dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Salon a aneksem w jednej linii

    Czy myślicie, że da się tu coś wskórać z tą kuchnią? Pomieszczenie ma niecałe 23m2 i o ile nie przeszkadza mi aneks to najbardziej kwestia, że będzie wszystko w jednej linii. Niestety obok są drzwi balkonowe bo jakby było okno to mogłabym to jakoś pociągnąć, dodać blat czy coś a tak to zablokuje jedyną drogę na balkon. Najchętniej poświęciłabym jeden pokój na kuchnie ale z uwagi na instalacje pewnie nie będzie to takie łatwe o ile w ogóle możliwe.

    Ostatnio edytowane przez Kiki129 ; 20-01-2022 o 10:06

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Osobiście podoba mi się taki układ
    Co chcesz konkretnie zmienić?
    Wszystko się da zrobić . To tylko kwestia kosztów.

  3. #3

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że będzie mało blatów i ta linia prosta, eh sama nie wiem. Nie mam dokładnych wymiarów ale ta ściana w aneksie powinna mieć ok. 4,5m. Wynajmowałam raz mieszkanie z aneksem takim i było mało miejsca, ten jest dwa razy dłuższy myślę ale czy to będzie ok

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    450 cm to niemało miejsca.
    Zastanów się nad:
    #meble do sufitu
    #zapewnkenie ciągu logistycznego - lodówka - blat - kuchenka - blat - zlew - zmywarka.
    Potrzeba więc 60-90 cm szerokość na lodówkę, min. 60 cm blat, 60-90 cm kuchenka, 60-80 cm zlew, 45-60 cm zmywarka. Razem 285-380 cm. Do tego niech będzie słupek piekarnik + mikrofalówka - 60 cm. Łącznie 345-440 cm. Zostaje metr albo na styk

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to, co mi by osobiście przeszkadzało to wielki hol z paradoksalnie małą ilością miejsca do przechowywania.
    Dlatego zmieniłabym wejście do łazienki i sypialni rodziców, wygospodarowując więcej miejsca do przechowywania.
    Przy okazji można powiększyć jedną z sypialni (jeśli to mają być pokoje dziecięce a nie gabinet)

    Otwarta kuchnia wymaga bycia pedantem, niestety. Szukałam opcji jak by ją przesłonić, ale niestety mocno zmniejszają salon.

    Zlikwidowałabym ściankę przy wejściu do salonu i wydłużyła szafę aż do drzwi do wc. Pierwsza szafa kuchenna to byłaby szafa gospodarcza (odkurzacz, wiadro, mop) lub spiżarka.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12ff4dc36a5894f0med.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	20,5 KB
ID:	458540  

  6. #6

    Domyślnie

    @Elfir Dzięki za pomoc, fajnie to wygląda. Ogólnie taką szafę gospodarczą chciałam zrobić raczej z toalety poprzez wysunięcie ścianki do przodu (tylko się robi wąski korytarz) i wrzucenie także tam pralki ale muszę to przemyśleć bo Twoja propozycja też jest fajna. Póki co nie ma dzieci i przynajmniej jeden pokój to będzie gabinet, a właśnie garderobę chciałam wygospodarować w sypialni ale pół zamkniętą, coś takiego. No właśnie z tym aneksem mam problem i sama coś myślałam, ale pokój nie jest duży i te drzwi właśnie balkonowe w tym miejscu. No nic, dzięki za inne propozycje


  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    skoro nie macie dzieci to jeden pokój niech będzie garderobą.
    Dwie łazienki to jest jednak fajna rzecz zwłaszcza jak wystąpi grypa żołądkowa w domu

  8. #8

    Domyślnie

    Tak, tylko nie mam miejsca na pralkę, bo łazienka ma 4m2 i robiłam sobie wizualizację i byłoby ciężko, mimo że tu się niby mieści w sensie na projekcie dewelopera, ale jakoś tego nie widzę. No nic, muszę przemyśleć to i tamto, garderoba to najmniejszy problem

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w mojej wersji miejsce na pralkę jest. Wówczas wc jest dla gosci, łazienka dla gospodarzy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony