dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    JacekF

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    167

    Domyślnie Zerwanie umowy z gazownią o przyłącze

    Cześć. Minął termin 25 miesięcy który gazownia miała na realizację przyłącza gazowego. Sieć będzie rozbudowywana i w sumie ma być podłączone 12 budynku. Mój budynek jest pierwszym w kolejności według projektu a linia przechodzi wzdłuż mojej działki . Wiem że gazownia zastrzega sobie przedłużenie realizacji przyłącza. Mam jednak pytanie do zorientowanych w temacie. Na chwilę obecną jestem zmuszony skorzystać z innego źródła ciepła jednak chciałbym mieć możliwość wpiąć się w przyszłości do sieci gazowej. Czy w związku z tym mogę uzgodnić z gazownią (aneks do umowy) by zgodnie z umową zamontowali skrzynkę i na tym koniec tzn ja nie będę realizował narazie przyłącza ze swojej strony a zrobię to w wybranym przez siebie terminie? Czy poprostu zerwać umowę i tyle a w przyszłości i tak mogę się podpiąć bo linia będzie obok mojego płotu. Czy ktoś miał podobną sytuację?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie rób w ogóle tego gazu. Przecież to bez sensu a przy obecnych cenach gazu to wręcz absurd. Zerwij umowę i zapomnij o gazie.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Nie rób w ogóle tego gazu. Przecież to bez sensu a przy obecnych cenach gazu to wręcz absurd. Zerwij umowę i zapomnij o gazie.

    Też bym tak zrobił. Tzn tez tak zrobię.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam gaz niedaleko ale miałem przeboje z Tauronem (ponad 2lata czekania na prąd a skrzynka 2metry od słupa) i nie miałem już siły na to samo z gazownią. Sąsiad obok czekał ponad 2,5 roku więc za wczasu zrezygnowałem i nie żałuję a obecne ceny gazu tylko utwierdzają mnie w tej decyzji. Natomiast ja zrezygnowałem będąc na etapie warunków przyłączenia jeszcze.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja na etapie pełnego użytkowani W wakacje sprawę dokończę.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony