dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Jak zrobić elewację drewnianą?

    Dzień dobry,
    Remontuję dom z bali na podmurówce. Chcę wykonać termomodernizację i elewację z deski elewacyjnej. Chcę wykonać to własnymi siłami.
    Mam kilka pytań, jeśli na tym forum jest ktoś kto zajmuje się elewacjami drewnianymi i zechce podzielić się wiedzą będę bardzo wdzięczny.
    Ruszt do ukrycia izolacji z wełny. Planuję przykręcić: legary w pionie np. 5-4 cm w pionie a następnie do nich 5x4 cm w poziomie a następnie wypełnić przestrzeń pomiędzy dwoma warstwami wełną o grubości 5 cm co da mi 10 cm izolacji (grubość izolacji podałem przykładową najprawdopodobniej będzie to kilkanaście cm). Następnie na to folia wiatroizolacyjna. Czy mogę złapać folie np. takerem zanim przybiję lub przykręcę łaty pod szczelinę wentylacyjną?
    Łaty na szczelinę wentylacyjna myślałem zrobić o przekroju 2x4 cm i teraz zasadnicze pytanie pod folią będę miał łaty w poziomie czy mogę te na folii przybić w poziomie? Idealnie by mi to spasowało do zamontowania deski elewacyjnej w pionie, tyle że szczelina wentylacyjna była by podzielona łatami 4x2 w poziomie.
    Chodzi mi o to czy te łaty wentylacyjne muszą być w pionie czy mogą być właśnie w poziomie.
    Bardziej podoba nam się deska w pionie i lepiej pasuje do bryły tego budynku, ale jeśli będę musiał robić jakąś dodatkową warstwę łat to jestem skłonny zrezygnować z deski elewacyjnej w pionie na rzecz desek w poziomie.

    Czy poziome szczeliny wentylacyjne będą działały prawidłowo?
    Pierwszą warstwę łat chcę zamontować w pionie bo bale domu są w poziomie i będzie łatwiej wyprowadzić pion ściany.
    Jaki format deski powinienem kupić efekt który nam się najbardziej podoba to proste deski z delikatną fugą czyli tak jak by szałówka ze szczeliną. Widziałem, że są różne pióro wpust, przesunięte pióro, rąb, która z nich jest do takiej elewacji najwłaściwsza, najtrwalsza? Drewno z którego chce to zrobić to modrzew europejski.

  2. #2

    Domyślnie

    dla mnie dobrze tylko deski selekcjonuj aby bez rdzenia były i bez tych ciętych z drzew zwichrowanych - okręcały się rosnąc znacznie zredukujesz pękanie i szczeliny

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony