dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Brak ciepłego parapetu w zamian wielokomorowa listwa podparapetowa

    Z powodu dużej podwyżki cen okien zrezygnowałem z montażu okien na ciepłych parapetach. Okna posadowione są na wielokomorowej listwie podparapetowej, a okna balkonowe na poszerzeniach systemowych.

    Moje pytanie jest następujące czy mogę w jakiś sposób poprawić "ciepłość" takiego montażu od dołu okna? Od zewnątrz nie ma problemu gdyż mogę uszczelnić styk listwy z murem folią w płynie, a listwa zostanie przykryta 20cm styropianem ściętym od góry w klin tak by zrobić spadek dla parapetu zewnątrznego.

    Natomiast czy można coś więcej zrobić od środka? Napewno trzeba zastosować folię w płynie. Chyba resztę miejsca ( grubość listwy) trzeba już przeznaczyć na parapet wewnętrzny. Czy są jakieś inne rozwiązania?
    A może nie ma co się doszukiwać watów energii uciekających zimą w tym miejscu i taki montaż jest wystarczająco dobry?

    Dodam również że nie mam zastosowanych taśm zewnętrznych jak i wewnętrznych. Zamierzam wykonać to sam przy zastosowaniu folii w płynie Ilbruck SP925 oraz Soudal Hybrid, lub przy zastosowaniu farby uszczelniającej PU Safe.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Powtórzę po raz kolejny: dla mnie największą zaletą ciepłego parapetu jest dokładne wypełnienie przestrzeni pod oknem, szczególnie ważne pod parapetem zewnętrznym.

    Jeśli - tak jak piszesz - ładnie podetnieszo ocieplenie pod parapety oraz zamontujesz je z głową, to powinno wystarczyć.

    Główną wadą listew podokiennych jest jest nieszczelność (nie mylić z izolacyjnością termiczną). Słabość materiału - szczególnie tych tańszych - pękanie, nikłe imitacje uszczelek oraz słabe spasowanie w okolicach zgrzewów, które od strony zewnętrznej okna najczęściej nie są obrabiane.
    Dlatego najistotniejszym aspektem powinno być doszczelnienie połączenia listwa - okno.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za odpowiedz. A jeszcze zastanawiam się czy może od wewnątrz można by zastosować pod parapet folie Aluthermo Quattro taką jak do docieplania nadproży pod rolety? Można by ją wywinąć na listwę podokienną co uszcelniło i ociepliło by dodatkowo pod parapetem przestrzeń.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie jestem przekonany. Taniej i pewnie skuteczniej może się okazać przykleić kawałek foli o strukturze pianki używanej do pakowania.
    Tak zupełnie poważnie - zapoznaj się z zaleceniami aluthermo, bo mi się wydaje, że ona do "działania" potrzebuje odpowiedniej poduszki powietrznej. Ale mówię to ze słyszenia - nigdy mnie nie interesowały wynalazki (a roletami się nie zajmuję).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Gdyby ceny materiałów ,a co za tym idzie również ceny montażu nie "oszalały" na pewno okna miałbym na ciepłych parapetach oraz z taśmami. W tym momencie szukam materiałów takich, aby zrobić to dobrze, samodzielnie, ale innym sposobem.

  6. #6

    Domyślnie

    Przecież to żaden koszt. 100zł sztuka? Efekt wart tych pieniędzy.

  7. #7

    Domyślnie

    Heh, gdyby tak to wyglądało to nie byłoby problemu. Metr bieżący rzeczywiście kosztuje około 100zł, ale żadna firma nie chciała mi się zgodzić na sam ciepły parapet. Montaż ciepłego parapetu plus taśmy miał kosztować 12 000 zł. Za montaż na piankę plus listwa wielokomorowa dałem 4500zł. Wolałem przeznaczyć tę różnicę na dodatkowe panele fotowoltaiczne. Nie zdecydowałem się na kompleksowy szczelny montaż świadomie (koszt do korzyści). Co jednak nie zmienia faktu że chcę doszczelnić okna we własnym zakresie. Jest tu na forum sporo osób które chętnie pomagają i znają niestandardowe rozwiązania dlatego pytam.

  8. #8

    Domyślnie

    To zmień firmę.

  9. #9

    Domyślnie

    Bardzo Ci dziękuję za konstruktywną poradę. Co jeszcze możesz mi doradzić mądrego?

    P.S. Oferty były podobne z kilku firm. A okna mam już zamontowane, ale tego chyba nie doczytałeś.

  10. #10

    Domyślnie

    Moim zdaniem bardzo dobrze zrobiłeś
    Tu nic nie trzeba wymyślać docinacz styropian który kończysz na ramie okna i gitara.

    Parapety ciepłe są dobrze zamontowane tylko jeżeli mur jest idealnie równy,
    Widzimy często w sieci jak te parapety czesto sa klinowane i uzupełniane pianą od spodu, taki sposób montażu powoduje że jeżeli z biegiem czasu coś się dzieje z pianka to poprzez nierównomierny nacisk okna opadają i się skręcają
    Ciepłe parapety są dobre tylko jeżeli są zamocowane idealnym poziomie, w przypadku jeżeli ten poziom nie jest idealnie zachowany monter ratuje się klinowaniem boków ramy przez co spód ramy zostaje unoszony w z jednym z boków. Z biegiem czasu okno może opaść pod wpływem swojego ciężaru

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał sandokan32 Zobacz post
    Moim zdaniem bardzo dobrze zrobiłeś
    Tu nic nie trzeba wymyślać docinacz styropian który kończysz na ramie okna i gitara.

    Parapety ciepłe są dobrze zamontowane tylko jeżeli mur jest idealnie równy,
    Widzimy często w sieci jak te parapety czesto sa klinowane i uzupełniane pianą od spodu, taki sposób montażu powoduje że jeżeli z biegiem czasu coś się dzieje z pianka to poprzez nierównomierny nacisk okna opadają i się skręcają
    Ciepłe parapety są dobre tylko jeżeli są zamocowane idealnym poziomie, w przypadku jeżeli ten poziom nie jest idealnie zachowany monter ratuje się klinowaniem boków ramy przez co spód ramy zostaje unoszony w z jednym z boków. Z biegiem czasu okno może opaść pod wpływem swojego ciężaru
    Dlatego ja preferuję montaż na zaprawie (na mokro) kładzionej na grzebień Poziomuję sobie parapet jak płytki ..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony