dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Montaz duzych ciezkich okien

    Okna o wymiarach>
    154x155
    154x129
    205x155
    103x153
    Okna dzielone r/u
    Pakiet szybowy 33,1vsg/10/4/8/4
    Okna beda montowane w scianie 3-warstwowej ceglannej. w pustce

    Pytanie ile kotew dawac na boki, gore i doł ??

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wg wytycznych producenta. Bo jeśli podjął się wykonania ponagabarytowych okien, to i powinien przewidzieć sposób montażu.

    Montaż w warstwie ocieplenia na kotwach? to podstawowy błąd. Należy wykonać to w systemach fo montażu w warstwie ocieplenia.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Należy wykonać to w systemach fo montażu w warstwie ocieplenia.
    Jest jakis dedykowany system do montazu w pustce powietrznej ??

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał witiaw Zobacz post
    Jest jakis dedykowany system do montazu w pustce powietrznej ??
    Jest ich kilka. Systemy konsolowe najbardziej znane to J-BD oraz Knelsen.

    Na rozmieszczenie mocowań i podparć ma wpływ kilka czynników. Materiał i kolor (czy masz okna PCW bo nie mogę uwierzyć, że ktoś wykonał okno RU większe niż 150x150?), podziały okien (nie wierzę że to 204x155 jest jednodzielne)
    Montaż w warstwie ocieplenia jest wyższym stopniem wtajemniczenia.
    Większość montażystów zrobi to na zwykłych kotwach (bo po co sobie utrudniać pracę i podnosić koszty... - oczywiście to sarkazm z mojej strony).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Na rozmieszczenie mocowań i podparć ma wpływ kilka czynników. Materiał i kolor (czy masz okna PCW bo nie mogę uwierzyć, że ktoś wykonał okno RU większe niż 150x150?), podziały okien (nie wierzę że to 204x155 jest jednodzielne)
    Okna pcv
    kolor ciemny dab obustronny
    Okno 205x155 dzielone na 2 polowki

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Na prawdę sam to chcesz montować? Bardzo nie polecam. Wybacz, nie pomogę z podpowiedziami. Mi to pachnie fuszerką, a nie chcę do tego przykładać ręki.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7

    Domyślnie

    ...Wybacz, nie pomogę z podpowiedziami. ...
    Tak czy siak zamontowac okna musze z Twoimi czy innych podpowiedziami mam szanse mniej spierdolic

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wrzuć pytanie na fb, tam jest pełno "nieomylnych i wszechwiedzących" i tam zasypią Cię odpowiedziami. Tylko nie zgadniesz, która jest prawdziwa.
    Ja widzę tylko, że słabo opisałeś sytuację a to co podałeś budzi niepokój (przegabarytowany wymiar okna RU). Może oni jest tak wiotkie, że nadaje się wyłącznie do odesłania producentowi. A może się mylę i jest to zrobione wg jakiejś extra technologii i widząc to okno aż gwizdnę z podziwu.
    Producent powinien dostarczyć Ci instrukcję montażu. To on gwarantuje działanie ale wyznacza warunki. Czasem instrukcja jest dostępna na stronie www, czasem w salonie.
    W przypadku montażu w warstwie ocieplenia producenci systemów mają swoje zalecenia. Dopiero zestawienie ze sobą tych dwóch źródeł plus doświadczenie montażysty weryfikującego konkretną sytuację montażową może wpłynąć na sposób montażu.
    Tu dobierzesz odpowiednie dla siebie konsole:
    https://www.knelsen.de/pl/produkty/z...scieznicy.html
    tu masz poradnik:
    https://docplayer.pl/24467973-Dobor-...-poradnik.html

    a tu z drugiej firmy:

    https://docplayer.pl/45901118-Dokume...-budynkow.html
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony