale większość pomp mamy na magazynie w Polsce (wtedy dostępność z dnia na dzień). Te których nie ma aktualnie w naszym magaznynie w Polsce dostarczamy w ciagu max 7 dni roboczych z magazynu centralnego.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Krzysiulek
    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Suchy Las/Złotniki
    Kod pocztowy
    62-002
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Strange78 Zobacz post
    Tak rozważałem. Różnica z Daikin to ok. 1 tys. zł. Analizowałem też Zubadana, jednak w moim przypadku decyzje osoba instalatora, tzn. to gość, któremu ufam i już parę rzeczy u nas zrobił. Wiem też, że nie będę miał problemu w przypadku ewentualnej awarii - szybka reakcja
    To dokładnie tak jak ja - wybrałem Daikin bo od 8 lat współpracuję z nimi i jestem mega zadowolony.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Krzysiulek
    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Suchy Las/Złotniki
    Kod pocztowy
    62-002
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    To przedłużenie gwarancji to jak dobrze pamiętam coś koło 9kPLN. Mało opłacalny biznes
    Dokładnie 8900 ale trwają rozmowy bym otrzymał 40% bonusu i jak je otrzymam to pewnie się zdecyduję - wtedy 10 lat bez bólu głowy gdyż jak cokolwiek się stanie to serwis ma 24h na naprawę i darmową wymianę podzespołów.
    Ostatnio edytowane przez Krzysiulek ; 22-01-2022 o 11:31

  12. #12

    Domyślnie

    Jaka jest cena za pompę 250-a ?

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dawidos1 Zobacz post
    Jaka jest cena za pompę 250-a ?
    około 50tys.

  14. #14

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Od ponad tygodnia zaczęły się moje problemy z tą pompą. Zamontowana 31 lipca, do tej pory działała bez zarzutu.
    Powtarza się komunikat "Zadziałał zabezpieczający zawór pływający", oraz "Pompa zablokowana" (błąd F.1007).
    Po resecie trochę pochodzi i powtórka. Niestety w dołączonej instrukcji nie ma błędu F.1007 (wcześniejsze to F.8XX, a potem kolejne zaczynają się od F.1009).
    Zgłoszone w tamtym tygodniu na infolinii, mam nr. zgłoszenia i czekam. Może ktoś miał coś podobnego.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20221121-173828_ViCare.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	62,6 KB
ID:	462307  

  15. #15

    Domyślnie

    Podeślij zdjęcie z historii komunikatów z urządzenia nie z aplikacji. Wejdź w menu serwisowe/historia komunikatów. I wejdz też w menu serwisowym w instalacja/obieg chłodniczy/historia komunikatów i stamtąd spisz numery błędów i napisz tutaj.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Podeślij zdjęcie z historii komunikatów z urządzenia nie z aplikacji. Wejdź w menu serwisowe/historia komunikatów. I wejdz też w menu serwisowym w instalacja/obieg chłodniczy/historia komunikatów i stamtąd spisz numery błędów i napisz tutaj.
    nie znalazłem takiej listy.. generalnie w menu nie mam takich pozycji o których Pan pisze, albo nie potrafię ich znaleść.
    w załączniku drzewko całego menu z instrukcji.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2022-11-24 09_27_31-Window.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	15,4 KB
ID:	462358   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2022-11-24 09_28_12-.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	19,7 KB
ID:	462359  

  17. #17

    Domyślnie

    Musisz wejść w menu serwisowe.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony