dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Unhappy Nie potrafię wywiercić dziury w suficie. Kilka godzin wiercenia i nici.

    Dzień dobry

    Mam do zamontowania projektor na suficie. Niestety pomimo sześciu godzin wiercenia dziury w suficie różnymi wiertłami nie udało mi się wejść głębiej niż 3 może 4 cm. A żeby wsadzić kołek montażowy dla śruby potrzeba nie tylko większej głębokości ale także większej średnicy.

    Oczywiście próbowałem od najmniejszego wiertła. Próbowałem wierteł Bosch, jak i jakiś innych różnych. I do betonu i do metalu i inne jakie tylko mi się natknęły (nie skłamię jak spróbowałem z 12 wierteł). Próbowałem w trybie udarowym jak i wiertarkowym.

    Potrzeba mi tylko wywiercić kilka dziur. Jak to zrobić? wiertło trzyma się w wiertarce. Z całej siły dociskam wiertarkę na maks obrotach do sufitu i tak ile tylko wytrzymam i .. NIC - wiertarka się kręci, wiertło nie wchodzi

    Zapewne sufit jest mocno zbrojony (nie ma piętra, to tylko sufit pomieszczenia, powyżej nikt nie korzysta ze strychu ani nigdy tam nie przebywa).

    Wiertarka Skill, wiertła używałem z zestawu Bosch X-line m.in. (taka zielona walizeczka z zestawem wierteł). Ale próbowałem też innych.

    Co robić, jak żyć? w ścianę wiertła wchodzą jak w masło, a w strop (pewnie na zbrojeniu się zatrzymuje), to jak bym chciał wiertarką podnieść sufit i tak nic to nie daje. Zauważyłem na wiertle troszeczkę opiłków które były przyczepione do główki wiertła.

    Wiertła nowe nie zużyte, nie tępe.

    W pomieszczeniu są zamontowane lampy i ładnie przykręcone, nawet chyba na sufit wyprowadzone otwory. Nie wierzę by montując wiele lamp w sali nie trafili w zbrojenie. Oczywiście próbowałem z boku wywiercić dziurę i to samo - też zatrzymuje się centymetr pod tynkiem i .. KONIEC. Mogę kilka godzin pracować na maks obrotach i nic nie wchodzi głębiej.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.772

    Domyślnie

    Wiertarka do dupy , pożycz od kogoś z udarem pneumatycznym nawet mcalister za 250 zł takie dziurki robi w kilka sekund , te wiertarki zwykłe z tzw udarem do cegieł się nadają nic więcej .

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Pewnie trafiłeś na stal zbrojeniową.
    Próbowałeś ze 2-3 cm obok?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4

    Domyślnie

    Wiertarka.
    Mam zwykłego zielonego Boscha 1.7J i nie ma żelbetu którego nie ruszy. Zaczynasz od wiertła 5-6mm i spokojnie omijasz pręty.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony