dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 127 z 127
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    No właśnie w tej cenie jest pompa więc jaki sens pchać się w paliwo stałe.Widziałeś projekt? Tam jest bodajże 4m2 i co chcesz tam władować kocioł 15 z zasobnikiem i worki z pelletem.A gdzie miejsce na ewentualny zbiornik CWU?Może przepływowy oooo i znowu trzeba robić przyłącze siłowe a miało być tanio.Dlatego przy tym domku dobrym rozwiązaniem będzie pompa w tych cenach i żadnych grzejników na górze to jest jakiś pokutujący od lat mit wśród inwestorów z którymi się można często spotkać(dół podłogówka,góra grzejniki)
    A co byś powiedział np na grzanie u góry grzejników elektrycznych (kibelek, dwa pokoje) a na dole klima z funkcją grzania?

  2. #122
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał dam7 Zobacz post
    A co byś powiedział np na grzanie u góry grzejników elektrycznych (kibelek, dwa pokoje) a na dole klima z funkcją grzania?
    A dlaczego tak uparcie kombinujesz jak koń pod górkę. Od ogrzewania podłogowego jeszcze nic bardziej komfortowego nie wymyślono.Wg.tej opcji wyjdzie tanio w zakupie a później będzie drożej w eksploatacji.Do takie typowego grzania też wypadało by kupić lepszą klimę np.rotenso mirai 3,5kW tam wydajność jest taka sama do -15 lub -20 nie pamiętam dokładnie.Cena z montażem około 6tyś.Jeśli nie miałeś styczności z tego typu rozwiązaniem wcześniej to nie koniecznie może Ci podejść.Chociaż wg.mnie i tak póżniej będziesz chciał dokupić klimę bo masz w projekcie 2 okna dachowe które latem będą robiły jako grzejnik a zakrywanie ich od środka nic nie daje.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  3. #123
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    .... i tak póżniej będziesz chciał dokupić klimę bo masz w projekcie 2 okna dachowe które latem będą robiły jako grzejnik a zakrywanie ich od środka nic nie daje.
    Wystarczy folia 80-90zł/m2 i sprawa załatwiona, okna dachowe czy duże przeszklenia od południa to nie problem.
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  4. #124

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    A dlaczego tak uparcie kombinujesz jak koń pod górkę. Od ogrzewania podłogowego jeszcze nic bardziej komfortowego nie wymyślono.Wg.tej opcji wyjdzie tanio w zakupie a później będzie drożej w eksploatacji.Do takie typowego grzania też wypadało by kupić lepszą klimę np.rotenso mirai 3,5kW tam wydajność jest taka sama do -15 lub -20 nie pamiętam dokładnie.Cena z montażem około 6tyś.Jeśli nie miałeś styczności z tego typu rozwiązaniem wcześniej to nie koniecznie może Ci podejść.Chociaż wg.mnie i tak póżniej będziesz chciał dokupić klimę bo masz w projekcie 2 okna dachowe które latem będą robiły jako grzejnik a zakrywanie ich od środka nic nie daje.
    Nie wiem jakie będę miał fundusze więc chce się dowiedzieć jak najwięcej na każdą okoliczność

  5. #125

    Domyślnie

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    Wystarczy folia 80-90zł/m2 i sprawa załatwiona, okna dachowe czy duże przeszklenia od południa to nie problem.
    Jaka folia?

  6. #126
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Cytat Napisał dam7 Zobacz post
    A co byś powiedział np na grzanie u góry grzejników elektrycznych (kibelek, dwa pokoje) a na dole klima z funkcją grzania?
    Z tymi grzejnikami to będzie tanio na starcie i drogo w użytkowaniu.
    Lepiej 2 klimy(góra - dół).

    Ja mam Midea Mission ext 3.5kw. 50 metrów ogrzewa(dom 90, ale całości nie grzeje, bo nie ma potrzeby). W tamtym roku przy - 25 jeszcze grzała, choć lekko nie miała(na taką okoliczność jakaś alternatywa przydałaby się).

  7. #127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitrekkk Zobacz post
    Z tymi grzejnikami to będzie tanio na starcie i drogo w użytkowaniu.
    Lepiej 2 klimy(góra - dół).

    Ja mam Midea Mission ext 3.5kw. 50 metrów ogrzewa(dom 90, ale całości nie grzeje, bo nie ma potrzeby). W tamtym roku przy - 25 jeszcze grzała, choć lekko nie miała(na taką okoliczność jakaś alternatywa przydałaby się).
    Musiałyby być otwarte pokoje, żeby tak grzać. No chyba, że założyć multisplita...

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony