dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Jaki Styropian grafitowy 20cm na elewację

    Witam,

    może któryś z forumowiczów jest na bieząco. Moje pytanie.

    Jaki producent oferuje obecnie Styczeń 2022 Styropian grafitowy w dobrej cenie? Chodzi mi o stosunek ceny do jakości.

    Czy koniecznie lambda 0,30 a może jednak 0,33? Mam dużo przeszkleń (w salonie i jadalni dwa przeszklenia 3mx2,3m - zamiast ściany jest fix i HST). - jesli ciepło nie ucieknie ścianami to ucieknie oknami to co da lepszy styropian ?

    Proszę wyprowadzić mnie z błędu.

    Słyszałem, że dobry i tańszy jest styropian z Styropmin? Znacie jakiś innych producentów? Myslałem cały czas nad Swisspor'em

    Jesli ktoś nie chce reklamować to proszę o wiadomości na priv.

    Przepraszam jeśli wymieniłęm nazwy producentów a nie jest to dozwolone na tym forum.

    Dziękuję za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Dobry i tani?
    To może być ciężko.
    W te lambdy do końca nie wierz. Zresztą 0,30 i 0,33 da bardzo zbliżone U całej przegrody. Jest dużo kalkulatorów w tym temacie. Możesz sam policzyć.
    np:
    https://www.styropmin.pl/kalkulator-...ikania-ciepla/

    Grafit to teraz podobno 350/400 PLN/m3.
    Pewnie bliżej tej drugiej kwoty.

    Jeszcze rok temu napisałbym że to kwestia negocjacji z lokalnymi składami - dzisiaj to raczej nieaktualne. Dzisiaj to bardziej szukanie dostępności i błaganie o realizację zamówienia w terminie kilku tygodni.

  3. #3

    Domyślnie

    A ja będę kładł 20 cm 0,038 i uważam że jakościowo będzie aż nadto

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateusz1q Zobacz post
    A ja będę kładł 20 cm 0,038 i uważam że jakościowo będzie aż nadto
    Pogratulować dobrego samopoczucia.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Pogratulować dobrego samopoczucia.
    Ale po co takie uszczypliwości.
    Spokojnie mu U ściany wyjdzie 0,16-0,18.
    Czyli tak jak napisał - aż nadto.Może nawet 15cm by mu starczyło. Nie wiem z czego ściany.

  6. #6

    Domyślnie

    tomasziolkowski

    Bo to typowy fanatyk, w stopce opis dom pasywny i juz wiadomo z kim ma sie do czynienia. Ściany z porothermu, Pozdro z okolic Krotoszyna

  7. #7

    Domyślnie

    To są i tak tylko lambdy laboratoryjne a nie obliczeniowe więc można między bajki włożyć. Bierz co jest byle nie było bananów.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Ja buduje na południu łódzkiego i tutaj wykonawcy chwała lokalnego producenta allamenti. Mam go na połowie domu biały 0,038 20cm, a na drugiej swisspora mega white czy cis takiego, grafit z cienka warstwa białego 0,031. Ten alkamenti twardy i sztywny a ten swisspor jakby taki bardziej delikatny i elastyczniejszy, takie mam odczucia. Dlaczego dwa różne? Odkupywalem od tych co im zostało i średnia wyszła 150zl/m3.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony