dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Dźwiek z sufitu

    Cześć,

    mam w mieszkaniu problem z nietypowym dźwiękiem. Chodzi o często powtarzający się podwójny dźwięk. Czasem częściej, czasem rzadziej. Nie ma w tym regularności. Trudno zidentyfikować jego źródło i miejsce. Wydaje się że pochodzi ze środka sufitusciany. Macie jakieś pomysły co to może być?

    Kilka nagrań:
    1/ http://sndup.net/qxnr
    2/ http://sndup.net/y2b2
    3/ http://sndup.net/j7yc

  2. #2

    Domyślnie

    Wybacz na razie jasnowidzów tu brak ,mało danych. Podaj bliżej: pod dachem, nad sufitem ktoś mieszka. Jaki dach, pokrycie

  3. #3

    Domyślnie

    Hej,

    mieszkanie w bloku, piętro wyżej ktoś mieszka, lecz twiedzi, że nie słyszy żadnych dźwięków.

    Nie szukam jasnowidzów, sądziłem, że może ktoś się z tym już spotkał.

  4. #4

    Domyślnie

    . Możesz wyłączyć w domu prąd i zobaczyć czy wtedy dźwięk występuje. jeśli nie będzie to masz źródło w urz elektrycznych bądź sieci. A od razu zrób sesję grupową kilku ludzi w tym pokoju po wystąpieniu dźwięku milcząc palcem wskażą kierunek z którego słyszą ten dźwięk.

    Nic nie wspomniałeś o porze występowanie tej akustyki, to na telefon ściągnij apkę miernika dźwięku to pozwoli ci ustalić faktyczne źródło dźwięku po wzroście głośności

    To na początek dochodzenia , powiadom o wynikach

  5. #5

    Domyślnie

    1/ Wyłączyłem w domu ogrzewanie, wodę i elektrykę i dźwięk dalej jest, więc myślę, że spokojnie mogę wykluczyć źródło w mieszkaniu.
    2/ Dźwięk występuje niereguralnie. Czasem w nocy go nie ma, a czasem jest. Występuje też w różnych interwałach czasowych. Potrafi byc kilka razy pod rząd, a później nie ma go przez dłuższy czas. Wiem, nie jest to szczególnie pomocne, ale tak jest.
    3/ Kierunek mogę określić będąc w innym pokoju. Wtedy wiem, że znajduje się w innej części mieszkania. Jednak będąc w pokoju "z dźwiękiem", nie do końca potrafię go wskazać, poza tym że jest "od góry".

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    W jakiej okolicy mieszkasz? Tektonika, szkody górnicze, metro...itd.

  7. #7

    Domyślnie

    Najbliższe metro jest parę kilometrów dalej. Może jakieś rury u sąsiadów? Ogrzewanie? Ma sens?

  8. #8

    Domyślnie

    Nagraj pokój w 360*. Może komuś coś się "nasunie".

  9. #9

    Domyślnie

    To sypialnia w której jest tylko grzejnik, a tej - zamykając główny zawór - wykluczyłem. Zresztą dźwięk z grzejnika łatwo zidentyfikować.

  10. #10

    Domyślnie

    Okna do regulacji? gdzieś blacha parapetów nie dolega i ciśnienie wiatru przestawia stąd ten dwutakt?

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Na elewacji nic nie jest zawieszone? Gniazd dachowych obesrańców nie masz: na elewacji, w zakończeniu kanału wentylacyjnego (z góry czapka, wyloty w poziomiych otworach na bokach komina), w pobliżu wentylacji? Gruchają zmiennie i przez kanał możesz słyszeć głośniejsze frazy. Trzeba wejść na dach i obejrzeć czy jest obfajdane. Narżniete będzie pod miejscem gdzie przesiadują, nie musi tam być gniazda aczkolwiek cegła będzie wytarta lub przybrudzona. Mogą siedzieć na gołej cegle i grzać się ciepłym powietrzem z wentylacji. W dzień ich może nie być, w nocy będą siedzieć lecz na odgłos otwieranego wyjścia na dach odlecą i nie zdażysz ich zobaczyć. Kamera czarnobiała umocowana na noc, z widokiem na komin od twojej wentylacji pomoże zarejestrować. Zresztą i tak nocą przy słabym oświetleniu większość kamer daje obraz czarno-biały, w podczerwieni często obraz jest zielony. Obstawiam gołębie, nawet na śpiąco mruczą jak kot. Pardon - gruchają.

  12. #12

    Domyślnie

    Gołębie raczej odpadają, to środek wysokości bloku. Na elewacji też nic nie ma niestety.

    Okna bym zrozumiał, jakby dźwiek faktycznie dochodził z tamtej strony, ale wydaje się z sufitu. Tzn stając przy oknach czy grzejniku nie słysze żeby to było źródłem.

    Czy jest jakaś szansa, że dźwięk może pochodzić z hydrauliki? Ogrzewanie? Można coś popsuć i spowodować takie dźwięki?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony