dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 71
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    No co to za płacz o wycenę? Każdy ma prawo sobie wycenić jak mu się podoba, a Ty nie musisz się zgodzić... Szukaj kogoś kto przyjedzie, dokładnie wymierzy, zrobi szczegółową wycenę (najlepiej w KNR ), potem jeszcze obniży cenę w ramach negocjacji I termin na już Jak już znajdziesz kogoś takiego to daj znać .
    czasami nie rozumiem - to proste dość jest - prawo popytu i podaży a jest tu problem z zaabsorbowaniem tej zasady , nikt tu nikomu nie musi się tłumaczyć.
    Na koniec ze swej strony dodam, że spotykałem się z wyceną wyceny i to też rozumiem - ktoś musi poświecić swój czas, wydać na paliwo, amortyzację auta ...
    Może wrócą czasy ( a pewnie wrócą bo to idzie sinusoidą) gdy wykonawcy będą się prosić o robotę wtedy będzie można przebierać w ofertach.

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrassss Zobacz post
    A kto wlicza skuwanie tynku, tynkowanie i przeróbkę wody i kanalizacji w cenę kładzenia płytek za m2?
    Toż to kilka odrębnych pozycji, znów nierzetelna wycena..
    Dlaczego nierzetelna wycena ? Obejmuje wszelkie czynności, by doprowadzić do efektu, który sobie inwestor założył, a o których nie miał pojęcia, że trzeba zrobić. Zapytał dlaczego taka cena, więc mu wyjaśniłem. Usługę wykonuję kompleksowo, nie zatrudnił mnie tylko do przeróbki kanalizacji czy tylko do położenia nowej elektryki albo tylko do przesunięcia podgrzewacza wody.
    Wielu inwestorów nie pyta kiedy usłyszy cenę, której nie zakładali i szuka dalej. Często to doprowadza do ciekawych sytuacji, bo np w przypadku montażu CO u jednych "za punkt" oznacza doprowadzenie dwóch rur , montaż grzejnika z podłączeniem, u innych dwie rury to dwa osobne punkty a grzejnik trzeci i nagle się okazuje, że te 150zł za punkt u pierwszego, to taniej niż 100zł u drugiego. Podobne myki są z montażem gniazdek/włączników elektrycznych czy przy płytkach gdzie nagle się okazuje, że trzeba dopłacić ,bo otwory czy szlifowanie krawędzi nie było w cenie podanej, aczkolwiek zadowalającej inwestorskie ucho.

    Kto pyta, nie błądzi............chociaż..może niekoniecznie dotyczy to forum, na którym każdy uważa, że jego rozwiązanie jest najlepsze a cała reszta do niczego
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    Może wrócą czasy ( a pewnie wrócą bo to idzie sinusoidą) gdy wykonawcy będą się prosić o robotę wtedy będzie można przebierać w ofertach.
    Pytaniem jest. czy te oferty, mimo ich ilości będą zadowalające, bo koszty pracy rosną i wątpię by ktoś chciał robić za cenę, która nie pozwoli mu utrzymać rodziny po opłaceniu wiadomych haraczy dla państwa. Lepiej iść na kasę do marketu, lub wyskoczyć na zachód, gdzie dla budowlańców pracy w bród. Fakt, trzeba się szczepić, co niektórych z góry wyklucza z tej opcji.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrassss Zobacz post
    Aha, czyli jeden klient ma za swoją łazienkę przepłacić, a drugi niedopłacić, a firma średnio i tak wyjdzie na swoje i wszystko jest git?
    Tylko że ja nie mam ochoty przepłacać, myślę, że nie ja jeden na tym forum, stąd temat rzetelności wycen.
    Jeżeli uważasz, że przepłacasz to nie korzystasz z danej oferty. Nie wiem jaki widzisz problem? Ja gdy mi oferta nie odpowiadała cenowo - to sam robiłem.

    Teraz na rynku jest duży popyt na usługi a mała ich podaż. Dlatego nie dziwie się wykonawcom, że nie chce im się tracić czasu na dokładne wyceny. Rzucają jakąś kwotę, przy której na pewno wyjdą na swoje i albo się klient godzi albo nie.

    Gdy sytuacja na rynku się zmieni - trudno będzie o zlecenie to i podejście wykonawców się zmieni - będą tak robić wycenę aby klient ich wybrał.

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    corey10

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Post

    To nie jest tak że Tobie rzucił 1800/m2 za prostą łazienkę i jesteś "poszkodowany" w stosunku do posiadacza skomplikowanej łazienki. Za tą skomplikowaną rzuci po prostu 2800/m2

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Ja patrzę na to w ten sposób - ile sobie liczą za dzień, tydzień, miesiąc pracy i jak się to ma do mojego lub średniego wynagrodzenia. Jeśli ktoś woła np. 10 tys. za dwa tyg. pracy, to co odpowiecie?

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Jeśli ktoś woła np. 10 tys. za dwa tyg. pracy, to co odpowiecie?
    A jak ci wszyscy odpowiedzą w okolicach tych 10 tyś za 2 tygodnie pracy? Co zrobisz? Płaci się tyle ile dana robota w danym momencie jest warta. Rynek obecnie jest jaki jest - wszystko drogo, a już szczególnie roboty budowlane. Zawsze można podziękować i zakasać rękawy robiąc samemu

    P.S Nie patrzcie się na czyjeś zarobki przez pryzmat swoich. Zawsze można się przekwalifikować i
    robić łazienki za 10 tyś w 2 tygodnie
    Ostatnio edytowane przez marcin225 ; 31-01-2022 o 06:25

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    To robię sam albo szukam tańszego. Zawsze można znaleźć taniej. Przerabiałem to wielokrotnie. Naganiaczy cenowych jest mnóstwo i wypisują kocopoly na grupach FB/forach.

  9. #49

    Domyślnie

    Aż się prosi o of-top...

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Jeśli ktoś woła np. 10 tys. za dwa tyg. pracy, to co odpowiecie?
    Policzmy: 10 000 brutto to ~9000 netto czyli ~7500 bez dochodowego.
    Czyli 15 000 netto. Uwzględniając urlop 14 000 netto

    Za 14 000 netto należy:
    - utrzymać firmę, księgowość (2000)
    - utrzymać samochód służbowy (leasing na busa plus paliwo 2000)
    - zapewnić sobie narzędzia, akcesoria: wiertarki, szlifierki, mieszadła, wiertła, tarcze, papiery ściernie i w cholerę innej drobnicy
    - pracować 6 dni w tygodniu (poniedziałek-piątek roboty, soboty wyceny)
    - mieć zapas na przestoje, wykruszone roboty w ostatniej chwili
    - mieć zapas na niewypłacalnych klientów

    Czy to dużo? Jakby przeliczyć na etat (40 roboczogodzin) raczej nawet nie wyjdzie wyjdzie połowa z tej 14.
    Jeszcze raz zapytam czy 7 000 netto to duże zarobki za posiadanie fachu w ręku, odwagę i założenie własnej firmy i inwestycje na start?

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Jeśli ktoś woła np. 10 tys. za dwa tyg. pracy, to co odpowiecie?
    Że to marne pieniądze w porównaniu z ofertami na 'kotłownię' z PC gdzie w rubryce montaż miałem napisane 3800 - 4000zł za jeden dzień pracy
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Tak dla kontrastu, za położenie kanalizy pod chudziakiem (6 godzin roboty dla 1 człowieka) najtańszą ofertę dostałem na 800 zł... Najdroższa 1400 zł... pytałem chyba 5 okolicznych hydraulików - pomijam już fakt, że każdy niechętnie w sumie podchodził do tematu (po prostu im się nie chciało nawet za te ponad 1 tyś zł dniówki...).
    W końcu zrobił ten za 800zł w sumie najtańszy i zajęło mu to ok 6 godzin

  12. #52

    Domyślnie

    Takie mamy czasy niestety, jesli cena nie pasuje to po prostu mozna zrobic to samemu. Wiele rzeczy nie jest trudnych jesli sie nie ma dwoch lewych rak i jakis zmysl techniczny. A jakosc pracy zatrudnianych ludzi tez pozostawia wiele do zyczenia czesto, zrobic na odpier... i wziasc pieniadze

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Tak dla kontrastu, za położenie kanalizy pod chudziakiem (6 godzin roboty dla 1 człowieka) najtańszą ofertę dostałem na 800 zł... Najdroższa 1400 zł... pytałem chyba 5 okolicznych hydraulików - pomijam już fakt, że każdy niechętnie w sumie podchodził do tematu (po prostu im się nie chciało nawet za te ponad 1 tyś zł dniówki...).
    W końcu zrobił ten za 800zł w sumie najtańszy i zajęło mu to ok 6 godzin
    Z przekuciami/przewiertami fundamentów wewnętrznych? jezeli tak jest super szybki.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Ja patrzę na to w ten sposób - ile sobie liczą za dzień, tydzień, miesiąc pracy i jak się to ma do mojego lub średniego wynagrodzenia. Jeśli ktoś woła np. 10 tys. za dwa tyg. pracy, to co odpowiecie?
    wielokrotnie powtarzam... prawo popytu i podaży - to dość proste prawo. Pracuję w IT - programista senior nawet nie spojrzy na takie wynagrodzenie. Dobry programista pracujący dla dużej zachodniej firmy to kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie- każdy może zostać dobrym programistą , najlepiej wychodzi tym po matematyce .

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmmarcinnn Zobacz post
    Aż się prosi o of-top...



    Policzmy: 10 000 brutto to ~9000 netto czyli ~7500 bez dochodowego.
    Czyli 15 000 netto. Uwzględniając urlop 14 000 netto

    Za 14 000 netto należy:
    - utrzymać firmę, księgowość (2000)
    - utrzymać samochód służbowy (leasing na busa plus paliwo 2000)
    - zapewnić sobie narzędzia, akcesoria: wiertarki, szlifierki, mieszadła, wiertła, tarcze, papiery ściernie i w cholerę innej drobnicy
    - pracować 6 dni w tygodniu (poniedziałek-piątek roboty, soboty wyceny)
    - mieć zapas na przestoje, wykruszone roboty w ostatniej chwili
    - mieć zapas na niewypłacalnych klientów

    Czy to dużo? Jakby przeliczyć na etat (40 roboczogodzin) raczej nawet nie wyjdzie wyjdzie połowa z tej 14.
    Jeszcze raz zapytam czy 7 000 netto to duże zarobki za posiadanie fachu w ręku, odwagę i założenie własnej firmy i inwestycje na start?
    Ech, wcięło moja długa odpowiedź... Odpisze jak będę miał czas podłączyć komputer ...

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Z przekuciami/przewiertami fundamentów wewnętrznych? jezeli tak jest super szybki.
    Był zostawiony przepust w miejscu przejścia przez fundament wewnętrzny.

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Z przekuciami/przewiertami fundamentów wewnętrznych? jezeli tak jest super szybki.
    U mnie najtańsza oferta dla położenia 1m + 3 m rury kanalizacyjnej + przewiert + przekop pod ława fundamentową (woda) = 1.600 - 2.800 zł. Prace wykonano w ok. 3- moze max 4h (z czego przekop to 1,5h).

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    U mnie najtańsza oferta dla położenia 1m + 3 m rury kanalizacyjnej + przewiert + przekop pod ława fundamentową (woda) = 1.600 - 2.800 zł. Prace wykonano w ok. 3- moze max 4h (z czego przekop to 1,5h).
    U mnie gdy były tego typu wyceny to robiłem sam.
    Gdy nie miałem sprzętu to kupowałem np. używany, który po wykonaniu roboty mogę sprzedać w podobnej cenie.

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Tu akurat odpuściłem. Liczyłem na umowę na pełne wykonawstwo. Przeprowadziłem wiele rozmów z bezczelnymi ludźmi. Jednak na koniec zgadałem się z Gościem, który zrobił u mnie wszystkie instalacje, więc dobrze się skończyło. Nie żałuję

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    U mnie najtańsza oferta dla położenia 1m + 3 m rury kanalizacyjnej + przewiert + przekop pod ława fundamentową (woda) = 1.600 - 2.800 zł. Prace wykonano w ok. 3- moze max 4h (z czego przekop to 1,5h).
    I ile za to zapłaciłeś? 1600? czy robiłeś sam?

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony