dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie W przewodach wentylacyjnych skrapla się woda

    Cześć wszystkim,
    w przewodzie wentylacyjnym skrapla się woda, która ścieka na podłogę.
    Dom jest w stanie mniej więcej deweloperskim - za ok. miesiąc będziemy robić wykończenie w środku. W domu jest wentylacja grawitacyjna.

    Czy to jest prawidłowe? Czy taki objaw, to może być efekt źle zaizolowanych przewodów wentylacyjnych?



  2. #2

    Domyślnie

    W nowym budynku jest dużo wilgoci (tynki itp), jak idzie kanał? Jak idzie przez nieocieploną przestrzeń to czym jest docieplony?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Endrju111 Zobacz post
    W nowym budynku jest dużo wilgoci (tynki itp), jak idzie kanał? Jak idzie przez nieocieploną przestrzeń to czym jest docieplony?
    Cześć, dzięki za odpowiedź. Na zdjęciach wstawiłem dwa różne kanały.

    Pierwszy idzie tak:





    A drugi tak:




    Dodano później:
    Zdjęcia pochodzą z różnych okresów. Tam gdzie są nieocieplone skosy z widocznymi rurami, teraz jest wełna i płyty GK.
    Ostatnio edytowane przez da-3000 ; 26-01-2022 o 09:51

  4. #4

    Domyślnie

    Jak dobrze widzę, to rura wentylacyjna idzie pomiędzy membraną dachu a wełną, więc w nieocieplonej strefie, a do tego sama rura jest nieocieplona więc nic dziwnego że się będzie skraplać.
    Jakiej średnicy są te rurki?
    Ostatnio edytowane przez Endrju111 ; 26-01-2022 o 10:59

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Endrju111 Zobacz post
    Jak dobrze widzę, to rura wentylacyjna idzie pomiędzy membraną dachu a wełną, więc w nieocieplonej strefie, a do tego sama rura jest nieocieplona
    Tak, tak właśnie jest.

    Cytat Napisał Endrju111 Zobacz post
    nic dziwnego że się będzie skraplać.
    Dzięki, takie miałem podejrzenia. W domu jest jeszcze 3 kanał, który idzie do samego dachu w kominie. Woda skrapla się tylko w dwóch pozostałych, które są częściowo poprowadzone pod skosami.
    Dzisiaj mam zaplanowaną termowizję całego domu. Być może to dopełni diagnozę i zgłoszę to do wykonawcy.

    Cytat Napisał Endrju111 Zobacz post
    Jakiej średnicy są te rurki?
    Niestety nie potrafię Ci teraz odpowiedzieć. Być może udałoby mi się zmierzyć tę rurę, która wystaje z sufitu na poddaszu.
    Ostatnio edytowane przez da-3000 ; 26-01-2022 o 11:38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony