dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 127
  1. #1

    Domyślnie Kocioł na pellet do domu o pow. ok 80m2

    Witam. Jak w temacie, jaki polecicie kocioł na pellet do domu o pow. ok. 80m2? Dom dobrze ocieplony i zaizolowany. Miałem na oku SAS Bio Compact 10kW co myślicie? Ogólnie jaki jest mniej więcej koszt kotła+instalacji?

  2. #2

    Domyślnie

    25 tyś tak strzelam
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał dam7 Zobacz post
    Witam. Jak w temacie, jaki polecicie kocioł na pellet do domu o pow. ok. 80m2? Dom dobrze ocieplony i zaizolowany. Miałem na oku SAS Bio Compact 10kW co myślicie? Ogólnie jaki jest mniej więcej koszt kotła+instalacji?
    Są mniejsze kotły ale też z mniejszym zasobnikiem, Lidia lub Red, HT One. Kocioł + montaż 17-18tys + 70-100zł/m2 podłogówki.

  4. #4

    Domyślnie

    Wasze ceny wyglądają conajmniej wporzo. Gosciu od SAS zawołał 37tys za kocioł i pełna budowę kotłowni.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie żal ci miejsca na kotłownię ? Na worki z opałem ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Cytat Napisał dam7 Zobacz post
    Wasze ceny wyglądają conajmniej wporzo. Gosciu od SAS zawołał 37tys za kocioł i pełna budowę kotłowni.
    Dobry kocioł pelletowy to koszt około 15000 zł. (kocioł z ochroną powrotu i panelem pokojowym + podłączenie + komin).
    PS.
    Nasuwa się tylko pytanie czy w tym domu jest kotłownia.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 19-01-2022 o 22:55
    Regulamin forum

  7. #7

    Domyślnie

    Kotłownia zaprojektowana jest mała bo raptem 4m2 ale daloby się troszkę poszerzyć. Natomiast składanie peletu byłoby w garażu

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Dobry kocioł pelletowy to koszt około 15000 zł. (kocioł z ochroną powrotu i panelem pokojowym + podłączenie + komin).
    PS.
    Nasuwa się tylko pytanie czy w tym domu jest kotłownia.
    Wiem mniej więcej ile kosztują kotły sle ze z montażem i cała reszta 37 tyś.? Czy to nie za dużo?

  9. #9

    Domyślnie

    Zapytaj u konkurencji , oni Ci powiedzą czy to dużo czy mało . Ile ofert dostałeś na swoja kotłownię ?
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Jeśli nie ma gazu w ulicy to się robi pompę ciepła.

    Dlaczego idziesz w technologię z minionego wieku?
    Popiół dym i skakanie przy palenisku.Targanie worków.
    To głupota.

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał dam7 Zobacz post
    Witam. Jak w temacie, jaki polecicie kocioł na pellet do domu o pow. ok. 80m2? Dom dobrze ocieplony i zaizolowany. Miałem na oku SAS Bio Compact 10kW co myślicie? Ogólnie jaki jest mniej więcej koszt kotła+instalacji?
    Do takiego domu to prawie tyle samo albo taniej wyjdzie grzanie systemem bezobsługowym np.PC,buforem,kablami ,folią więc wybieraj.Nie wiem nad czym się tu zastanawiasz.Jest spory rozstrzał w cenach w PC jak i peleciakach więc dlatego ciężko to określić.Piszę to z doświadczenia grzejąc początkowo 75 a obecnie 150m peleciakiem.Drugi raz bym nie wybrał kotła na pellet.Nie to ,że się coś dzieje z nim tylko ,że obecnie ceny peleciaków jak i samego paliwa poszybowały w górę i są praktycznie takie same jak pomp ciepła.No ale zaraz pewnie jakiś łoś wyskoczy z ceną zubadana albo innego drogiego producenta i będzie porównywał ceny do najtańszych peleciaków z allegro.
    Ostatnio edytowane przez Barliniak ; 20-01-2022 o 10:00
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Zapytaj u konkurencji , oni Ci powiedzą czy to dużo czy mało . Ile ofert dostałeś na swoja kotłownię ?
    Narazie tylko on się odezwał reszta cisza.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Jeśli nie ma gazu w ulicy to się robi pompę ciepła.

    Dlaczego idziesz w technologię z minionego wieku?
    Popiół dym i skakanie przy palenisku.Targanie worków.
    To głupota.
    Gazu niestety nie ma. Myslalem nad pompą ciepła ale jak usłyszałem ceny to się zawiodlem. Budżet mam w miare okrojony chciałbym wydać 20-25tys za full kotłownię tj. Sprzęt plus montaż.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    Do takiego domu to prawie tyle samo albo taniej wyjdzie grzanie systemem bezobsługowym np.PC,buforem,kablami ,folią więc wybieraj.Nie wiem nad czym się tu zastanawiasz.Jest spory rozstrzał w cenach w PC jak i peleciakach więc dlatego ciężko to określić.Piszę to z doświadczenia grzejąc początkowo 75 a obecnie 150m peleciakiem.Drugi raz bym nie wybrał kotła na pellet.Nie to ,że się coś dzieje z nim tylko ,że obecnie ceny peleciaków jak i samego paliwa poszybowały w górę i są praktycznie takie same jak pomp ciepła.No ale zaraz pewnie jakiś łoś wyskoczy z ceną zubadana albo innego drogiego producenta i będzie porównywał ceny do najtańszych peleciaków z allegro.
    Dom nie duży bo uzytkowe ok 75m2. Jeżeli pompa by się mieściła w kwocie 20-25tys za wszystko to bym się ku temu skłaniał. Ale jak dostalem ofertę 54 tys za pompę to odrazu szukałem odpowiedzi gdzies w sieci.

  15. #15

    Domyślnie

    Oj to dobrze trafiłeś dziecko. Zaraz chłopaki wskażą Ci właściwą drogę.

    Za 25 tyś będzie i pompa i kominek na wypadek wojny.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał dam7 Zobacz post
    Dom nie duży bo uzytkowe ok 75m2. Jeżeli pompa by się mieściła w kwocie 20-25tys za wszystko to bym się ku temu skłaniał. Ale jak dostalem ofertę 54 tys za pompę to odrazu szukałem odpowiedzi gdzies w sieci.
    Dostałeś ofertę za 54 i myslisz ,że tak kosztują wszystkie? Pogogluj trochę przecież nikt tego za Ciebie nie będzie robił teraz prawie wszyscy chcieli by mieć wszystko na tacy podane pod same drzwi.
    Pierwsze z brzegu https://allegrolokalnie.pl/oferta/po...ra-hw-monoblok , https://allegro.pl/oferta/pompa-ciep...ok-11073596909 , https://allegro.pl/oferta/pompa-ciep...ok-10539218962
    Ostatnio edytowane przez Barliniak ; 20-01-2022 o 11:26
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.663

    Domyślnie

    Cytat Napisał dam7 Zobacz post
    Gazu niestety nie ma. Myslalem nad pompą ciepła ale jak usłyszałem ceny to się zawiodlem. Budżet mam w miare okrojony chciałbym wydać 20-25tys za full kotłownię tj. Sprzęt plus montaż.
    To po co słuchasz , sam decyduj ja tak zrobiłem i nic nikomu do tego , kup monoblok haier za 10 tys bojler 2,5-3 tys odmulnik zawór dr przełączający zgrzewarka do rur pp-r ok 100 zł i sam sobie podłączysz za max 14 tys a nie pakować się w peleciaka czy tam inne , gada to gość co do dziś pali ekogroszkiem ale ma ustawioną pompę ciepła pod domem i czeka na lepszą pogodę aby tymi ręcoma to sklecić ,polecam .

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    To po co słuchasz , sam decyduj ja tak zrobiłem i nic nikomu do tego , kup monoblok haier za 10 tys bojler 2,5-3 tys odmulnik zawór dr przełączający zgrzewarka do rur pp-r ok 100 zł i sam sobie podłączysz za max 14 tys a nie pakować się w peleciaka czy tam inne , gada to gość co do dziś pali ekogroszkiem ale ma ustawioną pompę ciepła pod domem i czeka na lepszą pogodę aby tymi ręcoma to sklecić ,polecam .
    Serio da się to samemu zrobic? Jestem zielony w tych sprawach. Musiałbym zagadać z wujasem budowlancem czy to ogarnie.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał dam7 Zobacz post
    Serio da się to samemu zrobic? Jestem zielony w tych sprawach. Musiałbym zagadać z wujasem budowlancem czy to ogarnie.
    Nie słuchaj głupot. Do instalacji CO nie bierz żadnego wujasa budowlańca, tylko hydraulika z doświadczeniem. Użytkuję SAS Bio Compact 10kw. Daje spokojnie radę do domu 160m2. Raz na miesiąc szybkie czyszczenie. Mam instalację mieszaną (podłogówka i grzejniki) dlatego stanęło na pellecie. Z piecykiem się zaprzyjaźniłem także nie narzekam.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    Dostałeś ofertę za 54 i myslisz ,że tak kosztują wszystkie? Pogogluj trochę przecież nikt tego za Ciebie nie będzie robił teraz prawie wszyscy chcieli by mieć wszystko na tacy podane pod same drzwi.
    Pierwsze z brzegu https://allegrolokalnie.pl/oferta/po...ra-hw-monoblok , https://allegro.pl/oferta/pompa-ciep...ok-11073596909 , https://allegro.pl/oferta/pompa-ciep...ok-10539218962
    Nie chcę mieć niczego na tacy. Poprostu proszę o wypowiedzi z doświadczenia i wiedzy.....

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony