dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 80
  1. #61

    Domyślnie

    Żeby nie było że pisze bajki. Załączam aktualny zrzut z pracy paneli Trina Vertex S 395W i falowników QS-1 z dnia 23.01.2022 czyli bardzo świeże. ponad 30 minut ciągłej pracy oczywiście w miarę jak słońce się przemieszczało wcześniej i później zaobserwować można nieznaczne spadki mocy.
    Nie wiem jak zamieścić zrzut ekranu podam w takim razie że 4 panele przez ponad 30min produkują po 374W co daje moc ciągłą 1496W . I co zdziwienie?
    Ostatnio edytowane przez Adamel ; 01-02-2022 o 23:23

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adamel Zobacz post
    Polecam mikrofalowniki Apsystems są rewelacyjne . Mam takie i dużo moich znajomych tez je ma. Pracuj rewelacyjnie z mocą ciągła ponad 1400W to co podaje producent to tylko cyfry w efekcie pracują po 1500W. Gwarancja 10 do 20 lat tak jak piszą poprzednicy . Bardzo szybko realizują ewentualną wymianę sprawdziłem to osobiście na sobie . Fajna sprawa gorąco polecam mam duże doświadczenie w tym sprzęcie wiec jak coś to chętnie podpowiem. Mogą tez współpracować z magazynami energii. lub kierhją energie do konkretnych źródeł.
    Taaak?
    Masz konkretny model na myśli czy wszystkie modele?
    Bardzo dużo.... ciekawe ale możliwe.
    Pracują z mocą ciągłą większą niż podaje producent. Bardzo dobrze tylko podaj jakie masz podłączone moduły.
    Ile kosztuje przedłużenie gwarancji do 20 lat?

    Takie świetne a już musiałeś wymieniać uszkodzony mikrofalownik ... a to pech.

    Podaj w jaki sposób mikrofalowniki APSystems współpracują z magazynami energii ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adamel Zobacz post
    Żeby nie było że pisze bajki. Załączam aktualny zrzut z pracy paneli Trina Vertex S 395W i falowników QS-1 z dnia 23.01.2022 czyli bardzo świeże. ponad 30 minut ciągłej pracy oczywiście w miarę jak słońce się przemieszczało wcześniej i później zaobserwować można nieznaczne spadki mocy.
    Nie wiem jak zamieścić zrzut ekranu podam w takim razie że 4 panele przez ponad 30min produkują po 374W co daje moc ciągłą 1496W . I co zdziwienie?
    Zdziwienie bo nie widać tego zrzutu
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #64

    Domyślnie

    Podpowiedzcie jak zamieścić zrzut. Gwarancja kosztuje 100zł jednorazowo za każda sztukę . Co do uszkodzenia falownika to było z winy innego sprzętu ( zwarcie w liczniku energii. Poszło międzyfazowe na gniazdka i dużo sprzętu padło miedzy innymi 1 falownik) . tak konkretny falownik QS1. Co do rozdziału energii trzeba zakupić sterownik ECU-C

    Podałem jakie podłączone są moduły wyżej Trina Vertex-S 395W
    Ostatnio edytowane przez Adamel ; 02-02-2022 o 00:17

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adamel Zobacz post
    Podpowiedzcie jak zamieścić zrzut. Gwarancja kosztuje 100zł jednorazowo za każda sztukę . Co do uszkodzenia falownika to było z winy innego sprzętu ( zwarcie w liczniku energii. Poszło międzyfazowe na gniazdka i dużo sprzętu padło miedzy innymi 1 falownik) . tak konkretny falownik QS1. Co do rozdziału energii trzeba zakupić sterownik ECU-C

    Podałem jakie podłączone są moduły wyżej Trina Vertex-S 395W
    "Dodaj zdjęcie" - szósta ikona od prawej strony lub podaj link do zewnętrznego serwera ze zdjęciem.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #66

    Domyślnie Przedłużenie gwarancji do 20 lat

    Przedłużenie gwarancji 100 zł. Odnośnie gwarancji 20 letniej nie podniecałbym się tak bardzo, udało mi się zdobyć warunki.

    Podczas trwania okresu rozszerzonej gwarancji firma APsystems może:
    (1) naprawić lub wymienić wadliwy produkt, lub
    (2) udzielić osobie upoważnionej z gwarancji kredytu na zakup zastępczego produktu od firmy APsystems w oparciu o proporcjonalny okres trwania rozszerzonej ograniczonej gwarancji pozostały dla wadliwego produktu, który to kredyt zostanie obliczony w następujący sposób;
    •„liczba miesięcy pozostałych w ramach niniejszej ELW w momencie zwrotu wadliwego produktu” podzielona przez „300”, pomnożona przez aktualną w danym momencie cenę zakupu wraz z kosztami wysyłki nowego, wymienionego produktu”.

    w skrócie 20 rok gwarancji 100 zł.

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Czyli ile "się dostanie" w [przypadku awarii w 19 roku gwarancji?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    ... Wtedy to, że 4x 450W daje 1800, a moc wyjściowa to 1200 nie ma znaczenia. Jeden z 4 paneli daje połowę mocy. Załóżmy, że 3 dają maks., choć to najczęściej się dzieje w labolrtoryjnych warunkach (nasłonecznienie 1000W/m2, temp 25 stopni C) to to falownik działa z pełną mocą i obcina tylko niedużą nadwyżkę...

    Male sprostowanie.
    Mocy generowanej do sieci przez falownik nie mozesz liczyc sumarycznie. Jesli do QS1 masz podlaczone tylko trzy panele (np 400W kazdy) to nie mozesz przyjmowac ze falownik da Ci 1,200W (3x400) tylko dlatego, ze taka jest jego max moc. Pamietaj ze max moc odnosi sie do pojedynczego kanalu obslugujacego jeden panel a wiec 300W. I chocbys robil nie wiem jakie sztuczki to nie przeskoczysz tych 300W na kanal.
    Wiec jesli masz podlaczone tylko trzy panele (nawet 400W kazdy) to falownik obsluzy Ci max 300W na kanal co daje 900W mocy wyjsciowej a nie 1,200W.

    Oczywiscie nie oznacza to ze nie mozna przewymiarowywac falownikow. Mozna jak najbardziej a jesli sa fundusze to nawet trzeba. Ponizej przyklad dlaczego tak sie robi.

    Wezmy pod uwage dwa uklady:
    #1 - QS1 (1,200W) + 4x300W PV (1,200Wp)
    #2 - QS1 (1,200W) + 4x400W PV (1,600Wp)
    I teraz, dla max naslonecznienia obydwa uklady #1 i #2 dają moc generowaną do sieci 1,200W (ograniczenie QS1=1,200W)
    Ale dla naslonecznienia, nazwijmy umownie "o polowe mniejszego" mamy juz roznice. Uklad #1 generuje 600W a uklad #2 generuje 800W (tu juz nie ma ograniczenia QS1)
    To wlasnie jedna (nie jedyna) z zalet takiego sposobu projektowania.
    Ostatnio edytowane przez metylek ; 15-05-2022 o 01:06

  9. #69

    Domyślnie

    Na koniec jeszcze jedna rzecz. Na rynku OZE sa firmy ktore blednie podchodza do tematu Przewymiarowania.
    Przyklad.
    "Fiatowska" firma (albo z powodu niezrozumienia tej zasady albo z premedytacją) oferuje projekty ktore nazywaja sie np. 9.2kW a w rzeczywistosci to instalacja ktora "wyciąga" niewiele ponad 6kW.
    Dowod?
    Jeszcze raz posluze sie przykladem dwoch projektow.
    #1 - 5xQS1 (5x1,200W = 6kW) + 20 paneli po 300W (20x300=6.0kW)
    #2 - 5xQS1 (5x1,200W = 6kW) + 20 paneli po 460W (20x460=9.2kW) - to tzw. przypadek przewymiarowania

    Jak myslicie, jakiej mocy jest instalacja #2? 9.2kW? Nic podobnego. W dalszym ciagu jest to 6kW bo falowniki nie wygeneruja wiecej mocy niz swojej nominalnej (5x1,200W).
    Ktos powie, i co z tego? Ano to z tego, ze klient cieszy sie ze ma zainstalowane 9.2kW a w rzeczywistosci ma 6kW. Ale zaplacil za 9.2kW. Czyli, reasumujac, zaplacil za 6kW niebotyczne pieniadze bo za 6kW inne firmy policza sobie duzo mniej kasy. I na tym polega trik, ktory robią firmy zeby oszukac (tak trzeba do nazwac) klienta. Bo jesli klient robi sobie ranking cenowy na rynku to "najtaniej" wychodzi mu taki wlasnie trik, a ostatecznie - najdrozej!

    Tak to sobie poczynaja niektore firmy na rynku OZE.

    I zeby nie bylo zludzen, w obydwoch przypadkach (#1 i #2) instalacja powinna sie nazywac 6kW (tak przynajmniej powinna byc zarejestrowana w ZE)

    Na koniec podam moją logike projektowania (gdybym byl firmą projektową).
    Rozumowanie PRZEWYMIAROWANIA powinno sie zaczynac od mocy falownikow i do tego dodawac % przewymiarowania. Nigdy odwrotnie. Dla niektorych logika jest taka, ze licza sobie moc w panelach i od tego odejmuja % mocy dla falownikow. Skrajna nieznajomosc podstaw ukladow elektronicznych.

    W sieci mozna znalezc artykul "Opracowanie prof. dr hab. inż. Zbigniew Lubośny", Katedra Elektroenergetyki, Politechnika Gdańska.

    np. tutaj:
    https://mostwiedzy.pl/pl/publication...plant,153293-1

    "Moc znamionową elektrowni fotowoltaicznej (PV) definiuje moc znamionowa falownika. Jest to moc jaką elektrownia fotowoltaiczna może wprowadzić do systemu elektroenergetycznego. Moc generatora fotowoltaicznego (PV) jest natomiast równa sumie mocy znamionowych paneli fotowoltaicznych. W elektrowniach PV przewidzianych do pracy na szerokościach geograficznych odpowiadających Polsce zazwyczaj przewymiarowuje się generator PV (modułów) w stosunku do falownika. Moc generatora PV, tj. sumę mocy znamionowych paneli fotowoltaicznych, przyjmuje się o około 20% większą niż moc znamionową falownika. Przewymiarowanie to ma na celu zwiększenie ilości energii pozyskanej przez elek"

    Ja bym lekko zmodyfikowal pierwsze zdanie:
    Moc znamionową elektrowni fotowoltaicznej (PV) definiuje moc znamionowa falownika lub paneli, w zaleznosci ktora z tych wielkosci jest mniejsza (falownika lub paneli).
    Ostatnio edytowane przez metylek ; 15-05-2022 o 11:03

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał metylek Zobacz post
    I zeby nie bylo zludzen, w obydwoch przypadkach (#1 i #2) instalacja powinna sie nazywac 6kW (tak przynajmniej powinna byc zarejestrowana w ZE)
    ZE rejestrują moc instalacji równą mocy paneli, moc falownika nie ma znaczenia. Tak się zresztą powszechnie przyjmuje dla porównań instalacji.

    Przewymiarowanie nie jest błędem co do zasady ale może być błędem kiedy stosuje się je tam gdzie panują optymalne warunki nasłonecznienia i panele często uzyskują moc nominalną bez problemu. Nawiasem mówiąc dla takich warunków nie warto stosować również mikrofalowników.

  11. #71

    Domyślnie

    Zapodam temat do ZE. Ciekawe co mi powiedzą. Tez słyszałem ze dla nich moc zainstalowana to Panele. Ale ostatnio ktoś mi powiedział, że niekoniecznie.

    Jeśli chodzi o przewymiarowanie i w/w trick to nie ma znaczenia czy to uFalowniki czy Centralki. Temat dotyczy każdej instalacji, niezależnie od rozwiązania. QS1 posłużył mi jako przykład, bo jest wspominany w tym wątku.
    My zostajemy w UE !!

    #StopRussia !!

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał metylek Zobacz post
    Zapodam temat do ZE. Ciekawe co mi powiedzą. Tez słyszałem ze dla nich moc zainstalowana to Panele. Ale ostatnio ktoś mi powiedział, że niekoniecznie.
    Niekoniecznie? Dam Ci dobrą radę. Nie słuchaj tego, co Ci wciskają jakieś randomy z internetu
    Po co w ogóle słuchasz bzdur jakiś głupków, co się wymundrzają, skoro jest czarno na białym napisane, że przy zgłaszaniu jednostką wytwórczą są moduły fotowoltaiczne. Cytat:

    Moc zainstalowana elektryczna (jednostkowa) [zgodnie ze stanowiskiem Prezesa URE: „Pod pojęciem mocy zainstalowanej elektrycznej instalacji odnawialnego źródła energii należy rozumieć określoną przez producenta moc znamionową urządzenia służącego do wytwarzania energii elektrycznej (tj. generatora, ogniwa fotowoltaicznego lub ogniwa paliwowego), wyrażoną w watach [W] lub wielokrotnościach tej jednostki (w kW, MW)."]
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  13. #73

    Domyślnie

    To by oznaczalo, ze kazde przewymiarowanie uszczupla moją moc zainstalowaną, bo nigdy nie osiągnę mocy paneli.
    Czyli tak jak pisalem. Ciesze sie ze zainstalowalem 9kW (i zaplacilem za 9kW) a mocy mam 6kW. Czyli przeplacilem za instalacje np. 50% w imie pieknej teorii "przewymiarowania".
    Kolejny kretynski przepis...

    Kretynski bo wystarczyloby zapisac ten przepis troche bardziej z glową. Moc OZE to wartosc nominalnej mocy Paneli lub falownika, w zaleznosci od tego ktora jest mniejsza. Ale to za trudne dla tworcow przepisow. Żal...
    Ostatnio edytowane przez metylek ; 16-05-2022 o 19:44
    My zostajemy w UE !!

    #StopRussia !!

  14. #74

    Domyślnie Tyle teoria a praktyka:

    Tyle teoria a praktyka:
    Mam instalację na QS1 -1400 w ( tzw. wersja boster) do każdego mikrofalownika podpięte po 3 panele. Moc osiągana to max 374 w na 1 kanał. Przy czterech kanałach to 1496 w, trochę więcej niż podaje producent. Posiadam panele o mocy 445w.
    Na przewymiarowanie patrzyłbym bardziej pod kątem degradacji panelu. Kupowanie panelu o mocy np. 380w przy moim falowniku skutkwałoby tym, że po roku panel będzie miał za małą moc do falownika. Degradacja po 1 roku (3%) to 368,6w i moc falownika 375 w już nie będzie wykorzystana w całości, a co z kolejnymi latami? A cały czas rozpatrujemy moc w warunkach STC, które nie są dostępne. Moc w naszych warunkach jest nieco mniejsza.

    Znajomy posiada Homilesy 1500w, na kanał osiągają 400 w. Przy czterech kanałach to 1600 w, trochę więcej niż podaje producent.
    Tak to prawda - "max moc odnosi się do pojedynczego kanału obsługującego jeden panel". Spotkałem się z instalatorami , którzy byli przekonani o sumarycznym liczeniu mocy - co jest bzdurą.

  15. #75
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mark2022 Zobacz post
    A cały czas rozpatrujemy moc w warunkach STC, które nie są dostępne. Moc w naszych warunkach jest nieco mniejsza.
    To jest teoria czy to jest osobista praktyka?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    To jest teoria czy to jest osobista praktyka?
    Bardzo dobrze zrobiłeś że przewymiarowałeś falowniki QS-1 dużo szybciej zaczynają działać a dzięki temu więcej produkują niż na jednym falowniku. Po drugie wziąłeś pod uwagę spadek produkcji z panela PV. Lux trzeba pochwalić instalatora
    Ja jestem instalatorem mikroinwerterów Apsystems od kliku lat jak ma ktoś chęć porozmawiać lub chce taka instalacje to zapraszam. Montuje tylko i wyłącznie takie instalacje . Pełna kontrola nad produkcja kazdego panela. Serwis działa rewelacyjnie same plusy.
    Na jednym falowniku można montować pod warunkiem , że:
    1- wszystkie panele będą się starzec równomiernie ( jest to niemożliwe)
    2- założymy że wszystkie połączenia pomiędzy panelami będą działamy poprawnie - (ja bym głowy nie dał bo wilgoć robi swoje)
    3- nie będziemy chcieli zwiększać instalacji i dokładać paneli
    4- nigdy nie będziemy wymieniać żadnego panela ze względu na uszkodzenie

    Jak ktoś tak zakłada to można montować 1 falownik w przeciwnym razie jest to pomyłka.
    Diagnoza niepoprawnej pracy takiej instalacji jest bardzo trudna i kosztowna o którym nikt nie pisze bo nawet nie wie że mu źle działa instalacjia.
    Ja już wymieniłem kilkadziesiąt paneli ze względu na wewnętrzne uszkodzenie dzięki tylko mikroinwerterom mzliwe było szybkie zdjagnozowanie a dostawca nie mógł kwestionować uszkodzenia

  17. #77
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adamel Zobacz post
    Bardzo dobrze zrobiłeś że przewymiarowałeś falowniki QS-1 dużo szybciej zaczynają działać a dzięki temu więcej produkują niż na jednym falowniku. Po drugie wziąłeś pod uwagę spadek produkcji z panela PV. Lux trzeba pochwalić instalatora
    Ja jestem instalatorem mikroinwerterów Apsystems od kliku lat jak ma ktoś chęć porozmawiać lub chce taka instalacje to zapraszam. Montuje tylko i wyłącznie takie instalacje . Pełna kontrola nad produkcja kazdego panela. Serwis działa rewelacyjnie same plusy.
    Na jednym falowniku można montować pod warunkiem , że:
    1- wszystkie panele będą się starzec równomiernie ( jest to niemożliwe)
    2- założymy że wszystkie połączenia pomiędzy panelami będą działamy poprawnie - (ja bym głowy nie dał bo wilgoć robi swoje)
    3- nie będziemy chcieli zwiększać instalacji i dokładać paneli
    4- nigdy nie będziemy wymieniać żadnego panela ze względu na uszkodzenie

    Jak ktoś tak zakłada to można montować 1 falownik w przeciwnym razie jest to pomyłka.
    Diagnoza niepoprawnej pracy takiej instalacji jest bardzo trudna i kosztowna o którym nikt nie pisze bo nawet nie wie że mu źle działa instalacjia.
    Ja już wymieniłem kilkadziesiąt paneli ze względu na wewnętrzne uszkodzenie dzięki tylko mikroinwerterom mzliwe było szybkie zdjagnozowanie a dostawca nie mógł kwestionować uszkodzenia
    Dużo szybciej zaczynają działać bo ?? Co ma do tego przewymiarowanie i ile jest tej ewentualnej dodatkowej energii ?

    Te 4 punkty które podałeś nie są w 100% poprawne.
    p.1 zasadniczo moduły starzeją się podobnie
    p.2 jeżeli połączenie jest uszkodzone to widać to po zmniejszonej produkcji instalacji
    p.3 - można dokładać panele, dlaczego by nie można było dokładać?
    p.4 można wymieniać moduły na takie o identycznych parametrach lub lepszych.

    Mikroinwertery lub optymalizatory faktycznie pokazują pracę każdego moduły.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adamel Zobacz post
    Ja jestem instalatorem mikroinwerterów Apsystems od kliku lat jak ma ktoś chęć porozmawiać lub chce taka instalacje to zapraszam. Montuje tylko i wyłącznie takie instalacje . Pełna kontrola nad produkcja kazdego panela. Serwis działa rewelacyjnie same plusy.
    Na jednym falowniku można montować pod warunkiem , że:
    1- wszystkie panele będą się starzec równomiernie ( jest to niemożliwe)
    2- założymy że wszystkie połączenia pomiędzy panelami będą działamy poprawnie - (ja bym głowy nie dał bo wilgoć robi swoje)
    3- nie będziemy chcieli zwiększać instalacji i dokładać paneli
    4- nigdy nie będziemy wymieniać żadnego panela ze względu na uszkodzenie

    Jak ktoś tak zakłada to można montować 1 falownik w przeciwnym razie jest to pomyłka.
    Diagnoza niepoprawnej pracy takiej instalacji jest bardzo trudna i kosztowna o którym nikt nie pisze bo nawet nie wie że mu źle działa instalacjia.
    Ja już wymieniłem kilkadziesiąt paneli ze względu na wewnętrzne uszkodzenie dzięki tylko mikroinwerterom mzliwe było szybkie zdjagnozowanie a dostawca nie mógł kwestionować uszkodzenia
    Jeżeli chodzi o instalację na z jednym falownikiem to przy montażu na gruncie nie tych problemów o których pisałeś, a na dachu instalacja na mikrofalownikach jest podobnie "trudna i kosztowna" jak ta, jednym falowniku, no chyba że z każdego mikroinwertera z dachu masz sprowadzony osobny przewód AC do osobnego zabezpieczenia AC. W innym przypadku awaria (zwarcie, bądź otwarcie obwodu AC) jednego mikroinwertera wyłącza wszystkie, a prawdopodobieństwo takiej awarii, przy X mikroinwerterach jest wyższe o X razy niż przy jednym inwerterze.
    Zwiększanie mocy instalacji na 1 falowniku nie jest trudniejsze niż instalacji na mikroinwerterach - zawsze przecież można dołożyć następne panele na mikroinwerterach
    Mierzyłem stare używane panele z jednego dachu - różnice pomiędzy nimi były pomijalne.
    To już było ale powtórzę - połączenia pomiędzy panelami dotyczą też instalacji na mikrofalownikach, no chyba że masz sprowadzone oddzielne przewody AC do każdego mikrofalownika.
    Ostatnio edytowane przez damiaszek ; 26-07-2023 o 06:53 Powód: Uzupełnienie brakującego nawiasu przy cytowaniu.

  19. #79
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Edytuj swój post i postaw nawias "]" za
    [QUOTE=Adamel;8197093
    i będzie widać cytat do którego się odnosisz.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #80
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Rupicapra
    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Hanyska Krajina
    Posty
    228

    Domyślnie

    Pozwolę sobie podpiąć się pod wątek

    Gdy wybieracie panele adekwatne do falownika, to patrzycie na parametry natężenia w STC czy w NOCT?

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony